Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA: problemen rond racisme zit in onze samenlevingen

UEFA: problemen rond racisme zit in onze samenlevingen

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalwereld kan de problemen rond racisme en discriminatie in stadions niet alleen oplossen. Een grote taak daarbij is weggelegd voor overheden en andere instanties, zei Aleksander Ceferin, voorzitter van de UEFA tijdens het jaarlijkse congres van de Europese voetbalbond, dit jaar in de Beurs van Berlage in Amsterdam.

"Velen van ons zijn er ziek van wat we dit seizoen in een aantal Europese stadions hebben gezien", aldus Ceferin. "Het probleem ligt niet op het voetbalveld, waar de diversiteit groter is dan in elke andere sport en waarschijnlijk ook elk ander onderdeel van de samenleving. Het probleem zit in onze samenlevingen. Dit moet stoppen. Dingen moeten veranderen."

Donkere spelers in Europese clubcompetities hebben dit seizoen geregeld te maken met racisme. De racistische bejegening van Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira door aanhangers van FC Den Bosch ging in november de hele wereld over. Het kabinet in Nederland stelt de komende drie jaar 14 miljoen euro beschikbaar om racisme en discriminatie in de voetbalsport aan te pakken. Ministers Bruno Bruins (Medische Zorg en Sport) en Wouter Koolmees (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) presenteerden een maand geleden samen met KNVB-directeuren Eric Gudde (betaald voetbal) en Jan Dirk van der Zee (amateurvoetbal) het aanvalsplan 'Ons voetbal is van iedereen'.

Ook in andere landen, waaronder Engeland, Italië en Portugal, was dit seizoen sprake van racisme. "In de laatste drie seizoenen hebben de disciplinaire organen van de UEFA 73 stadionverboden opgelegd en zijn 39 wedstrijden achter gesloten deuren gespeeld als gevolg van discriminatie. Dat laat zien dat we er alles aan doen wat momenteel in onze macht zit. Maar het laat ook zien dat het een serieus probleem is", aldus Ceferin. "We moeten beginnen met het toepassen van de regels die we al hebben. Dat zou een goed uitgangspunt zijn. Voetbal is vooral een viering van het leven, de gemeenschap en eenheid."

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles speelt in Adelaarshorst gelijk tegen Telstar

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.

30 minuten geleden
Ajax komt in slotfase langszij in uitduel met AZ

ALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.

31 minuten geleden
PSV begint tegen FC Groningen met Schiks in het doel

GRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.

1 uur geleden
Van Persie ziet Feyenoord karakter tonen tegen FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over het resultaat van de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht. "Hier winnen is altijd lastig", zei hij na een zege van 1-0 in stadion Galgenwaard. "Het liefst speel je negentig minuten goed. Ik denk dat we een goede eerste helft hebben gespeeld en daarna karakter hebben getoond. Mijn spelers hebben in de tweede helft voor iedere meter gevochten."

1 uur geleden
Wellenreuther: Feyenoord heeft karakter getoond

UTRECHT (ANP) - Met drie belangrijke reddingen voorkwam Tim Wellenreuther dat Feyenoord in de problemen kwam tegen FC Utrecht. De aanvoerder hield Gjivai Zechiël tweemaal van scoren af en werkte ook een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel.

2 uur geleden
Feyenoord wint in Utrecht en voorkomt dat emoties fans oplaaien

UTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.

2 uur geleden
Feyenoord wint uitduel met FC Utrecht en staat weer tweede

UTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (0-1). Oussama Targhalline maakte in de tiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.

2 uur geleden