UEFA maakt excuses voor chaos bij finale Champions League
NYON (ANP) - De UEFA heeft excuses gemaakt aan voetbalfans die vorige week zaterdag de dupe werden van de chaos rond de finale van de Champions League in Parijs tussen Liverpool en Real Madrid. Omdat er valse kaarten in omloop waren ontstonden er ongeregeldheden bij de ingangen van het Stade de France. Sommige fans kregen geen toegang tot het stadion, hoewel ze wel een geldig ticket hadden.
"Het spijt ons zeer wat er is gebeurd", zegt de UEFA. "Mensen hebben angstige momenten door moeten maken en dat vaak geheel buiten hun schuld om. We betreuren dat ten zeerste."
De Franse president Emmanuel Macron liet weten dat iedereen die ondanks een geldig ticket zijn of haar plek niet heeft kunnen bereiken een vergoeding moet krijgen. "Ze moeten volledig worden gecompenseerd." Bovendien wil hij laten onderzoeken wat er precies is misgegaan. "Zodat ik aan Spaanse, Engelse en Franse burgers kan uitleggen wat is misgegaan."
De wedstrijd begon door de ongeregeldheden ruim een half uur later. Real Madrid won het duel.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
8 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
8 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
11 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
20 uur geleden