UEFA maakt excuses voor chaos bij finale Champions League
NYON (ANP) - De UEFA heeft excuses gemaakt aan voetbalfans die vorige week zaterdag de dupe werden van de chaos rond de finale van de Champions League in Parijs tussen Liverpool en Real Madrid. Omdat er valse kaarten in omloop waren ontstonden er ongeregeldheden bij de ingangen van het Stade de France. Sommige fans kregen geen toegang tot het stadion, hoewel ze wel een geldig ticket hadden.
"Het spijt ons zeer wat er is gebeurd", zegt de UEFA. "Mensen hebben angstige momenten door moeten maken en dat vaak geheel buiten hun schuld om. We betreuren dat ten zeerste."
De Franse president Emmanuel Macron liet weten dat iedereen die ondanks een geldig ticket zijn of haar plek niet heeft kunnen bereiken een vergoeding moet krijgen. "Ze moeten volledig worden gecompenseerd." Bovendien wil hij laten onderzoeken wat er precies is misgegaan. "Zodat ik aan Spaanse, Engelse en Franse burgers kan uitleggen wat is misgegaan."
De wedstrijd begon door de ongeregeldheden ruim een half uur later. Real Madrid won het duel.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
43 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
21 uur geleden