UEFA schrapt EK onder 17 weer vanwege coronavirus
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft ook voor komend jaar het EK voor spelers onder 17 jaar geschrapt. Vanwege de coronapandemie en de uiteenlopende situaties binnen Europa is het volgens de UEFA onmogelijk om in de eerste maanden van 2021 een toernooi te organiseren. Dit jaar ging het EK onder 17 ook al niet door.
De Nederlandse talenten pakten in 2018 en 2019 de Europese titel in deze leeftijdscategorie. Het EK zou dit jaar in Estland zijn en komend jaar op Cyprus. Ook het EK voor voetbalsters onder 17 jaar is geschrapt.
Het is de bedoeling dat de EK's onder 19 komend jaar wel doorgaan. De eindronde van de mannen is in juli in Roemenië, de vrouwen gaan in de zomer naar Wit-Rusland.
Komend jaar staan ook EK's op het programma voor A-landen (mannen, verspreid door heel Europa) en voor beloften (onder 21 jaar, in Hongarije en Slovenië). Het Nederlands elftal en Jong Oranje hebben zich geplaatst voor de eindronde. Jong Oranje speelt eind maart in Hongarije de groepsfase van het toernooi.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
16 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
22 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
22 uur geleden