UEFA roept FIFA op te stoppen met omstreden WK-plannen
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft in een verklaring de wereldvoetbalbond FIFA opgeroepen om te stoppen met het onderzoek naar de mogelijke invoering van een tweejaarlijks WK. De UEFA wil in plaats daarvan dat de FIFA met alle betrokken partijen een "oprecht overleg" aangaat over de hervorming van de internationale wedstrijdkalender.
De FIFA laat momenteel een haalbaarheidsstudie uitvoeren naar een WK om de twee jaar in plaats van de huidige vierjaarlijkse cyclus. Arsène Wenger, de voormalige Arsenal-coach die nu FIFA-chef van internationale voetbalontwikkeling is, zei eerder deze maand dat hij "100 procent overtuigd" is van deze stap.
De UEFA wil er echter niets van weten. Volgens de Europese voetbalunie daalt de waarde van een WK eens in de twee jaar sterk, raken de spelers nog meer overbelast en gaat het vrouwenvoetbal lijden onder de jaarlijkse grote titeltoernooien bij de mannen.
Boycot
Volgens de UEFA heeft de FIFA dit radicale WK-hervormingsproject al wel openlijk gecommuniceerd en gepromoot in de buitenwereld, maar is er met vele belanghebbenden nog geen serieus overleg hierover geweest. De UEFA heeft naar eigen zeggen op 14 september om beraad gevraagd met de FIFA en de 55 Europese bonden, maar nog geen reactie ontvangen.
UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin waarschuwde eerder deze maand voor een mogelijke Europese boycot van het WK als de plannen van de FIFA doorgaan. "We kunnen besluiten niet mee te doen. Voor zo ver ik weet, zitten de Zuid-Amerikanen op dezelfde lijn. Dus veel succes met zo'n WK", liet hij in The Times weten. "Ik denk dat het nooit zal gebeuren, omdat het indruist tegen de basisprincipes van het voetbal."
De FIFA gaf maandag te kennen dat op 30 september een digitale bijeenkomst wordt gehouden met alle nationale bonden om onder meer de omstreden WK-plannen te bespreken. De Nederlandse bond KNVB heeft zich daarover nog niet uitgelaten. Volgens de wereldvoetbalbond is uit een eerste onderzoek gebleken dat voetballiefhebbers een WK om het jaar wel zien zitten.
Meer uit Voetbal
TORONTO (ANP) - Cyle Larin was de grote man bij Canada in het eerste duel op het WK met Bosnië en Herzegovina. De oud-aanvaller van Feyenoord mocht invallen in Toronto en bezorgde zijn ploeg het eerste punt ooit op een WK (1-1).
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko en mist mogelijk ook de twee daaropvolgende groepswedstrijden tegen Haïti en Schotland. De 34-jarige aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure.
2 uur geledenTORONTO (ANP) - Gastland Canada heeft zijn openingswedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen. De ploeg van bondscoach Jesse Marsch moest in een uitverkocht Toronto Stadium genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Bosnië en Herzegovina.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - President Donald Trump heeft de Amerikaanse voetballers telefonisch succes gewenst voorafgaand aan hun openingswedstrijd op het WK tegen Paraguay. Trump is zelf niet aanwezig bij de wedstrijd in Los Angeles, maar in een op sociale media gedeelde video meldde Team USA dat de president belde om zijn steun uit te spreken aan de ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in Erwin van de Looi een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 54-jarige coach is de opvolger van Rick Kruys, die de club afgelopen seizoen niet voor degradatie kon behoeden. Van de Looi tekent in Volendam een contract voor twee seizoenen, tot medio 2028.
3 uur geledenTORONTO (ANP) - Middenvelder Thomas Partey kan niet met Ghana meespelen in de eerste groepswedstrijd van het WK. Canada heeft hem de toegang tot het land geweigerd. Wereldvoetbalbond FIFA bevestigt aan persbureau Reuters dat Partey geen visum heeft gekregen.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het nummer 'Wij houden van Oranje' van André Hazes schalt door de speakers van het stadion als het Nederlands elftal een doelpunt op het WK heeft gemaakt. De KNVB heeft het liedje als 'goaltune' op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verkozen.
5 uur geleden