UEFA schorst Roma-coach Mourinho voor vier duels wegens wangedrag
NYON (ANP) - De UEFA heeft AS Roma-trainer José Mourinho een flinke straf opgelegd. De Portugees wordt door de Europese voetbalbond voor vier Europese wedstrijden geschorst voor zijn wangedrag na de door Roma verloren finale tegen Sevilla in de Europa League.
Mourinho beledigde scheidsrechter Anthony Taylor toen hij hem na de wedstrijd op de parkeerplaats bij het stadion in Boedapest tegenkwam. Roma verloor de in 1-1 geëindigde finale na strafschoppen.
De UEFA legde AS Roma verder twee boetes, van 50.000 en 5000 euro, op. De eerste geldstraf is voor het gedrag van de fans tijdens de finale. Zij staken vuurwerk af, gooiden met voorwerpen en vernielden spullen. Roma mag de eerstkomende Europese uitwedstrijd geen supporters meenemen. De tweede boete is opgelegd voor misdragingen door spelers van AS Roma. De UEFA wil dat AS Roma binnen een maand contact opneemt het de Hongaarse voetbalbond om de in het stadion aangerichte schade te vergoeden.
West Ham United
Taylor werd een dag na de finale met zijn gezin lastiggevallen door Italianen op de luchthaven van Boedapest. De scheidsrechter deelde dertien gele kaarten uit in de eindstrijd, waarvan zeven aan AS Roma.
West Ham United kreeg van de UEFA een boete van 58.000 euro. Supporters misdroegen zich in de finale van de Conference League tegen Fiorentina. Een supporter gooide een voorwerp op het hoofd van Fiorentina-speler Cristiano Biraghi, op het moment dat hij een hoekschop wilde nemen. Het bloed stroomde daarna langs zijn nek.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
14 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
14 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
15 uur geleden