UEFA: nog geen besluit over EK-deelname Russische voetbalsters
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft nog altijd geen besluit genomen over de deelname van de Russische voetbalsters aan het EK van komende zomer in Engeland. De UEFA heeft Rusland geschorst voor alle internationale voetbaltoernooien vanwege de oorlog in Oekraïne. "De zaak ligt bij het internationaal sporttribunaal CAS", zei voorzitter Aleksander Ceferin na een bestuursvergadering in Nyon. "Dit onderwerp stond nu niet op onze agenda. Wij verwachten op korte termijn meer informatie te krijgen, want we weten ook dat het EK al snel is."
Rusland is op het EK ingedeeld in de groep bij de Nederlandse voetbalsters. Het onderlinge duel staat op het programma voor 13 juli, maar alles wijst erop dat Rusland niet mag meedoen aan het EK.
De Russische voetbalbond had bij het CAS beroep aangetekend tegen de schorsing, maar het internationaal sporttribunaal bepaalde enkele weken geleden dat zowel de maatregelen van de UEFA als die van de mondiale federatie FIFA van kracht blijven. De Russische mannenploeg kon daardoor onlangs niet meedoen aan de play-offs voor het WK en ontbreekt zodoende eind dit jaar in Qatar.
KNVB
De Nederlandse voetbalbond KNVB maakte eind februari bekend dat alle nationale teams vanwege de oorlog in Oekraïne voorlopig niet tegen Rusland en Belarus uitkomen. De voetbalsters zouden volgende week dinsdag in de WK-kwalificatie tegen Belarus spelen, maar vanwege het KNVB-standpunt gaat dat duel niet door. In plaats daarvan heeft de KNVB een oefeninterland tegen Zuid-Afrika geregeld.
De UEFA heeft zich nog altijd niet uitgelaten over de weigering van Nederland om tegen Belarus te voetballen. In het ergste geval zouden de 'Leeuwinnen' een reglementaire nederlaag kunnen krijgen. De UEFA weigert vooralsnog, ondanks herhaaldelijke verzoeken, vragen te beantwoorden over het Nederlandse standpunt.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
40 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
49 minuten geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
1 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
3 uur geleden