UEFA schorst trainers Bodø/Glimt en AS Roma voor return na ruzie
NYON (ANP) - De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA heeft hoofdtrainer Kjetil Knutsen van Bodø/Glimt en keeperstrainer Nuno Santos van AS Roma voorlopig geschorst vanwege hun vechtpartij na het eerste duel tussen beide clubs in de kwartfinales van de Conference League. De Noorse club won afgelopen week voor eigen publiek met 2-1, donderdag is de return in Rome.
Knutsen (53) en Santos (48) ontbreken dan langs de kant. De UEFA besloot om ze beiden voorlopig te schorsen, tot de tuchtcommissie de zaak heeft uitgezocht. Bodø/Glimt zegt "verrast en geschokt" te zijn door het besluit van de UEFA en tekende direct beroep aan.
De Noorse club deed vrijdag bij de politie aangifte tegen Santos. Volgens Bodø/Glimt had hij Knutsen na afloop in de spelerstunnel aangevallen, nadat de Portugese keeperstrainer uit de staf van hoofdcoach Jośe Mourinho tijdens de wedstrijd al van alles had geroepen naar de Noorse bank. De Italianen hadden een andere lezing. Volgens Roma-aanvoerder Lorenzo Pellegrini was het juist Knutsen die Santos aanviel. Bodø/Glimt zegt videobeelden te hebben van het incident in de spelerstunnel en beticht AS Roma ervan de media te bestoken met "leugens".
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
15 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
17 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
18 uur geleden