UEFA onderzoekt weglopen spelers Kosovo na Roemeense provocaties
BOEKAREST (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA moet snel een besluit nemen over de gevolgen voor Kosovo na de gestaakte wedstrijd in de Nations League tegen Roemenië. De spelers van Kosovo stapten bij een stand van 0-0 in blessuretijd van het veld. Het was een reactie op provocerend gezang van het Roemeense publiek.
De UEFA verklaarde een uur na het weglopen van de Kosovaarse spelers de wedstrijd officieel voor gestaakt. Volgens de reglementen moet de UEFA Roemenië nu tot winnaar van het duel uitroepen, maar dat is officieel nog niet gebeurd. De beslissing heeft gevolgen voor de stand in de poule. Komende maandag moet Kosovo het in de laatste groepswedstrijd opnemen tegen Litouwen.
De spelers van Kosovo stapten van het veld nadat Roemeense supporters Servische strijdliederen begonnen te zingen. Kosovo heeft zich in 2008 losgemaakt van Servië, maar Roemenië is een van de landen die de onafhankelijkheid niet erkennen. Voor de UEFA is Kosovo een zelfstandige natie en daarmee volwaardig lid van de Europese bond.
Bondscoach Franco Foda van Kosovo rechtvaardigde het gedrag van zijn spelers. "Het is belangrijk dat we elkaar met respect behandelen, zowel op als buiten het veld", zei Foda na de wedstrijd. "Helaas was dit respect aan het einde van de wedstrijd ver te zoeken."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
1 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
6 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
1 dag geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
1 dag geleden