Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA: problemen rond racisme zit in onze samenlevingen

UEFA: problemen rond racisme zit in onze samenlevingen

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalwereld kan de problemen rond racisme en discriminatie in stadions niet alleen oplossen. Een grote taak daarbij is weggelegd voor overheden en andere instanties, zei Aleksander Ceferin, voorzitter van de UEFA tijdens het jaarlijkse congres van de Europese voetbalbond, dit jaar in de Beurs van Berlage in Amsterdam.

"Velen van ons zijn er ziek van wat we dit seizoen in een aantal Europese stadions hebben gezien", aldus Ceferin. "Het probleem ligt niet op het voetbalveld, waar de diversiteit groter is dan in elke andere sport en waarschijnlijk ook elk ander onderdeel van de samenleving. Het probleem zit in onze samenlevingen. Dit moet stoppen. Dingen moeten veranderen."

Donkere spelers in Europese clubcompetities hebben dit seizoen geregeld te maken met racisme. De racistische bejegening van Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira door aanhangers van FC Den Bosch ging in november de hele wereld over. Het kabinet in Nederland stelt de komende drie jaar 14 miljoen euro beschikbaar om racisme en discriminatie in de voetbalsport aan te pakken. Ministers Bruno Bruins (Medische Zorg en Sport) en Wouter Koolmees (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) presenteerden een maand geleden samen met KNVB-directeuren Eric Gudde (betaald voetbal) en Jan Dirk van der Zee (amateurvoetbal) het aanvalsplan 'Ons voetbal is van iedereen'.

Ook in andere landen, waaronder Engeland, Italiƫ en Portugal, was dit seizoen sprake van racisme. "In de laatste drie seizoenen hebben de disciplinaire organen van de UEFA 73 stadionverboden opgelegd en zijn 39 wedstrijden achter gesloten deuren gespeeld als gevolg van discriminatie. Dat laat zien dat we er alles aan doen wat momenteel in onze macht zit. Maar het laat ook zien dat het een serieus probleem is", aldus Ceferin. "We moeten beginnen met het toepassen van de regels die we al hebben. Dat zou een goed uitgangspunt zijn. Voetbal is vooral een viering van het leven, de gemeenschap en eenheid."

Meer uit Voetbal

Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creƫerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

49 minuten geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

1 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

1 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

3 uur geleden
Arsenal verslaat Tottenham met 4-1 in derby Noord-Londen

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.

3 uur geleden
AZ verslaat Sparta en klimt naar vijfde plaats in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.

4 uur geleden
Barcelona wint thuis van Levante en gaat weer aan kop van La Liga

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga overgenomen van Real Madrid. De Catalaanse grootmacht won zondag in Camp Nou met 3-0 van Levante. FC Barcelona heeft 61 punten uit 25 wedstrijden. Real Madrid, dat op zaterdagavond met 2-1 bij Osasuna verloor, volgt op 1 punt achterstand.

5 uur geleden