Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA-licentie voor vrouwenteams PSV, Ajax en Twente

UEFA-licentie voor vrouwenteams PSV, Ajax en Twente

ZEIST (ANP) - De vrouwenteams van PSV, Ajax en FC Twente hebben voor het eerst een Europese licentie gekregen. De Europese voetbalbond UEFA eist sinds kort dat de vrouwenploegen die meedoen aan de Champions League voldoen aan allerlei eisen, onder meer op het gebied van Financial Fair Play, de infrastructuur, medische zaken en personeelszaken. Zo moeten alle voetbalsters van de club een contract hebben.

De licentiecommissie betaald voetbal van de KNVB heeft de benodigde UEFA-licentie verstrekt aan PSV, Ajax en FC Twente. De vrouwenteams van deze clubs voldoen aan alle voorwaarden die nodig zijn om te mogen meedoen aan de Champions League. PSV heeft zich als nummer 1 van de eredivisie rechtstreeks geplaatst voor het Europese bekertoernooi, de voetbalsters van Ajax moeten zich via de play-offs zien te plaatsen.

FC Twente heeft zich niet geplaatst voor de Champions League, maar vroeg wel een licentie aan. De club uit Enschede bereikte afgelopen seizoen als landskampioen de achtste finales van de Champions League. De UEFA-licentie geldt voor een jaar.

De KNVB heeft een eigen licentiesysteem, met voorwaarden waar betaaldvoetbalclubs uit de eredivisie en de Keuken Kampioen Divisie en de amateurclubs uit de tweede en derde divisie zich aan moeten houden. Zonder licentie mag een club niet meedoen aan de competitie. In de eredivisie voor vrouwen hanteert de KNVB zogeheten kwaliteitseisen. De bond wil ook bij de vrouwen toewerken naar een licentiesysteem.

Meer uit Voetbal

Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

1 uur geleden
Liverpool 'een paar maanden' zonder spits Isak na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.

4 uur geleden
Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

17 uur geleden
Neres helpt Napoli met twee doelpunten aan Supercup

RIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.

17 uur geleden
KRC Genk stelt Hayen aan als nieuwe trainer

BRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.

20 uur geleden
Neymar succesvol geopereerd aan linkerknie

SAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.

20 uur geleden
Japans international Minamino scheurt kruisband, WK onzeker

MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.

22 uur geleden