UEFA: KNVB heeft competitie goed afgesloten
NYON (ANP) - De KNVB heeft de eredivisie volgens de juiste richtlijnen afgesloten. Dat vertelde de UEFA woensdag na een vergadering van het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.
De KNVB verdeelde de Europese tickets over Ajax (beste ticket Champions League), AZ (tweede voorronde Champions League), Feyenoord (groepsfase van de Europa League), PSV (derde voorronde van de Europa League) en Willem II (tweede voorronde van de Europa League).
AZ en FC Utrecht waren het daar niet mee eens. Utrecht stapte naar de UEFA omdat het de bekerfinale tegen Feyenoord nog wil spelen. AZ wilde het beste ticket voor de Champions League van Ajax overnemen. De club uit Alkmaar eindigde in punten gelijk met Ajax, met een slechter doelsaldo. De KNVB wuifde het protest van AZ al resoluut weg.
Ontevreden clubs
De UEFA bevestigde dat het brieven van ontevreden Nederlandse clubs heeft ontvangen. "Die zullen we vlak voor de deadline van 3 augustus nog eens bekijken", gaf een medewerker van de UEFA de ontevreden clubs FC Utrecht en AZ weinig hoop meer.
FC Utrecht wil graag de bekerfinale nog spelen omdat het in de competitie ook al op een vervelende manier naast Europees voetbal had gegrepen. De club eindigde als zesde met slechts drie punten minder en een wedstrijd minder gespeeld dan Willem II. Utrecht had een veel beter doelsaldo dan de concurrent uit Tilburg.
Utrecht beraadt zich vanaf donderdag over de nieuwe situatie en komt vervolgens naar verwachting met een reactie. De leiding van AZ heeft het besluit om naar de UEFA te stappen tot nu toe niet willen toelichten.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
13 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
14 uur geleden