UEFA onderzoekt vele kruisbandblessures in vrouwenvoetbal
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA wil met een speciaal expertpanel ervoor zorgen dat het aantal kruisbandblessures in het vrouwenvoetbal snel afneemt. Komende zomer moet er een richtlijn zijn met daarin meerdere punten om de veelvoorkomende knieblessure te voorkomen en te behandelen. Onder anderen Oranje-topscorer aller tijden Vivianne Miedema kampte dit jaar met deze kwetsuur.
Het panel met internationaal bekende gezondheidsexperts en -onderzoekers begint met een vragenlijst onder belanghebbenden in het vrouwenvoetbal. Zo willen zij te weten komen waar bijvoorbeeld speelsters, coaches en fysiotherapeuten nu tegenaan lopen en behoefte aan hebben.
"Het aanpakken van de prevalentie van kruisbandblessures in het vrouwenvoetbal is van essentieel belang om het welzijn van de speelsters en de vooruitgang van de sport te waarborgen", reageert Zoran Bahtijarevic, medisch hoofd bij de UEFA.
Onder anderen Arsenal-spits Miedema heeft al meerdere keren aangedrongen op meer onderzoek naar de kwestie.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
3 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
9 uur geleden