Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA legt perschef Qarabag levenslange schorsing op

UEFA legt perschef Qarabag levenslange schorsing op

NYON (ANP) - De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA heeft de perschef van Qarabag, de kampioen van Azerbeidzjan, een levenslange schorsing opgelegd. Nurlan Ibrahimov mag binnen Europa nooit meer in de voetballerij werken omdat hij enkele weken geleden via zijn sociale media opriep om "alle Armeniërs, jong en oud" te doden. Hij verwijderde het bericht al snel weer, maar toen was het al veelvuldig gezien en opgeslagen.

Het decennialange conflict tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan over de regio Nagorno-Karabach laaide onlangs weer op. Bij vechtpartijen in de regio vielen honderden doden. De perschef van Qarabag zette in die periode zijn controversiële bericht online.

De Armeense bond had de UEFA en ook de mondiale federatie FIFA opgeroepen om Qarabag uit de Europa League te zetten. De tuchtcommissie vindt dat de club weliswaar verantwoordelijk is, maar besloot het bij een boete te houden. Qarabag speelt donderdagavond in de Europa League tegen de Turkse club Sivasspor.

Ibrahimov werd begin deze maand al voorlopig op non-actief gezet. De UEFA heeft de FIFA verzocht om de levenslange schorsing wereldwijd over te nemen. Volgens Qarabag heeft de communicatiemedewerker spijt van zijn opmerkingen op de sociale media.

Meer uit Voetbal

AS Roma houdt top 3 Serie A in het vizier door zege op Como

ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.

6 uur geleden
Ajax legt verdediger Bouwman vast tot medio 2030

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.

8 uur geleden
Reguilón gaat bij Inter Miami met Messi spelen

MIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.

12 uur geleden
Fortuna Düsseldorf presenteert Mislintat als sportief directeur

DÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.

12 uur geleden
Doelman Ter Stegen staat mogelijk voor rentree bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.

13 uur geleden
Voetbalclub KRC Genk ontslaat trainer Fink

GENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.

15 uur geleden
Olij verdedigt het doel van PSV in bekerduel met GVVV

EINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.

15 uur geleden