Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA schorst trainers Bodø/Glimt en AS Roma voor return na ruzie

UEFA schorst trainers Bodø/Glimt en AS Roma voor return na ruzie

NYON (ANP) - De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA heeft hoofdtrainer Kjetil Knutsen van Bodø/Glimt en keeperstrainer Nuno Santos van AS Roma voorlopig geschorst vanwege hun vechtpartij na het eerste duel tussen beide clubs in de kwartfinales van de Conference League. De Noorse club won afgelopen week voor eigen publiek met 2-1, donderdag is de return in Rome.

Knutsen (53) en Santos (48) ontbreken dan langs de kant. De UEFA besloot om ze beiden voorlopig te schorsen, tot de tuchtcommissie de zaak heeft uitgezocht. Bodø/Glimt zegt "verrast en geschokt" te zijn door het besluit van de UEFA en tekende direct beroep aan.

De Noorse club deed vrijdag bij de politie aangifte tegen Santos. Volgens Bodø/Glimt had hij Knutsen na afloop in de spelerstunnel aangevallen, nadat de Portugese keeperstrainer uit de staf van hoofdcoach Jośe Mourinho tijdens de wedstrijd al van alles had geroepen naar de Noorse bank. De Italianen hadden een andere lezing. Volgens Roma-aanvoerder Lorenzo Pellegrini was het juist Knutsen die Santos aanviel. Bodø/Glimt zegt videobeelden te hebben van het incident in de spelerstunnel en beticht AS Roma ervan de media te bestoken met "leugens".

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

2 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

2 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

2 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

3 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

4 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

6 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

7 uur geleden