UEFA meent dat medische zorg voor Hongaar Varga niet te traag was
NYON (ANP/DPA) - De UEFA weerspreekt opmerkingen dat de medische zorg voor de Hongaarse speler Barnabas Varga te lang op zich had laten wachten. De aanvaller liep zondag diverse botbreuken in zijn gezicht en een hersenschudding op na een botsing tijdens de EK-wedstrijd tegen Schotland. "Er was geen vertraging in de behandeling van en hulp aan de speler", verklaarde de voetbalbond.
"De coördinatie tussen al het medisch personeel ter plaatse was professioneel en alles gebeurde in overeenstemming met de toepasselijke medische procedures", zei de UEFA maandag in een verklaring aan persbureau dpa.
Ploeggenoot Dominik Szoboszlai bekritiseerde naderhand de hulpverlening op het veld. Het duurde naar zijn mening veel te lang voordat het ambulancepersoneel het veld op kwam. De UEFA is echter een andere mening toegedaan. "De tussenkomst van de teamarts vond plaats binnen 15 seconden na het incident, onmiddellijk gevolgd door een tweede arts", aldus de voetbalfederatie. "Het team voor noodgevallen stond volgens hun protocol naast het veld te wachten en arriveerde met de brancard zodra ze door de artsen werden gevraagd."
Varga raakte geblesseerd nadat hij hard in aanraking was gekomen met de Schotse keeper Angus Gunn. Maandag werd duidelijk dat hij moet worden geopereerd en dat zijn EK voorbij is. Het duel met Schotland was de laatste groepswedstrijd van Hongarije, dat met 3 punten nog een kans maakt om als een van de beste nummers 3 door te gaan naar de achtste finales.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
11 uur geleden