UEFA opent zaak tegen Roemeense arbiters na racisme-incident
NYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA is een tuchtrechtelijke zaak begonnen tegen de arbitrage in de Champions Leaguewedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Basaksehir. De vierde official, de Roemeen Sebastian Coltescu, zou zich in die wedstrijd racistisch hebben uitgelaten richting de assistent-trainer van de Turkse club, Pierre Webo. De spelers van beide clubs besloten daarop van het veld te stappen.
De wedstrijd werd na 13 minuten stilgelegd, na een discussie aan de zijlijn over de rode kaart die Webo had gekregen nadat hij zich boos had gemaakt over een beslissing van de scheidsrechter. De wedstrijd werd pas een dag later hervat nadat de arbitrale leiding was vervangen.
Webo, een voormalig international van Kameroen, zei dat Coltescu hem had beledigd door met een racistische term naar hem te wijzen. De UEFA liet daarop een onderzoek uitvoeren, ook naar de rol van grensrechter Octavian Sovre. "Een tuchtrechtelijke zaak is geopend tegen Sebastian Constantin Coltescu en Octavian Sovre voor een mogelijke overtreding van artikel 11 van de disciplinaire reglementen van de UEFA", liet de Europese voetbalbond weten. Artikel 11 gaat over de gedragsregels.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
54 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.
2 uur geledenOSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.
2 uur geledenALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.
3 uur geleden