Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA legt perschef Qarabag levenslange schorsing op

UEFA legt perschef Qarabag levenslange schorsing op

NYON (ANP) - De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA heeft de perschef van Qarabag, de kampioen van Azerbeidzjan, een levenslange schorsing opgelegd. Nurlan Ibrahimov mag binnen Europa nooit meer in de voetballerij werken omdat hij enkele weken geleden via zijn sociale media opriep om "alle Armeniërs, jong en oud" te doden. Hij verwijderde het bericht al snel weer, maar toen was het al veelvuldig gezien en opgeslagen.

Het decennialange conflict tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan over de regio Nagorno-Karabach laaide onlangs weer op. Bij vechtpartijen in de regio vielen honderden doden. De perschef van Qarabag zette in die periode zijn controversiële bericht online.

De Armeense bond had de UEFA en ook de mondiale federatie FIFA opgeroepen om Qarabag uit de Europa League te zetten. De tuchtcommissie vindt dat de club weliswaar verantwoordelijk is, maar besloot het bij een boete te houden. Qarabag speelt donderdagavond in de Europa League tegen de Turkse club Sivasspor.

Ibrahimov werd begin deze maand al voorlopig op non-actief gezet. De UEFA heeft de FIFA verzocht om de levenslange schorsing wereldwijd over te nemen. Volgens Qarabag heeft de communicatiemedewerker spijt van zijn opmerkingen op de sociale media.

Meer uit Voetbal

Infantino wil met alle bonden praten over hervormingen FIFA

ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.

10 uur geleden
Atlético maant Mourinho: stop met lastigvallen arbitrage

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')

11 uur geleden
Jurriën Timber traint na blessure nog apart bij Oranje

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.

14 uur geleden
Engeland ziet vijf spelers afhaken voor komende interlandperiode

LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.

17 uur geleden
Spaanse bondscoach De la Fuente verlengt contract tot na EK 2032

MADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.

18 uur geleden
Van Dijk was er na gesprek met Xavi snel uit om door te gaan

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.

19 uur geleden
Xavi ziet belangrijke rol voor bij Oranje teruggekeerde Veerman

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.

20 uur geleden