UEFA onderzoekt weglopen spelers Kosovo na Roemeense provocaties
BOEKAREST (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA moet snel een besluit nemen over de gevolgen voor Kosovo na de gestaakte wedstrijd in de Nations League tegen Roemenië. De spelers van Kosovo stapten bij een stand van 0-0 in blessuretijd van het veld. Het was een reactie op provocerend gezang van het Roemeense publiek.
De UEFA verklaarde een uur na het weglopen van de Kosovaarse spelers de wedstrijd officieel voor gestaakt. Volgens de reglementen moet de UEFA Roemenië nu tot winnaar van het duel uitroepen, maar dat is officieel nog niet gebeurd. De beslissing heeft gevolgen voor de stand in de poule. Komende maandag moet Kosovo het in de laatste groepswedstrijd opnemen tegen Litouwen.
De spelers van Kosovo stapten van het veld nadat Roemeense supporters Servische strijdliederen begonnen te zingen. Kosovo heeft zich in 2008 losgemaakt van Servië, maar Roemenië is een van de landen die de onafhankelijkheid niet erkennen. Voor de UEFA is Kosovo een zelfstandige natie en daarmee volwaardig lid van de Europese bond.
Bondscoach Franco Foda van Kosovo rechtvaardigde het gedrag van zijn spelers. "Het is belangrijk dat we elkaar met respect behandelen, zowel op als buiten het veld", zei Foda na de wedstrijd. "Helaas was dit respect aan het einde van de wedstrijd ver te zoeken."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
14 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
18 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
47 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - PSV stevent af op de derde landstitel op rij. Het elftal van coach Peter Bosz had zondag enige moeite om met 2-1 bij FC Groningen te winnen. Het was de zestiende keer op rij dat PSV zegevierde in een uitwedstrijd in de Eredivisie. PSV gaat na 22 wedstrijden met 59 punten aan de leiding. FC Groningen staat op de achtste plaats met 31 punten.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.
4 uur geleden