UEFA-licentie voor vrouwenteams PSV, Ajax en Twente
ZEIST (ANP) - De vrouwenteams van PSV, Ajax en FC Twente hebben voor het eerst een Europese licentie gekregen. De Europese voetbalbond UEFA eist sinds kort dat de vrouwenploegen die meedoen aan de Champions League voldoen aan allerlei eisen, onder meer op het gebied van Financial Fair Play, de infrastructuur, medische zaken en personeelszaken. Zo moeten alle voetbalsters van de club een contract hebben.
De licentiecommissie betaald voetbal van de KNVB heeft de benodigde UEFA-licentie verstrekt aan PSV, Ajax en FC Twente. De vrouwenteams van deze clubs voldoen aan alle voorwaarden die nodig zijn om te mogen meedoen aan de Champions League. PSV heeft zich als nummer 1 van de eredivisie rechtstreeks geplaatst voor het Europese bekertoernooi, de voetbalsters van Ajax moeten zich via de play-offs zien te plaatsen.
FC Twente heeft zich niet geplaatst voor de Champions League, maar vroeg wel een licentie aan. De club uit Enschede bereikte afgelopen seizoen als landskampioen de achtste finales van de Champions League. De UEFA-licentie geldt voor een jaar.
De KNVB heeft een eigen licentiesysteem, met voorwaarden waar betaaldvoetbalclubs uit de eredivisie en de Keuken Kampioen Divisie en de amateurclubs uit de tweede en derde divisie zich aan moeten houden. Zonder licentie mag een club niet meedoen aan de competitie. In de eredivisie voor vrouwen hanteert de KNVB zogeheten kwaliteitseisen. De bond wil ook bij de vrouwen toewerken naar een licentiesysteem.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
19 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
22 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geleden