UEFA meent dat medische zorg voor Hongaar Varga niet te traag was
NYON (ANP/DPA) - De UEFA weerspreekt opmerkingen dat de medische zorg voor de Hongaarse speler Barnabas Varga te lang op zich had laten wachten. De aanvaller liep zondag diverse botbreuken in zijn gezicht en een hersenschudding op na een botsing tijdens de EK-wedstrijd tegen Schotland. "Er was geen vertraging in de behandeling van en hulp aan de speler", verklaarde de voetbalbond.
"De coördinatie tussen al het medisch personeel ter plaatse was professioneel en alles gebeurde in overeenstemming met de toepasselijke medische procedures", zei de UEFA maandag in een verklaring aan persbureau dpa.
Ploeggenoot Dominik Szoboszlai bekritiseerde naderhand de hulpverlening op het veld. Het duurde naar zijn mening veel te lang voordat het ambulancepersoneel het veld op kwam. De UEFA is echter een andere mening toegedaan. "De tussenkomst van de teamarts vond plaats binnen 15 seconden na het incident, onmiddellijk gevolgd door een tweede arts", aldus de voetbalfederatie. "Het team voor noodgevallen stond volgens hun protocol naast het veld te wachten en arriveerde met de brancard zodra ze door de artsen werden gevraagd."
Varga raakte geblesseerd nadat hij hard in aanraking was gekomen met de Schotse keeper Angus Gunn. Maandag werd duidelijk dat hij moet worden geopereerd en dat zijn EK voorbij is. Het duel met Schotland was de laatste groepswedstrijd van Hongarije, dat met 3 punten nog een kans maakt om als een van de beste nummers 3 door te gaan naar de achtste finales.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
58 minuten geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
7 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden