UEFA maakt excuses voor chaos bij finale Champions League
NYON (ANP) - De UEFA heeft excuses gemaakt aan voetbalfans die vorige week zaterdag de dupe werden van de chaos rond de finale van de Champions League in Parijs tussen Liverpool en Real Madrid. Omdat er valse kaarten in omloop waren ontstonden er ongeregeldheden bij de ingangen van het Stade de France. Sommige fans kregen geen toegang tot het stadion, hoewel ze wel een geldig ticket hadden.
"Het spijt ons zeer wat er is gebeurd", zegt de UEFA. "Mensen hebben angstige momenten door moeten maken en dat vaak geheel buiten hun schuld om. We betreuren dat ten zeerste."
De Franse president Emmanuel Macron liet weten dat iedereen die ondanks een geldig ticket zijn of haar plek niet heeft kunnen bereiken een vergoeding moet krijgen. "Ze moeten volledig worden gecompenseerd." Bovendien wil hij laten onderzoeken wat er precies is misgegaan. "Zodat ik aan Spaanse, Engelse en Franse burgers kan uitleggen wat is misgegaan."
De wedstrijd begon door de ongeregeldheden ruim een half uur later. Real Madrid won het duel.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
10 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
15 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
16 uur geleden