UEFA roept FIFA op te stoppen met omstreden WK-plannen
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft in een verklaring de wereldvoetbalbond FIFA opgeroepen om te stoppen met het onderzoek naar de mogelijke invoering van een tweejaarlijks WK. De UEFA wil in plaats daarvan dat de FIFA met alle betrokken partijen een "oprecht overleg" aangaat over de hervorming van de internationale wedstrijdkalender.
De FIFA laat momenteel een haalbaarheidsstudie uitvoeren naar een WK om de twee jaar in plaats van de huidige vierjaarlijkse cyclus. Arsène Wenger, de voormalige Arsenal-coach die nu FIFA-chef van internationale voetbalontwikkeling is, zei eerder deze maand dat hij "100 procent overtuigd" is van deze stap.
De UEFA wil er echter niets van weten. Volgens de Europese voetbalunie daalt de waarde van een WK eens in de twee jaar sterk, raken de spelers nog meer overbelast en gaat het vrouwenvoetbal lijden onder de jaarlijkse grote titeltoernooien bij de mannen.
Boycot
Volgens de UEFA heeft de FIFA dit radicale WK-hervormingsproject al wel openlijk gecommuniceerd en gepromoot in de buitenwereld, maar is er met vele belanghebbenden nog geen serieus overleg hierover geweest. De UEFA heeft naar eigen zeggen op 14 september om beraad gevraagd met de FIFA en de 55 Europese bonden, maar nog geen reactie ontvangen.
UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin waarschuwde eerder deze maand voor een mogelijke Europese boycot van het WK als de plannen van de FIFA doorgaan. "We kunnen besluiten niet mee te doen. Voor zo ver ik weet, zitten de Zuid-Amerikanen op dezelfde lijn. Dus veel succes met zo'n WK", liet hij in The Times weten. "Ik denk dat het nooit zal gebeuren, omdat het indruist tegen de basisprincipes van het voetbal."
De FIFA gaf maandag te kennen dat op 30 september een digitale bijeenkomst wordt gehouden met alle nationale bonden om onder meer de omstreden WK-plannen te bespreken. De Nederlandse bond KNVB heeft zich daarover nog niet uitgelaten. Volgens de wereldvoetbalbond is uit een eerste onderzoek gebleken dat voetballiefhebbers een WK om het jaar wel zien zitten.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
42 minuten geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
45 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
46 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
2 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kan bij de play-offs in de WK-kwalificatie tegen Hongarije geen beroep doen op Vivianne Miedema, Renee van Asten en keepster Daphne van Domselaar. Veurink heeft Isa Kardinaal en Sophie Proost voor het eerst opgeroepen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Manchester City is officieel schuldig bevonden aan alle aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18. Dat maakte de Premier League dinsdag bekend.
5 uur geleden