Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA: nog geen besluit over EK-deelname Russische voetbalsters

UEFA: nog geen besluit over EK-deelname Russische voetbalsters

NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft nog altijd geen besluit genomen over de deelname van de Russische voetbalsters aan het EK van komende zomer in Engeland. De UEFA heeft Rusland geschorst voor alle internationale voetbaltoernooien vanwege de oorlog in Oekraïne. "De zaak ligt bij het internationaal sporttribunaal CAS", zei voorzitter Aleksander Ceferin na een bestuursvergadering in Nyon. "Dit onderwerp stond nu niet op onze agenda. Wij verwachten op korte termijn meer informatie te krijgen, want we weten ook dat het EK al snel is."

Rusland is op het EK ingedeeld in de groep bij de Nederlandse voetbalsters. Het onderlinge duel staat op het programma voor 13 juli, maar alles wijst erop dat Rusland niet mag meedoen aan het EK.

De Russische voetbalbond had bij het CAS beroep aangetekend tegen de schorsing, maar het internationaal sporttribunaal bepaalde enkele weken geleden dat zowel de maatregelen van de UEFA als die van de mondiale federatie FIFA van kracht blijven. De Russische mannenploeg kon daardoor onlangs niet meedoen aan de play-offs voor het WK en ontbreekt zodoende eind dit jaar in Qatar.

KNVB

De Nederlandse voetbalbond KNVB maakte eind februari bekend dat alle nationale teams vanwege de oorlog in Oekraïne voorlopig niet tegen Rusland en Belarus uitkomen. De voetbalsters zouden volgende week dinsdag in de WK-kwalificatie tegen Belarus spelen, maar vanwege het KNVB-standpunt gaat dat duel niet door. In plaats daarvan heeft de KNVB een oefeninterland tegen Zuid-Afrika geregeld.

De UEFA heeft zich nog altijd niet uitgelaten over de weigering van Nederland om tegen Belarus te voetballen. In het ergste geval zouden de 'Leeuwinnen' een reglementaire nederlaag kunnen krijgen. De UEFA weigert vooralsnog, ondanks herhaaldelijke verzoeken, vragen te beantwoorden over het Nederlandse standpunt.

Meer uit Voetbal

International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

15 minuten geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

35 minuten geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

1 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

3 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

7 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

20 uur geleden
Aanvaller Noslin helpt Lazio aan zege op Cremonese

CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).

1 dag geleden