UEFA onderzoekt weglopen spelers Kosovo na Roemeense provocaties
BOEKAREST (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA moet snel een besluit nemen over de gevolgen voor Kosovo na de gestaakte wedstrijd in de Nations League tegen Roemenië. De spelers van Kosovo stapten bij een stand van 0-0 in blessuretijd van het veld. Het was een reactie op provocerend gezang van het Roemeense publiek.
De UEFA verklaarde een uur na het weglopen van de Kosovaarse spelers de wedstrijd officieel voor gestaakt. Volgens de reglementen moet de UEFA Roemenië nu tot winnaar van het duel uitroepen, maar dat is officieel nog niet gebeurd. De beslissing heeft gevolgen voor de stand in de poule. Komende maandag moet Kosovo het in de laatste groepswedstrijd opnemen tegen Litouwen.
De spelers van Kosovo stapten van het veld nadat Roemeense supporters Servische strijdliederen begonnen te zingen. Kosovo heeft zich in 2008 losgemaakt van Servië, maar Roemenië is een van de landen die de onafhankelijkheid niet erkennen. Voor de UEFA is Kosovo een zelfstandige natie en daarmee volwaardig lid van de Europese bond.
Bondscoach Franco Foda van Kosovo rechtvaardigde het gedrag van zijn spelers. "Het is belangrijk dat we elkaar met respect behandelen, zowel op als buiten het veld", zei Foda na de wedstrijd. "Helaas was dit respect aan het einde van de wedstrijd ver te zoeken."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
6 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
11 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
14 uur geleden