Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA staat bij EK selecties van 26 spelers toe

UEFA staat bij EK selecties van 26 spelers toe

NYON (ANP) - Bondscoach Frank de Boer mag voor het komende EK een selectie van 26 spelers samenstellen. De UEFA heeft ingestemd met het verzoek vanuit meerdere landen om de vaste groep voor de titelstrijd met drie spelers uit te breiden. Normaal bestaat de selectie van een landenteam bij een eindtoernooi uit 23 man.

Voor elk EK-duel zullen echter per land maar 23 spelers op het wedstrijdformulier mogen staan. Daarmee blijft de UEFA binnen de bestaande reglementen.

De belangrijkste reden voor de UEFA om de EK-selecties uit te bereiden is de huidige coronacrisis. Met een grotere spelersgroep kunnen landen een eventuele uitbraak van het virus binnen de ploeg beter opvangen. Dat geldt tevens voor de eventuele maatregelen op quarantainegebied voor mensen die in nauw contact zijn geweest met een positief getest persoon.

Wens

Het verzoek tot uitbreiding van 23 naar 26 spelers kwam eerder al van verschillende spelers en coaches, ook vanwege de overvolle speelkalender. Onder anderen de bondscoaches Roberto Martínez van België en Joachim Löw van Duitsland spraken eind maart al de wens uit twee of drie spelers extra te mogen selecteren.

Het EK voetbal begint op 11 juni en duurt tot en met 11 juli. Tien dagen voor de start moeten de definitieve selecties bij de UEFA binnen zijn. Als een geselecteerde speler na 1 juni geblesseerd raakt, kan een land nog tot aan de eerste groepswedstrijd een vervanger oproepen. Daaraan is geen maximum verbonden.

Andere regel voor doelmannen

Ook spelers die positief zijn getest op het coronavirus en spelers die in quarantaine moeten gaan vanwege contacten met besmette personen mogen in de aanloop naar de eerste EK-groepswedstrijd worden vervangen. Spelers die van de EK-lijst zijn verwijderd, kunnen daarna niet meer terugkeren in het toernooi.

Indien een doelman om fysieke redenen wegvalt, kan tijdens het hele toernooi nog een vervanger worden opgeroepen. Dat mag ook als een of twee andere keepers van de betreffende EK-selectie nog gewoon beschikbaar zijn.

Meer uit Voetbal

De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

2 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

2 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

2 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

3 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

3 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
De Jong nu tweede aanvoerder van Oranje achter Van Dijk

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.

3 uur geleden