
UEFA opnieuw in beraad met bonden en clubs
NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalunie UEFA gaat volgende week donderdag via een videoverbinding opnieuw in gesprek met de 55 lidstaten en vertegenwoordigers van het clubvoetbal. Daarna bespreekt het dagelijkse bestuur van de UEFA de actuele stand van zaken in verband met de coronapandemie, die het voetbal in heel Europa heeft stilgelegd.
De UEFA streeft er nog altijd naar om de nationale competities en bekertoernooien dit seizoen, te hervatten en af te ronden. Dat zou dan komende zomer moeten gebeuren, in de maanden juli en/of augustus, als de situatie in Europa rondom het longvirus dat toestaat.
Daarna zouden de resterende knock-outwedstrijden in de Champions League en de Europa League nog afgewerkt moeten worden, wellicht in een afgeslankte vorm, met één wedstrijd op neutraal terrein in plaats van twee duels uit en thuis. Na een pauze van circa drie weken zou dan het nieuwe seizoen moeten beginnen.
Het bestuur van de UEFA besloot eerder al het EK voetbal met een jaar uit te stellen, naar volgend jaar zomer. Ook alle interlands die voor mei en juni op de agenda stonden, zijn uitgesteld.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft de Spaanse beker gewonnen. De ploeg van coach Hansi Flick met Frenkie de Jong won in Sevilla de finale van aartsrivaal Real Madrid in de verlenging met 3-2. Jules Koundé maakte het beslissende doelpunt.
2 uur geledenWREXHAM (ANP) - Voetbalclub Wrexham AFC is gepromoveerd naar de Championship, het tweede niveau van het Engelse voetbal. De club uit Wales won met 3-0 van Charlton Athletic en eindigt achter Birmingham City op de tweede plaats in de League One, goed voor promotie.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft de aanval van RB Leipzig op de derde plaats in de Bundesliga succesvol afgeslagen. In eigen huis won de ploeg van coach Dino Toppmöller met 4-0 van de ploeg van onder anderen Xavi Simons en Lutsharel Geertruida.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft voor de derde keer in de clubhistorie de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg uit Londen van coach Oliver Glasner won op Wembley de halve finale met 3-0 van Aston Villa.
6 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Nederlandse spits Emanuel Emegha heeft zijn veertiende doelpunt van het seizoen gemaakt in de Franse Ligue 1. De aanvaller van RC Strasbourg was in de met 3-1 gewonnen wedstrijd tegen Saint-Étienne na rust met een intikker verantwoordelijk voor de 2-1.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München moet nog even wachten op de 34e landstitel. De Duitse voetbalclub won met 3-0 van Mainz 05, maar concurrent Bayer Leverkusen maakte geen fout in het duel met FC Augsburg (2-0).
8 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Newcastle United blijft na een 3-0-zege op Ipswich Town op koers liggen voor een ticket voor de Champions League. De ploeg van trainer Eddie Howe staat met 62 punten op de derde plaats in de Premier League.
8 uur geleden