UEFA meent dat medische zorg voor Hongaar Varga niet te traag was
NYON (ANP/DPA) - De UEFA weerspreekt opmerkingen dat de medische zorg voor de Hongaarse speler Barnabas Varga te lang op zich had laten wachten. De aanvaller liep zondag diverse botbreuken in zijn gezicht en een hersenschudding op na een botsing tijdens de EK-wedstrijd tegen Schotland. "Er was geen vertraging in de behandeling van en hulp aan de speler", verklaarde de voetbalbond.
"De coördinatie tussen al het medisch personeel ter plaatse was professioneel en alles gebeurde in overeenstemming met de toepasselijke medische procedures", zei de UEFA maandag in een verklaring aan persbureau dpa.
Ploeggenoot Dominik Szoboszlai bekritiseerde naderhand de hulpverlening op het veld. Het duurde naar zijn mening veel te lang voordat het ambulancepersoneel het veld op kwam. De UEFA is echter een andere mening toegedaan. "De tussenkomst van de teamarts vond plaats binnen 15 seconden na het incident, onmiddellijk gevolgd door een tweede arts", aldus de voetbalfederatie. "Het team voor noodgevallen stond volgens hun protocol naast het veld te wachten en arriveerde met de brancard zodra ze door de artsen werden gevraagd."
Varga raakte geblesseerd nadat hij hard in aanraking was gekomen met de Schotse keeper Angus Gunn. Maandag werd duidelijk dat hij moet worden geopereerd en dat zijn EK voorbij is. Het duel met Schotland was de laatste groepswedstrijd van Hongarije, dat met 3 punten nog een kans maakt om als een van de beste nummers 3 door te gaan naar de achtste finales.
Meer uit Voetbal
NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
12 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
18 uur geleden