UEFA-licentie voor vrouwenteams PSV, Ajax en Twente
ZEIST (ANP) - De vrouwenteams van PSV, Ajax en FC Twente hebben voor het eerst een Europese licentie gekregen. De Europese voetbalbond UEFA eist sinds kort dat de vrouwenploegen die meedoen aan de Champions League voldoen aan allerlei eisen, onder meer op het gebied van Financial Fair Play, de infrastructuur, medische zaken en personeelszaken. Zo moeten alle voetbalsters van de club een contract hebben.
De licentiecommissie betaald voetbal van de KNVB heeft de benodigde UEFA-licentie verstrekt aan PSV, Ajax en FC Twente. De vrouwenteams van deze clubs voldoen aan alle voorwaarden die nodig zijn om te mogen meedoen aan de Champions League. PSV heeft zich als nummer 1 van de eredivisie rechtstreeks geplaatst voor het Europese bekertoernooi, de voetbalsters van Ajax moeten zich via de play-offs zien te plaatsen.
FC Twente heeft zich niet geplaatst voor de Champions League, maar vroeg wel een licentie aan. De club uit Enschede bereikte afgelopen seizoen als landskampioen de achtste finales van de Champions League. De UEFA-licentie geldt voor een jaar.
De KNVB heeft een eigen licentiesysteem, met voorwaarden waar betaaldvoetbalclubs uit de eredivisie en de Keuken Kampioen Divisie en de amateurclubs uit de tweede en derde divisie zich aan moeten houden. Zonder licentie mag een club niet meedoen aan de competitie. In de eredivisie voor vrouwen hanteert de KNVB zogeheten kwaliteitseisen. De bond wil ook bij de vrouwen toewerken naar een licentiesysteem.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
12 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
1 dag geleden