UEFA schorst trainers Bodø/Glimt en AS Roma voor return na ruzie
NYON (ANP) - De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA heeft hoofdtrainer Kjetil Knutsen van Bodø/Glimt en keeperstrainer Nuno Santos van AS Roma voorlopig geschorst vanwege hun vechtpartij na het eerste duel tussen beide clubs in de kwartfinales van de Conference League. De Noorse club won afgelopen week voor eigen publiek met 2-1, donderdag is de return in Rome.
Knutsen (53) en Santos (48) ontbreken dan langs de kant. De UEFA besloot om ze beiden voorlopig te schorsen, tot de tuchtcommissie de zaak heeft uitgezocht. Bodø/Glimt zegt "verrast en geschokt" te zijn door het besluit van de UEFA en tekende direct beroep aan.
De Noorse club deed vrijdag bij de politie aangifte tegen Santos. Volgens Bodø/Glimt had hij Knutsen na afloop in de spelerstunnel aangevallen, nadat de Portugese keeperstrainer uit de staf van hoofdcoach Jośe Mourinho tijdens de wedstrijd al van alles had geroepen naar de Noorse bank. De Italianen hadden een andere lezing. Volgens Roma-aanvoerder Lorenzo Pellegrini was het juist Knutsen die Santos aanviel. Bodø/Glimt zegt videobeelden te hebben van het incident in de spelerstunnel en beticht AS Roma ervan de media te bestoken met "leugens".
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
25 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
28 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
45 minuten geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
4 uur geleden