UEFA opent zaak tegen Roemeense arbiters na racisme-incident
NYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA is een tuchtrechtelijke zaak begonnen tegen de arbitrage in de Champions Leaguewedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Basaksehir. De vierde official, de Roemeen Sebastian Coltescu, zou zich in die wedstrijd racistisch hebben uitgelaten richting de assistent-trainer van de Turkse club, Pierre Webo. De spelers van beide clubs besloten daarop van het veld te stappen.
De wedstrijd werd na 13 minuten stilgelegd, na een discussie aan de zijlijn over de rode kaart die Webo had gekregen nadat hij zich boos had gemaakt over een beslissing van de scheidsrechter. De wedstrijd werd pas een dag later hervat nadat de arbitrale leiding was vervangen.
Webo, een voormalig international van Kameroen, zei dat Coltescu hem had beledigd door met een racistische term naar hem te wijzen. De UEFA liet daarop een onderzoek uitvoeren, ook naar de rol van grensrechter Octavian Sovre. "Een tuchtrechtelijke zaak is geopend tegen Sebastian Constantin Coltescu en Octavian Sovre voor een mogelijke overtreding van artikel 11 van de disciplinaire reglementen van de UEFA", liet de Europese voetbalbond weten. Artikel 11 gaat over de gedragsregels.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
3 minuten geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
40 minuten geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
15 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
17 uur geleden