UEFA: nog geen besluit over EK-deelname Russische voetbalsters
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft nog altijd geen besluit genomen over de deelname van de Russische voetbalsters aan het EK van komende zomer in Engeland. De UEFA heeft Rusland geschorst voor alle internationale voetbaltoernooien vanwege de oorlog in Oekraïne. "De zaak ligt bij het internationaal sporttribunaal CAS", zei voorzitter Aleksander Ceferin na een bestuursvergadering in Nyon. "Dit onderwerp stond nu niet op onze agenda. Wij verwachten op korte termijn meer informatie te krijgen, want we weten ook dat het EK al snel is."
Rusland is op het EK ingedeeld in de groep bij de Nederlandse voetbalsters. Het onderlinge duel staat op het programma voor 13 juli, maar alles wijst erop dat Rusland niet mag meedoen aan het EK.
De Russische voetbalbond had bij het CAS beroep aangetekend tegen de schorsing, maar het internationaal sporttribunaal bepaalde enkele weken geleden dat zowel de maatregelen van de UEFA als die van de mondiale federatie FIFA van kracht blijven. De Russische mannenploeg kon daardoor onlangs niet meedoen aan de play-offs voor het WK en ontbreekt zodoende eind dit jaar in Qatar.
KNVB
De Nederlandse voetbalbond KNVB maakte eind februari bekend dat alle nationale teams vanwege de oorlog in Oekraïne voorlopig niet tegen Rusland en Belarus uitkomen. De voetbalsters zouden volgende week dinsdag in de WK-kwalificatie tegen Belarus spelen, maar vanwege het KNVB-standpunt gaat dat duel niet door. In plaats daarvan heeft de KNVB een oefeninterland tegen Zuid-Afrika geregeld.
De UEFA heeft zich nog altijd niet uitgelaten over de weigering van Nederland om tegen Belarus te voetballen. In het ergste geval zouden de 'Leeuwinnen' een reglementaire nederlaag kunnen krijgen. De UEFA weigert vooralsnog, ondanks herhaaldelijke verzoeken, vragen te beantwoorden over het Nederlandse standpunt.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
6 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
15 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
16 uur geleden