UEFA scherpt maatregelen op EK aan na veldbestormers
DORTMUND (ANP/DPA) - De UEFA gaat de veiligheidsmaatregelen aanscherpen tijdens het EK met betrekking tot het voorkomen van het bestormen van het veld door fans. Zaterdagavond werd Cristiano Ronaldo tijdens de wedstrijd tussen Portugal en Turkije meerdere keren opgezocht door fans.
"Elke betreding van het veld vormt een overtreding van de stadionregels en zal resulteren in verwijdering uit het stadion, een verbod op alle toernooiwedstrijden en de strafrechtelijke aanklacht wegens overtreding van de regels", waarschuwde de UEFA.
Zaterdag betrad een aantal fans het veld, voornamelijk om een selfie te scoren met Ronaldo. Waar de sterspeler van de Portugezen nog poseerde voor een foto met een jonge fan, was hij er later klaar mee.
Beklag
De UEFA zegt dat "aanvullende veiligheidsmaatregelen in de stadions zullen worden genomen om verder aan de eisen van het toernooi te voldoen en dergelijke incidenten te voorkomen".
De Portugese bondscoach Roberto Martínez deed na afloop al zijn beklag tegenover de internationale pers. "Het is een zorg omdat we vandaag het geluk hadden dat de bedoelingen van de fans goed waren", zei de coach. "Het is niet goed om de spelers zo bloot te stellen aan mensen die het veld oprennen. Volgens mij is er veel beveiliging en ik vind dat dit niet mag gebeuren. Waarschijnlijk moeten we de fans de boodschap geven dat dit niet de juiste manier is."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
2 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.
4 uur geleden