UEFA opent zaak tegen Roemeense arbiters na racisme-incident
NYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA is een tuchtrechtelijke zaak begonnen tegen de arbitrage in de Champions Leaguewedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Basaksehir. De vierde official, de Roemeen Sebastian Coltescu, zou zich in die wedstrijd racistisch hebben uitgelaten richting de assistent-trainer van de Turkse club, Pierre Webo. De spelers van beide clubs besloten daarop van het veld te stappen.
De wedstrijd werd na 13 minuten stilgelegd, na een discussie aan de zijlijn over de rode kaart die Webo had gekregen nadat hij zich boos had gemaakt over een beslissing van de scheidsrechter. De wedstrijd werd pas een dag later hervat nadat de arbitrale leiding was vervangen.
Webo, een voormalig international van Kameroen, zei dat Coltescu hem had beledigd door met een racistische term naar hem te wijzen. De UEFA liet daarop een onderzoek uitvoeren, ook naar de rol van grensrechter Octavian Sovre. "Een tuchtrechtelijke zaak is geopend tegen Sebastian Constantin Coltescu en Octavian Sovre voor een mogelijke overtreding van artikel 11 van de disciplinaire reglementen van de UEFA", liet de Europese voetbalbond weten. Artikel 11 gaat over de gedragsregels.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
6 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
12 uur geleden