UEFA: nog geen besluit over EK-deelname Russische voetbalsters
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft nog altijd geen besluit genomen over de deelname van de Russische voetbalsters aan het EK van komende zomer in Engeland. De UEFA heeft Rusland geschorst voor alle internationale voetbaltoernooien vanwege de oorlog in Oekraïne. "De zaak ligt bij het internationaal sporttribunaal CAS", zei voorzitter Aleksander Ceferin na een bestuursvergadering in Nyon. "Dit onderwerp stond nu niet op onze agenda. Wij verwachten op korte termijn meer informatie te krijgen, want we weten ook dat het EK al snel is."
Rusland is op het EK ingedeeld in de groep bij de Nederlandse voetbalsters. Het onderlinge duel staat op het programma voor 13 juli, maar alles wijst erop dat Rusland niet mag meedoen aan het EK.
De Russische voetbalbond had bij het CAS beroep aangetekend tegen de schorsing, maar het internationaal sporttribunaal bepaalde enkele weken geleden dat zowel de maatregelen van de UEFA als die van de mondiale federatie FIFA van kracht blijven. De Russische mannenploeg kon daardoor onlangs niet meedoen aan de play-offs voor het WK en ontbreekt zodoende eind dit jaar in Qatar.
KNVB
De Nederlandse voetbalbond KNVB maakte eind februari bekend dat alle nationale teams vanwege de oorlog in Oekraïne voorlopig niet tegen Rusland en Belarus uitkomen. De voetbalsters zouden volgende week dinsdag in de WK-kwalificatie tegen Belarus spelen, maar vanwege het KNVB-standpunt gaat dat duel niet door. In plaats daarvan heeft de KNVB een oefeninterland tegen Zuid-Afrika geregeld.
De UEFA heeft zich nog altijd niet uitgelaten over de weigering van Nederland om tegen Belarus te voetballen. In het ergste geval zouden de 'Leeuwinnen' een reglementaire nederlaag kunnen krijgen. De UEFA weigert vooralsnog, ondanks herhaaldelijke verzoeken, vragen te beantwoorden over het Nederlandse standpunt.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.
18 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
23 uur geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
1 dag geledenBREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.
1 dag geleden