
UEFA overweegt uitsluiting voetbalteams uit Belarus
NYON (ANP) - De UEFA overweegt Belarus uit te sluiten van deelname aan alle Europese competities, waaronder de kwalificaties van het Europees kampioenschap van 2024. Tijdens de volgende bijeenkomst van de overkoepelende organisatie begin april wordt de kwestie besproken.
UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin bevestigde dit in een brief aan de leden van het Europees Parlement, ingezien door de Duitse zender ARD. Het ging om een antwoord van de Sloveen op een vraag van een Pools parlementslid. "Het is al langer de intentie van de UEFA om de situatie van Belarus te bespreken", meldde Ceferin.
Belarus mag in tegenstelling tot Rusland, dat werd geschorst na de invasie in Oekraïne, voorlopig nog wel aantreden in UEFA-competities. Zaterdag spelen de Belarussen, gezien als bondgenoten van Rusland, hun eerste wedstrijd in de kwalificaties van het EK tegen Zwitserland.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft met een zege op AS Roma de derde plaats in de Serie A zekergesteld. De ploeg uit Bergamo met Marten de Roon won de thuiswedstrijd met 2-1.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch is de play-offs om promotie naar de Eredivisie begonnen met een zege op SC Cambuur. In Stadion De Vliert won de ploeg van coach Ulrich Landvreugd in de eerste ronde met 1-0. Beide ploegen spelen vrijdag de return in Leeuwarden.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid moet op zijn minst de komende twee wedstrijden Vinícius Júnior en Lucas Vázquez missen. Beide spelers raakten zondag geblesseerd in de met 4-3 verloren 'Clásico' tegen FC Barcelona. De club lichtte op zijn website toe dat aanvaller Vinícius een verstuikte enkel heeft en dat verdediger Vázquez een spierblessure in zijn linkerbovenbeen heeft.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda gaat volgend seizoen niet verder met de Tsjechische voetballer Dominik Janosek. De 26-jarige middenvelder verlaat de club na dit seizoen, aldus NAC.
12 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Carlo Ancelotti is de nieuwe bondscoach van de Braziliaanse voetballers. De huidige trainer van Real Madrid ondertekent een contract tot en met het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Xabi Alonso volgt Ancelotti naar alle waarschijnlijkheid op bij Real.
14 uur geledenNYON (ANP) - Dennis Higler is door de UEFA aangesteld als videoscheidsrechter voor de Champions League-finale tussen Internazionale en Paris Saint-Germain op zaterdag 31 mei. Pol van Boekel assisteert hem, meldt de UEFA.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Davy Klaassen (Ajax), Igor Paixão (Feyenoord), Ismael Saibari (PSV), Sem Steijn (FC Twente) en Kenneth Taylor (Ajax) zijn genomineerd voor de prijs van beste voetballer van dit seizoen in de Eredivisie. Dat meldt de Eredivisie CV.
15 uur geleden