UEFA-preses Ceferin wil meer steun regeringen bij wangedrag fans
FRANKFURT (ANP/DPA) - UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin hoopt op meer steun van regeringen in de strijd tegen volgens hem "5 procent idioten" op de tribunes van voetbalstadions. Dat zei hij vrijdag tijdens een rondetafelgesprek op de Frankfurter Buchmesse, de jaarlijkse internationale uitgeversbeurs.
"95 procent van de fans zijn mensen die van voetbal houden", aldus Ceferin. Een klein deel misbruikt echter de aandacht die voetbal krijgt "om hun idiote ideologieën te tonen. We proberen dit te bestrijden, maar we hebben de hulp van regeringen nodig."
De 56-jarige Ceferin refereerde daarbij aan een voorval tijdens de EK-kwalificatiewedstrijd tussen Kroatië en Letland (5-0) in september. Toen werd in een vak met Kroatische supporters een verboden vlag getoond van de voormalige fascistische Ustasha-regering.
"Die supporters zijn allemaal naar de gevangenis gestuurd door de huidige regering. Misschien is het tijd om anders te reageren tegen deze idioten", merkte Ceferin op. De UEFA had de Kroatische bond als organisator bestraft met een boete en een gedeeltelijke uitsluiting van toeschouwers voor één wedstrijd voorwaardelijk.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
8 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
9 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
18 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden