Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'UEFA moet Real Madrid, Barcelona en Juventus met rust laten'

'UEFA moet Real Madrid, Barcelona en Juventus met rust laten'

MADRID (ANP) - Een Spaanse rechtbank heeft de Europese voetbalunie UEFA opgedragen alle juridische stappen tegen Real Madrid, Barcelona en Juventus te staken. De UEFA kondigde eind mei een strafzaak aan tegen deze drie topclubs vanwege hun grote en standvastige betrokkenheid bij de oprichting van de vooralsnog mislukte Super League. Volgens de Europese koepelorganisatie zouden de statuten en reglementen van de UEFA door de drie grootmachten zijn geschonden.

De UEFA besloot echter vorige maand al zonder verdere uitleg de tuchtprocedure tegen de drie grondleggers van de 'wilde' competitie voorlopig op te schorten. Die maatregel was waarschijnlijk een gevolg van de rechtszaak die Real Madrid, Barcelona en Juventus tegen de UEFA hadden aangespannen.

De UEFA moet op last van de Spaanse rechtbank de drie topclubs tot alle competities toelaten, inclusief de Champions League. Eerder had de Europese voetbalunie gedreigd om Real Madrid, Barcelona en Juventus voor komend seizoen te schorsen voor de CL.

Andere clubs

Volgens de Spaanse rechtbank kan de UEFA evenmin sancties opleggen aan de andere negen clubs die zich eveneens hadden aangesloten bij de Super League. Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Tottenham Hotspur, Atlético Madrid, Inter en AC Milan kregen een gezamenlijke boete van 100 miljoen euro. Deze negen clubs trokken zich onder grote druk van de voetbalwereld, de politiek en de samenleving snel terug uit het project. Real Madrid, Barcelona en Juventus daarentegen staan nog altijd achter de beoogde plannen.

De organisaties achter de Engelse Premier League en de Italiaanse Serie A dienen eveneens alle genomen sancties tegen de betrokken clubs te laten vallen.

Een motivering van het Spaanse vonnis ontbreekt nog.

Meer uit Voetbal

Ten Hag verwelkomt Franse international Badé bij Leverkusen

LEVERKUSEN (ANP) - Coach Erik ten Hag heeft vlak voor aanvang van de Bundesliga nog een nieuwe speler erbij gekregen bij Bayer Leverkusen. De club presenteerde de Franse international Loïc Badé als aanwinst. De centrale verdediger is voor een bedrag van naar verluidt 20 miljoen euro overgenomen van de Spaanse club Sevilla. Hij heeft een contract van vijf jaar getekend.

2 uur geleden
Engelse voetbalclubs breken met 2,7 miljard euro transferrecord

LONDEN (ANP/RTR) - De Premier League heeft het transferrecord gebroken. Volgens FootballTransfers.com komt het totaalbedrag van deze transferperiode boven de 2,7 miljard euro die in de zomer van 2023 door de Engelse clubs werd uitgegeven. Met de transfer van de Zwitser Noah Okafor van AC Milan naar Leeds United werd het record overschreden. Met deze overgang was 20 miljoen euro gemoeid.

3 uur geleden
International Frimpong weken aan de kant door hamstringblessure

LIVERPOOL (ANP) - Voetballer Jeremie Frimpong (24) is enkele weken uitgeschakeld met een blessure aan zijn hamstring. Liverpool-coach Arne Slot zei tijdens een persconferentie dat de verdediger tot en met de interlandperiode van Oranje er bij Liverpool uitligt. Dat betekent dat Frimpong de kwalificatie-interlands voor het WK van 2026 thuis tegen Polen en uit tegen Litouwen hoogstwaarschijnlijk zal missen.

4 uur geleden
Verdediger Koundé verlengt contract met FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé (26) heeft zijn contract met FC Barcelona verlengd tot 2030. De Franse verdediger maakte in 2022 de overstap van FC Sevilla naar FC Barcelona. Destijds was er een bedrag van 50 miljoen euro gemoeid met zijn overgang.

6 uur geleden
Zuid-Amerikaans voetbalduel gestaakt om supportersgeweld

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Copa Sudamericana-wedstrijd tussen het Argentijnse Independiente en Universidad de Chile is gestaakt na supportersgeweld op de tribunes. In de rust in Buenos Aires ging het mis, nadat Chileense fans stenen hadden gegooid naar de thuisfans. Vervolgens bestormden Argentijnen het uitvak en vielen daar supporters aan.

10 uur geleden
NEC bestolen voor 15.000 euro aan merchandise

NIJMEGEN (ANP) - Bij Eredivisieclub NEC is afgelopen week voor 15.000 euro aan tenues en andere merchandise gestolen uit het Goffertstadion. Daarbij zaten veel wedstrijdshirts die eigenlijk volgende week in de verkoop zouden gaan. Door de inbraak kan dit maar in beperkte mate.

10 uur geleden
Ajax verhuurt middenvelder Mannsverk aan Sparta Praag

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Sivert Mannsverk aan Sparta Praag. De club uit de Tsjechische hoofdstad huurt de Noorse middenvelder dit seizoen en heeft ook een optie tot koop.

23 uur geleden