UEFA maakt einde aan limiet toeschouwers in Europees voetbal
LYON (ANP) - De UEFA stelt geen limiet meer aan het aantal toeschouwers dat in de Europese voetbaltoernooien in het stadion mag worden toegelaten. De overkoepelende organisatie laat de beslissingen voortaan aan de individuele landen over. Vanwege de coronamaatregelen mocht er vanaf 1 oktober van de UEFA niet meer dan 30 procent van de capaciteit gebruikt worden.
De reden voor de versoepeling is dat de situatie in de 55 bij de UEFA aangesloten landen met betrekking tot corona sterk uiteenloopt. Het toelaten van toeschouwers uit het buitenland blijft wel verboden. De nieuwe afspraken gelden dit seizoen tot het einde van de competities in de Europa League en de Champions League.
"In sommige landen is een mondmasker in de stadions niet eens meer nodig, in andere mag er nog niemand in", aldus de UEFA in een verklaring. "Het is onlogisch om daarvoor één regel op te stellen. Door onze regels aan te passen kan iedereen gebruik maken van de mogelijkheden die zich per regio aandienen."
De enige Nederlandse club die internationaal nog actief is, is Ajax in de Europa League. Vooralsnog mogen er in Nederland geen toeschouwers de stadions in.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland doet met zestig sporters mee aan de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. Dat meldt de Atletiekunie donderdag. De EK zijn van 10 tot en met 16 augustus in het vernieuwde Alexander Stadium.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgenomen in de selectie voor de EK turnen in het Kroatische Zagreb. De olympisch balkkampioene van 2016 maakt daarmee over twee weken haar rentree op internationaal niveau. Vera Ubbink (15) debuteert bij de Europese titelstrijd.
3 uur geledenCHAAM (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de 86e editie van de Acht van Chaam gewonnen. De 33-jarige sprinter van Soudal Quick-Step hield in het criterium in Brabant de Nederlanders Olav Kooij en Huub Artz achter zich.
16 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Marianne Vos start in haar vijfde Ronde van Frankrijk als wegkapitein van haar ploeg Visma - Lease a Bike, die net als vorig jaar met Pauline Ferrand-Prévot de Tour wil winnen. De 39-jarige wielrenster zal echter niet aarzelen om voor een ritzege te gaan als de kans zich voordoet, vertelde ze in een online persgesprek in de aanloop naar de start zaterdag in het Zwitserse Lausanne.
18 uur geledenAALBORG (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed meteen de eerste etappe van de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na een rit over een kleine 198 kilometer met start en finish in Aalborg de snelste van een kleine groep.
19 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot krijgt een Nederlands getinte ploeg mee in haar poging om voor het tweede jaar op rij namens Visma-Lease a Bike de Tour de France Femmes te winnen. De Française heeft behalve landgenote Marion Bunel vijf Nederlandse ploeggenoten naast zich bij de Tourstart in het Zwitserse Lausanne zaterdag. Dat zijn Marianne Vos, Lieke Nooijen, Daniek Hengeveld, Femke de Vries en Sarah van Dam.
20 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Schaatsteam X²O Badkamers heeft Bart Swings een contract tot het einde van zijn carrière gegeven. De ploeg zegt met de verlenging het vertrouwen uit te spreken in de 35-jarige Belgische schaatser. Swings won als lid van de ploeg van de broers Martin en Erwin ten Hove goud op de massastart op de Olympische Spelen van Beijing 2022, twee wereldtitels op de massastart en vier Europese titels op dit onderdeel.
21 uur geleden