UEFA schorst Roma-coach Mourinho voor vier duels wegens wangedrag
NYON (ANP) - De UEFA heeft AS Roma-trainer José Mourinho een flinke straf opgelegd. De Portugees wordt door de Europese voetbalbond voor vier Europese wedstrijden geschorst voor zijn wangedrag na de door Roma verloren finale tegen Sevilla in de Europa League.
Mourinho beledigde scheidsrechter Anthony Taylor toen hij hem na de wedstrijd op de parkeerplaats bij het stadion in Boedapest tegenkwam. Roma verloor de in 1-1 geëindigde finale na strafschoppen.
De UEFA legde AS Roma verder twee boetes, van 50.000 en 5000 euro, op. De eerste geldstraf is voor het gedrag van de fans tijdens de finale. Zij staken vuurwerk af, gooiden met voorwerpen en vernielden spullen. Roma mag de eerstkomende Europese uitwedstrijd geen supporters meenemen. De tweede boete is opgelegd voor misdragingen door spelers van AS Roma. De UEFA wil dat AS Roma binnen een maand contact opneemt het de Hongaarse voetbalbond om de in het stadion aangerichte schade te vergoeden.
West Ham United
Taylor werd een dag na de finale met zijn gezin lastiggevallen door Italianen op de luchthaven van Boedapest. De scheidsrechter deelde dertien gele kaarten uit in de eindstrijd, waarvan zeven aan AS Roma.
West Ham United kreeg van de UEFA een boete van 58.000 euro. Supporters misdroegen zich in de finale van de Conference League tegen Fiorentina. Een supporter gooide een voorwerp op het hoofd van Fiorentina-speler Cristiano Biraghi, op het moment dat hij een hoekschop wilde nemen. Het bloed stroomde daarna langs zijn nek.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
16 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
20 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
22 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden