Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA staat bij EK selecties van 26 spelers toe

UEFA staat bij EK selecties van 26 spelers toe

NYON (ANP) - Bondscoach Frank de Boer mag voor het komende EK een selectie van 26 spelers samenstellen. De UEFA heeft ingestemd met het verzoek vanuit meerdere landen om de vaste groep voor de titelstrijd met drie spelers uit te breiden. Normaal bestaat de selectie van een landenteam bij een eindtoernooi uit 23 man.

Voor elk EK-duel zullen echter per land maar 23 spelers op het wedstrijdformulier mogen staan. Daarmee blijft de UEFA binnen de bestaande reglementen.

De belangrijkste reden voor de UEFA om de EK-selecties uit te bereiden is de huidige coronacrisis. Met een grotere spelersgroep kunnen landen een eventuele uitbraak van het virus binnen de ploeg beter opvangen. Dat geldt tevens voor de eventuele maatregelen op quarantainegebied voor mensen die in nauw contact zijn geweest met een positief getest persoon.

Wens

Het verzoek tot uitbreiding van 23 naar 26 spelers kwam eerder al van verschillende spelers en coaches, ook vanwege de overvolle speelkalender. Onder anderen de bondscoaches Roberto Martínez van België en Joachim Löw van Duitsland spraken eind maart al de wens uit twee of drie spelers extra te mogen selecteren.

Het EK voetbal begint op 11 juni en duurt tot en met 11 juli. Tien dagen voor de start moeten de definitieve selecties bij de UEFA binnen zijn. Als een geselecteerde speler na 1 juni geblesseerd raakt, kan een land nog tot aan de eerste groepswedstrijd een vervanger oproepen. Daaraan is geen maximum verbonden.

Andere regel voor doelmannen

Ook spelers die positief zijn getest op het coronavirus en spelers die in quarantaine moeten gaan vanwege contacten met besmette personen mogen in de aanloop naar de eerste EK-groepswedstrijd worden vervangen. Spelers die van de EK-lijst zijn verwijderd, kunnen daarna niet meer terugkeren in het toernooi.

Indien een doelman om fysieke redenen wegvalt, kan tijdens het hele toernooi nog een vervanger worden opgeroepen. Dat mag ook als een of twee andere keepers van de betreffende EK-selectie nog gewoon beschikbaar zijn.

Meer uit Voetbal

Celstraf geëist tegen fan van Oviedo voor racisme tegen Mbappé

OVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.

26 minuten geleden
Belgische middenvelder Fernandez (18) verlengt contract met PSV

EINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.

48 minuten geleden
KNVB gaat kennis delen met voetbalbond van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.

1 uur geleden
Geblesseerde De Jong mist oefeninterlands van Oranje

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist volgende maand de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen tijdens de training en is volgens zijn club FC Barcelona vijf tot zes weken uitgeschakeld.

1 uur geleden
Franse aanvaller Ben Yedder vrijgesproken van verkrachting

CASABLANCA (ANP/AFP) - Voetballer Wissam Ben Yedder is in hoger beroep wegens een gebrek aan bewijs vrijgesproken van verkrachting. De Franse aanvaller werd in november 2024 door een rechtbank in Nice veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar voorwaardelijk wegens aanranding.

1 uur geleden
Voetbalster Nijstad sluit aan bij Oranje om ziekte Groenen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink haalt PSV-speelster Nina Nijstad bij zijn selectie omdat Jackie Groenen nog ziek is. Volgens de KNVB is dit uit voorzorg. Middenveldster Groenen miste woensdag al de eerste training van de voetbalsters in Zeist vanwege griepklachten.

3 uur geleden
Spaanse media: De Jong weken uitgeschakeld door hamstringblessure

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft volgens Spaanse media een hamstringblessure opgelopen op de training. De middenvelder van FC Barcelona zou weken uitgeschakeld zijn.

3 uur geleden