UEFA onderzoekt weglopen spelers Kosovo na Roemeense provocaties
BOEKAREST (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA moet snel een besluit nemen over de gevolgen voor Kosovo na de gestaakte wedstrijd in de Nations League tegen Roemenië. De spelers van Kosovo stapten bij een stand van 0-0 in blessuretijd van het veld. Het was een reactie op provocerend gezang van het Roemeense publiek.
De UEFA verklaarde een uur na het weglopen van de Kosovaarse spelers de wedstrijd officieel voor gestaakt. Volgens de reglementen moet de UEFA Roemenië nu tot winnaar van het duel uitroepen, maar dat is officieel nog niet gebeurd. De beslissing heeft gevolgen voor de stand in de poule. Komende maandag moet Kosovo het in de laatste groepswedstrijd opnemen tegen Litouwen.
De spelers van Kosovo stapten van het veld nadat Roemeense supporters Servische strijdliederen begonnen te zingen. Kosovo heeft zich in 2008 losgemaakt van Servië, maar Roemenië is een van de landen die de onafhankelijkheid niet erkennen. Voor de UEFA is Kosovo een zelfstandige natie en daarmee volwaardig lid van de Europese bond.
Bondscoach Franco Foda van Kosovo rechtvaardigde het gedrag van zijn spelers. "Het is belangrijk dat we elkaar met respect behandelen, zowel op als buiten het veld", zei Foda na de wedstrijd. "Helaas was dit respect aan het einde van de wedstrijd ver te zoeken."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan en Tunesië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het openingsduel op het WK voetbal van 2026 wordt gespeeld tussen Mexico en Zuid-Afrika. De eerste wedstrijd van Groep A wordt op 11 juni in het Aztekenstadion van Mexico-Stad gespeeld. Het is de derde keer dat er een WK voetbal in Mexico wordt gespeeld. De Verenigde Staten en Canada zijn de twee andere gastlanden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.
2 uur geleden