UEFA legt perschef Qarabag levenslange schorsing op
NYON (ANP) - De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA heeft de perschef van Qarabag, de kampioen van Azerbeidzjan, een levenslange schorsing opgelegd. Nurlan Ibrahimov mag binnen Europa nooit meer in de voetballerij werken omdat hij enkele weken geleden via zijn sociale media opriep om "alle Armeniërs, jong en oud" te doden. Hij verwijderde het bericht al snel weer, maar toen was het al veelvuldig gezien en opgeslagen.
Het decennialange conflict tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan over de regio Nagorno-Karabach laaide onlangs weer op. Bij vechtpartijen in de regio vielen honderden doden. De perschef van Qarabag zette in die periode zijn controversiële bericht online.
De Armeense bond had de UEFA en ook de mondiale federatie FIFA opgeroepen om Qarabag uit de Europa League te zetten. De tuchtcommissie vindt dat de club weliswaar verantwoordelijk is, maar besloot het bij een boete te houden. Qarabag speelt donderdagavond in de Europa League tegen de Turkse club Sivasspor.
Ibrahimov werd begin deze maand al voorlopig op non-actief gezet. De UEFA heeft de FIFA verzocht om de levenslange schorsing wereldwijd over te nemen. Volgens Qarabag heeft de communicatiemedewerker spijt van zijn opmerkingen op de sociale media.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
14 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
16 uur geleden