Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA: problemen rond racisme zit in onze samenlevingen

UEFA: problemen rond racisme zit in onze samenlevingen

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalwereld kan de problemen rond racisme en discriminatie in stadions niet alleen oplossen. Een grote taak daarbij is weggelegd voor overheden en andere instanties, zei Aleksander Ceferin, voorzitter van de UEFA tijdens het jaarlijkse congres van de Europese voetbalbond, dit jaar in de Beurs van Berlage in Amsterdam.

"Velen van ons zijn er ziek van wat we dit seizoen in een aantal Europese stadions hebben gezien", aldus Ceferin. "Het probleem ligt niet op het voetbalveld, waar de diversiteit groter is dan in elke andere sport en waarschijnlijk ook elk ander onderdeel van de samenleving. Het probleem zit in onze samenlevingen. Dit moet stoppen. Dingen moeten veranderen."

Donkere spelers in Europese clubcompetities hebben dit seizoen geregeld te maken met racisme. De racistische bejegening van Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira door aanhangers van FC Den Bosch ging in november de hele wereld over. Het kabinet in Nederland stelt de komende drie jaar 14 miljoen euro beschikbaar om racisme en discriminatie in de voetbalsport aan te pakken. Ministers Bruno Bruins (Medische Zorg en Sport) en Wouter Koolmees (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) presenteerden een maand geleden samen met KNVB-directeuren Eric Gudde (betaald voetbal) en Jan Dirk van der Zee (amateurvoetbal) het aanvalsplan 'Ons voetbal is van iedereen'.

Ook in andere landen, waaronder Engeland, Italië en Portugal, was dit seizoen sprake van racisme. "In de laatste drie seizoenen hebben de disciplinaire organen van de UEFA 73 stadionverboden opgelegd en zijn 39 wedstrijden achter gesloten deuren gespeeld als gevolg van discriminatie. Dat laat zien dat we er alles aan doen wat momenteel in onze macht zit. Maar het laat ook zien dat het een serieus probleem is", aldus Ceferin. "We moeten beginnen met het toepassen van de regels die we al hebben. Dat zou een goed uitgangspunt zijn. Voetbal is vooral een viering van het leven, de gemeenschap en eenheid."

Meer uit Voetbal

PSV boekt tegen Napoli eerste zege (6-2) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in het hoofdtoernooi van de Champions League de eerste zege behaald. De Eindhovenaren maakten voor eigen publiek indruk tegen de Italiaanse kampioen Napoli en wonnen met liefst 6-2. De score had nog hoger kunnen uitvallen.

43 minuten geleden
Gravenberch ontbreekt bij Liverpool vanwege enkelblessure

LIVERPOOL (ANP) - Ryan Gravenberch mist woensdag de Champions League-wedstrijd van Liverpool tegen Eintracht Frankfurt vanwege een enkelblessure die de middenvelder zondag opliep. Dat meldde zijn club dinsdagavond op de website.

2 uur geleden
Heitinga houdt rekening met competitie tijdens duel met Chelsea

LONDEN (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga houdt tijdens de Champions League-wedstrijd bij Chelsea van woensdag al rekening met het competitieduel met FC Twente van komende zondag. "We gaan kijken hoe de wedstrijd morgen verloopt, maar we houden FC Twente in het achterhoofd", zei de coach dinsdag tijdens de persconferentie in Londen.

2 uur geleden
Barcelona wint ruim van tiental Olympiakos

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de tweede overwinning geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Spaanse landskampioen van coach Hansi Flick won in het Olympisch Stadion in Barcelona met 6-1 van Olympiakos uit Griekenland.

2 uur geleden
Persconferentie Liverpool afgelast door problemen met vliegtuig

LIVERPOOL (ANP) - De persconferentie voorafgaand aan de Champions League-wedstrijd van woensdag tussen Liverpool en Eintracht Frankfurt is afgelast. Dat meldt de Engelse club dinsdagavond op X. Vanwege technische problemen met het vliegtuig van de ploeg van trainer Arne Slot is er vertraging ontstaan en kan het persmoment dinsdagavond in Frankfurt niet doorgaan. Slot en Dominik Szoboszlai zouden de pers daar om 19.30 uur te woord staan.

2 uur geleden
Bosz straft Dest met plek op de bank omdat hij te laat was

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Sergiño Dest zit dinsdag in de thuiswedstrijd tegen Napoli in de Champions League op de reservebank omdat hij te laat was voor de wedstrijdbespreking. Dat meldt een woordvoerder van de Eindhovense club. Ryan Flamingo neemt de plaats van Dest als rechtervleugelverdediger over.

2 uur geleden
Door blessures geplaagd Chelsea hoopt op Fernández tegen Ajax

LONDEN (ANP/RTR) - Chelsea-trainer Enzo Maresca kan woensdag in het Champions League-duel met Ajax wellicht weer een beroep doen op Enzo Fernández. De Argentijnse middenvelder had knieklachten, maar lijkt op tijd fit te zijn. "Enzo heeft alweer meegetraind, maar we beslissen morgen pas of hij meespeelt", zei Maresca, die met zijn ploeg de afgelopen weken drie zeges op rij boekte.

2 uur geleden