Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA staat toeschouwers toe bij Europese voetbalwedstrijden

UEFA staat toeschouwers toe bij Europese voetbalwedstrijden

NYON (ANP) - De UEFA staat een beperkt aantal toeschouwers toe bij Europese wedstrijden in de Champions League, de Europa League en de Nations League. Dat maakte de UEFA vlak na de loting voor de Champions League bekend.

Belangrijke voorwaarde is dat de nationale gezondheidsautoriteiten akkoord gaan met voetbalfans in de stadions. Als aan die eis is voldaan mogen stadions van de Europese voetbalbond voor maximaal 30 procent van hun capaciteit worden gevuld. Daarbij gaat het alleen om fans van de thuisploeg. Daarnaast dienen alle toeschouwers onderling afstand te houden en een mondmasker te dragen.

Voor de situatie in Nederland maakt de wens van de UEFA voorlopig weinig uit. Het kabinet besloot dinsdag om alle wedstrijden in het betaalde voetbal voor drie weken zonder publiek te laten spelen. Dit was een van de maatregelen die volgens het ministerie nodig zijn om het opgelaaide coronavirus een halt toe te roepen.

Testwedstrijd

Volgens UEFA-voorzitter Aleksander Čeferin is de beslissing van de Europese voetbalbond een "eerste verstandige stap waarbij de gezondheid van de fans voorop staat en de wetten in elk land worden gerespecteerd." Čeferin: "Terwijl we in Covid-19 allemaal met een gemeenschappelijke vijand te maken hebben, hebben verschillende landen op elk moment verschillende benaderingen en verschillende uitdagingen."

De Duitse voetbalbond is van plan het vriendschappelijke duel tussen Duitsland en Turkije komende woensdag als testwedstrijd aan te wijzen. De DFB wil graag 9200 fans toelaten. Of de selectie van bondscoach Joachim Löw daadwerkelijk voor het eerst sinds november 2019 weer voor toeschouwers zal kunnen spelen, hangt echter af van de Keulse gezondheidsautoriteiten.

Meer uit Voetbal

Advocaat adviseert Feyenoord-coach Van Persie rest van seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.

3 uur geleden
Senegal vecht besluit ontnomen Afrika Cup-titel aan bij CAS

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.

5 uur geleden
Wotte wil er bij ADO na promotie 'vijf tot zeven' spelers bij

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."

5 uur geleden
Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

14 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

14 uur geleden
Reijnders en Aké met Manchester City klaar in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.

14 uur geleden
Arsenal verslaat Leverkusen en blijft op alle fronten meedoen

LONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

14 uur geleden