Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA schrapt EK onder 17 weer vanwege coronavirus

UEFA schrapt EK onder 17 weer vanwege coronavirus

NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft ook voor komend jaar het EK voor spelers onder 17 jaar geschrapt. Vanwege de coronapandemie en de uiteenlopende situaties binnen Europa is het volgens de UEFA onmogelijk om in de eerste maanden van 2021 een toernooi te organiseren. Dit jaar ging het EK onder 17 ook al niet door.

De Nederlandse talenten pakten in 2018 en 2019 de Europese titel in deze leeftijdscategorie. Het EK zou dit jaar in Estland zijn en komend jaar op Cyprus. Ook het EK voor voetbalsters onder 17 jaar is geschrapt.

Het is de bedoeling dat de EK's onder 19 komend jaar wel doorgaan. De eindronde van de mannen is in juli in Roemenië, de vrouwen gaan in de zomer naar Wit-Rusland.

Komend jaar staan ook EK's op het programma voor A-landen (mannen, verspreid door heel Europa) en voor beloften (onder 21 jaar, in Hongarije en Slovenië). Het Nederlands elftal en Jong Oranje hebben zich geplaatst voor de eindronde. Jong Oranje speelt eind maart in Hongarije de groepsfase van het toernooi.

Meer uit Voetbal

FC Dordrecht stelt Nuijten aan als nieuwe hoofdtrainer

DORDRECHT (ANP) - Paul Nuijten gaat na zijn vertrek bij Ajax per direct aan de slag bij FC Dordrecht. De 33-jarige trainer heeft een contract voor twee seizoenen getekend, zo meldt de eerstedivisieclub. Eerder op vrijdag werd bekend dat Ajax "in goed overleg" de samenwerking met Nuijten heeft beëindigd.

56 minuten geleden
Noorwegen begint tegen Frankrijk zonder Haaland

FOXBOROUGH (ANP) - Noorwegen begint de derde groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Frankrijk zonder topschutter Erling Haaland. Bondscoach Ståle Solbakken heeft zijn elftal, dat net als Frankrijk al zeker is van de volgende ronde, flink gewijzigd en heeft de spits van Manchester City op de bank gezet en Jørgen Strand Larsen, oud-speler van FC Groningen, in de spits.

1 uur geleden
Oranje wil na 3,5 jaar met Marokko weer topploeg verslaan

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal moet een grootse prestatie leveren als het ten koste van Marokko de achtste finales van het WK wil bereiken. Oranje won sinds de terugkeer van Ronald Koeman als bondscoach begin 2023 geen enkele keer van een landenploeg uit de top 25 van de wereldranglijst. Na de 2-2 in het eerste WK-duel met Japan staat de teller op acht nederlagen en zes gelijke spelen.

1 uur geleden
Ajax neemt afscheid van Jong Ajax-trainer Nuijten

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Paul Nuijten. Het contract van de trainer liep bij Ajax nog tot en met 30 juni 2027, maar is in goed onderling overleg per direct beëindigd, meldt de Amsterdamse club.

2 uur geleden
Middenvelder Timber traint aangepast bij het Nederlands elftal

KANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft niet de volledige training met het Nederlands elftal afgewerkt. De middenvelder liep eerder dit WK tijdens een training een hersenschudding op en miste daardoor de tweede groepswedstrijd tegen Zweden. Na overleg met de medische staf is besloten om hem af en toe een aangepast programma te laten afwerken.

2 uur geleden
Oranje werkt met complete groep toe naar duel met Marokko

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is met een complete selectie de voorbereiding begonnen op de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap. Een dag na de zege van 3-1 op Tunesië verscheen bondscoach Ronald Koeman vrijdag met al zijn 26 spelers op het veld van KC Current in Kansas City.

3 uur geleden
KNVB mag amateurcompetities op zaterdag en zondag samenvoegen

UTRECHT (ANP) - De KNVB mag vanaf het komende seizoen ook de competities van de op zaterdag en op zondag voetballende teams in de tweede en derde klasse samenvoegen. Dat probeerden acht op zondag spelende clubs nog voor de start te voorkomen via een voorzieningenrechter, maar die wijst hun bezwaren van de hand.

3 uur geleden