UEFA roept FIFA op te stoppen met omstreden WK-plannen
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft in een verklaring de wereldvoetbalbond FIFA opgeroepen om te stoppen met het onderzoek naar de mogelijke invoering van een tweejaarlijks WK. De UEFA wil in plaats daarvan dat de FIFA met alle betrokken partijen een "oprecht overleg" aangaat over de hervorming van de internationale wedstrijdkalender.
De FIFA laat momenteel een haalbaarheidsstudie uitvoeren naar een WK om de twee jaar in plaats van de huidige vierjaarlijkse cyclus. Arsène Wenger, de voormalige Arsenal-coach die nu FIFA-chef van internationale voetbalontwikkeling is, zei eerder deze maand dat hij "100 procent overtuigd" is van deze stap.
De UEFA wil er echter niets van weten. Volgens de Europese voetbalunie daalt de waarde van een WK eens in de twee jaar sterk, raken de spelers nog meer overbelast en gaat het vrouwenvoetbal lijden onder de jaarlijkse grote titeltoernooien bij de mannen.
Boycot
Volgens de UEFA heeft de FIFA dit radicale WK-hervormingsproject al wel openlijk gecommuniceerd en gepromoot in de buitenwereld, maar is er met vele belanghebbenden nog geen serieus overleg hierover geweest. De UEFA heeft naar eigen zeggen op 14 september om beraad gevraagd met de FIFA en de 55 Europese bonden, maar nog geen reactie ontvangen.
UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin waarschuwde eerder deze maand voor een mogelijke Europese boycot van het WK als de plannen van de FIFA doorgaan. "We kunnen besluiten niet mee te doen. Voor zo ver ik weet, zitten de Zuid-Amerikanen op dezelfde lijn. Dus veel succes met zo'n WK", liet hij in The Times weten. "Ik denk dat het nooit zal gebeuren, omdat het indruist tegen de basisprincipes van het voetbal."
De FIFA gaf maandag te kennen dat op 30 september een digitale bijeenkomst wordt gehouden met alle nationale bonden om onder meer de omstreden WK-plannen te bespreken. De Nederlandse bond KNVB heeft zich daarover nog niet uitgelaten. Volgens de wereldvoetbalbond is uit een eerste onderzoek gebleken dat voetballiefhebbers een WK om het jaar wel zien zitten.
Meer uit Voetbal
OSNABRÜCK (ANP) - Bayern München heeft de tweede ronde van het Duitse bekertoernooi bereikt. De landskampioen won met 4-1 bij VfL Osnabrück uit de tweede Bundesliga.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft op de laatste dag van de transfermarkt Roberts Uldrikis vastgelegd. De 28-jarige Letse spits komt over van Arminia Bielefeld. Hij tekent voor één seizoen in Heerenveen.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Joël van den Berg aan het Schotse Celtic verkocht. De landskampioen uit Eindhoven heeft een akkoord bereikt met de Schotse landskampioen over een transfer van de 19-jarige middenvelder, die nog een contract tot medio 2028 had. Van den Berg tekent bij Celtic voor vier seizoenen met de optie voor nog een jaar.
4 uur geledenALKMAAR/TILBURG (ANP) - AZ heeft Maxim Dekker verkocht aan Willem II. De 22-jarige centrale verdediger verlaat de club uit Alkmaar na negen jaar en tekent in Tilburg een contract tot medio 2029.
4 uur geledenWATFORD (ANP) - Myron Boadu heeft vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt een contract getekend bij het Engelse Watford. De 25-jarige aanvaller vertrok eerder deze zomer transfervrij bij PSV.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Luuk Brouwers vertrekt bij sc Heerenveen. De 28-jarige middenvelder had in Friesland nog een contract van een jaar, maar vertrekt naar het Cypriotische Omonia Nicosia. Op Cyprus tekent hij een contract van twee jaar, met een optie voor nog een jaar.
16 uur geledenIPSWICH (ANP) - Zian Flemming speelt ook dit jaar in de Premier League. De 28-jarige aanvaller verruilt het gedegradeerde Burnley voor Ipswich Town. De transfer werd vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt afgerond.
16 uur geleden