UEFA-preses Ceferin wil meer steun regeringen bij wangedrag fans
FRANKFURT (ANP/DPA) - UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin hoopt op meer steun van regeringen in de strijd tegen volgens hem "5 procent idioten" op de tribunes van voetbalstadions. Dat zei hij vrijdag tijdens een rondetafelgesprek op de Frankfurter Buchmesse, de jaarlijkse internationale uitgeversbeurs.
"95 procent van de fans zijn mensen die van voetbal houden", aldus Ceferin. Een klein deel misbruikt echter de aandacht die voetbal krijgt "om hun idiote ideologieën te tonen. We proberen dit te bestrijden, maar we hebben de hulp van regeringen nodig."
De 56-jarige Ceferin refereerde daarbij aan een voorval tijdens de EK-kwalificatiewedstrijd tussen Kroatië en Letland (5-0) in september. Toen werd in een vak met Kroatische supporters een verboden vlag getoond van de voormalige fascistische Ustasha-regering.
"Die supporters zijn allemaal naar de gevangenis gestuurd door de huidige regering. Misschien is het tijd om anders te reageren tegen deze idioten", merkte Ceferin op. De UEFA had de Kroatische bond als organisator bestraft met een boete en een gedeeltelijke uitsluiting van toeschouwers voor één wedstrijd voorwaardelijk.
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
4 uur geleden