UEFA onderzoekt seksgeluiden tijdens loting EK voetbal
HAMBURG (ANP) - De Europese voetbalfederatie UEFA gaat onderzoek doen naar de seksgeluiden die te horen waren tijdens de televisie-uitzending van de loting voor het EK in Duitsland. Dat meldt de BBC. Volgens de Britse omroep zit de notoire YouTube-grappenmaker Daniel Jarvis achter de obscene geluiden, die vooral voor de televisiekijkers goed te horen waren.
Voor het grote podium van de Elbphilharmonie in Hamburg keken mensen even glimlachend om zich heen, maar niemand ontdekte waar het geluid vandaan kwam. De presentatoren van de ceremonie hielden hun gezicht in de plooi en uiteindelijk verdwenen de geluiden.
Jarvis verstoorde eerder dit seizoen al een Engelse bekerwedstrijd tussen Wolverhampton en Liverpool in de FA Cup. Televisiekijkers hoorden toen minutenlang kreunende geluiden, Jarvis vertelde later dat hij een mobiele telefoon had geplakt onder een stoel in de BBC-commentaarstudio in Molineux, het stadion van Wolverhampton. De bekende presentator en oud-voetballer Gary Lineker zei later dat hij er achteraf wel om kon lachen.
Grap
Bondscoach Gareth Southgate van Engeland zei tegen de BBC dat hij de geluiden vaag had gehoord. "Ik neem aan dat het een grap was, maar het was moeilijk om te horen wat het precies was."
Het Nederlands elftal werd tijdens de loting ingedeeld in een poule met Frankrijk, Oostenrijk en Polen, Finland, Wales of Estland. Die laatste vier landen strijden in maart tijdens de play-offs om een ticket voor het EK.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
11 uur geleden