UEFA maakt einde aan limiet toeschouwers in Europees voetbal
LYON (ANP) - De UEFA stelt geen limiet meer aan het aantal toeschouwers dat in de Europese voetbaltoernooien in het stadion mag worden toegelaten. De overkoepelende organisatie laat de beslissingen voortaan aan de individuele landen over. Vanwege de coronamaatregelen mocht er vanaf 1 oktober van de UEFA niet meer dan 30 procent van de capaciteit gebruikt worden.
De reden voor de versoepeling is dat de situatie in de 55 bij de UEFA aangesloten landen met betrekking tot corona sterk uiteenloopt. Het toelaten van toeschouwers uit het buitenland blijft wel verboden. De nieuwe afspraken gelden dit seizoen tot het einde van de competities in de Europa League en de Champions League.
"In sommige landen is een mondmasker in de stadions niet eens meer nodig, in andere mag er nog niemand in", aldus de UEFA in een verklaring. "Het is onlogisch om daarvoor één regel op te stellen. Door onze regels aan te passen kan iedereen gebruik maken van de mogelijkheden die zich per regio aandienen."
De enige Nederlandse club die internationaal nog actief is, is Ajax in de Europa League. Vooralsnog mogen er in Nederland geen toeschouwers de stadions in.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
11 uur geleden