UEFA scherpt maatregelen op EK aan na veldbestormers
DORTMUND (ANP/DPA) - De UEFA gaat de veiligheidsmaatregelen aanscherpen tijdens het EK met betrekking tot het voorkomen van het bestormen van het veld door fans. Zaterdagavond werd Cristiano Ronaldo tijdens de wedstrijd tussen Portugal en Turkije meerdere keren opgezocht door fans.
"Elke betreding van het veld vormt een overtreding van de stadionregels en zal resulteren in verwijdering uit het stadion, een verbod op alle toernooiwedstrijden en de strafrechtelijke aanklacht wegens overtreding van de regels", waarschuwde de UEFA.
Zaterdag betrad een aantal fans het veld, voornamelijk om een selfie te scoren met Ronaldo. Waar de sterspeler van de Portugezen nog poseerde voor een foto met een jonge fan, was hij er later klaar mee.
Beklag
De UEFA zegt dat "aanvullende veiligheidsmaatregelen in de stadions zullen worden genomen om verder aan de eisen van het toernooi te voldoen en dergelijke incidenten te voorkomen".
De Portugese bondscoach Roberto Martínez deed na afloop al zijn beklag tegenover de internationale pers. "Het is een zorg omdat we vandaag het geluk hadden dat de bedoelingen van de fans goed waren", zei de coach. "Het is niet goed om de spelers zo bloot te stellen aan mensen die het veld oprennen. Volgens mij is er veel beveiliging en ik vind dat dit niet mag gebeuren. Waarschijnlijk moeten we de fans de boodschap geven dat dit niet de juiste manier is."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich met een ruime thuiszege op Litouwen geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In de Johan Cruijff ArenA werd het 4-0, waarmee Oranje de eerste plaats in groep G van het kwalificatietoernooi veiligstelde.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.
10 uur geleden