UEFA-preses Ceferin wil meer steun regeringen bij wangedrag fans
FRANKFURT (ANP/DPA) - UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin hoopt op meer steun van regeringen in de strijd tegen volgens hem "5 procent idioten" op de tribunes van voetbalstadions. Dat zei hij vrijdag tijdens een rondetafelgesprek op de Frankfurter Buchmesse, de jaarlijkse internationale uitgeversbeurs.
"95 procent van de fans zijn mensen die van voetbal houden", aldus Ceferin. Een klein deel misbruikt echter de aandacht die voetbal krijgt "om hun idiote ideologieën te tonen. We proberen dit te bestrijden, maar we hebben de hulp van regeringen nodig."
De 56-jarige Ceferin refereerde daarbij aan een voorval tijdens de EK-kwalificatiewedstrijd tussen Kroatië en Letland (5-0) in september. Toen werd in een vak met Kroatische supporters een verboden vlag getoond van de voormalige fascistische Ustasha-regering.
"Die supporters zijn allemaal naar de gevangenis gestuurd door de huidige regering. Misschien is het tijd om anders te reageren tegen deze idioten", merkte Ceferin op. De UEFA had de Kroatische bond als organisator bestraft met een boete en een gedeeltelijke uitsluiting van toeschouwers voor één wedstrijd voorwaardelijk.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
1 dag geleden