UEFA meent dat medische zorg voor Hongaar Varga niet te traag was
NYON (ANP/DPA) - De UEFA weerspreekt opmerkingen dat de medische zorg voor de Hongaarse speler Barnabas Varga te lang op zich had laten wachten. De aanvaller liep zondag diverse botbreuken in zijn gezicht en een hersenschudding op na een botsing tijdens de EK-wedstrijd tegen Schotland. "Er was geen vertraging in de behandeling van en hulp aan de speler", verklaarde de voetbalbond.
"De coördinatie tussen al het medisch personeel ter plaatse was professioneel en alles gebeurde in overeenstemming met de toepasselijke medische procedures", zei de UEFA maandag in een verklaring aan persbureau dpa.
Ploeggenoot Dominik Szoboszlai bekritiseerde naderhand de hulpverlening op het veld. Het duurde naar zijn mening veel te lang voordat het ambulancepersoneel het veld op kwam. De UEFA is echter een andere mening toegedaan. "De tussenkomst van de teamarts vond plaats binnen 15 seconden na het incident, onmiddellijk gevolgd door een tweede arts", aldus de voetbalfederatie. "Het team voor noodgevallen stond volgens hun protocol naast het veld te wachten en arriveerde met de brancard zodra ze door de artsen werden gevraagd."
Varga raakte geblesseerd nadat hij hard in aanraking was gekomen met de Schotse keeper Angus Gunn. Maandag werd duidelijk dat hij moet worden geopereerd en dat zijn EK voorbij is. Het duel met Schotland was de laatste groepswedstrijd van Hongarije, dat met 3 punten nog een kans maakt om als een van de beste nummers 3 door te gaan naar de achtste finales.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
12 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
14 uur geleden