Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA schrapt EK onder 19, Oranje geplaatst voor WK

UEFA schrapt EK onder 19, Oranje geplaatst voor WK

ZEIST (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft het uitgestelde EK-eindtoernooi voor spelers onder 19 jaar, dat in maart in Noord-Ierland zou plaatsvinden, geschrapt vanwege de coronacrisis. Oranje onder 19 (lichting 2001) had zich geplaatst voor het toernooi waar ook vijf tickets te verdienen waren voor het WK onder 20, dat in mei in Indonesië wordt gespeeld. De UEFA heeft nu besloten de vijf beste landen op de zogenoemde coëfficiëntenlijst af te vaardigen. Daartoe behoort ook het Nederlands elftal.

Behalve het EK vervallen ook de wedstrijden voor de nationale jeugdploeg in de Eliteronde tegen Finland, Zwitserland en Tsjechië die gepland stonden voor volgende maand. De wedstrijden van Oranje onder 19 waren de enige duels van een nationaal jeugdteam die nog op de agenda stonden.

Eerder haalde de KNVB al alle voor 2020 geplande oefeninterlands en trainingsstages voor nationale jeugdteams uit het programma. Dit besluit werd genomen naar aanleiding van de coronaproblematiek.

Meer uit Voetbal

Napoli mist De Bruyne voorlopig door hamstringblessure

NAPELS (ANP) - Kevin De Bruyne heeft in het duel met Internazionale van zaterdag een ernstige hamstringblessure opgelopen, meldt zijn club Napoli. Volgens Italiaanse media komt de 34-jarige Belgische voetballer dit jaar niet meer in actie. Napoli heeft zelf geen hersteltermijn genoemd.

32 minuten geleden
Juventus stuurt trainer Tudor na zeven maanden weg

TURIJN (ANP) - Juventus heeft trainer Igor Tudor ontslagen. De club uit Turijn meldt dat de 47-jarige Kroaat na zeven maanden uit zijn functie is gezet. Hetzelfde geldt voor zijn staf.

1 uur geleden
Go Ahead na Europese stunt ook te sterk voor Excelsior

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft drie dagen na de Europese stuntzege tegen Aston Villa weer eens een competitieduel gewonnen. De ploeg van coach Melvin Boel versloeg Excelsior met 2-0 dankzij twee doelpunten van Mathis Suray.

16 uur geleden
Van de Ven scoort twee keer voor winnend Tottenham

LIVERPOOL (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zondag Everton met 3-0 verslagen. De Londenaren dankten met name verdediger Micky van de Ven. De Oranje-international maakte twee doelpunten en was daardoor mede verantwoordelijk voor de eerste nederlaag van Everton in het nieuwe stadion van de tweede club van Liverpool.

16 uur geleden
AZ handhaaft derde plaats na overtuigende zege op FC Utrecht

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft dankzij een overtuigende overwinning op FC Utrecht de derde plaats in de Eredivisie behouden. De Alkmaarders wonnen in eigen huis met 4-1 en kwamen op 21 punten, 2 meer dan Ajax en 4 minder dan koploper Feyenoord en PSV. Troy Parrott scoorde twee keer in de eerste helft. Sven Mijnans en Mees de Wit maakten de doelpunten in de tweede helft. Gjivai Zechiël scoorde voor FC Utrecht.

19 uur geleden
Van Persie na eerste nederlaag Feyenoord: hiervan gaan we leren

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie wil niet te lang stilstaan bij de eerste nederlaag van dit seizoen in de Eredivisie. "Ik wil dat mijn jongens morgen gewoon weer zichzelf zijn en de honger laten zien om beter te worden. Hiervan gaan we leren", zei de trainer van Feyenoord na de ontmoeting in De Kuip met PSV: 2-3.

19 uur geleden
AS Roma naast koploper Napoli in Serie A na winst op Sassuolo

ROME (ANP) - AS Roma is dankzij een zege bij Sassuolo (1-0) gedeeld koploper van de Serie A. De ploeg uit Rome heeft net als Napoli 18 punten uit acht wedstrijden. De ploeg uit Napels, die zaterdag met Noa Lang als invaller met 3-1 won van Internazionale, heeft wel een beter doelsaldo.

19 uur geleden