Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA: KNVB heeft competitie goed afgesloten

UEFA: KNVB heeft competitie goed afgesloten

NYON (ANP) - De KNVB heeft de eredivisie volgens de juiste richtlijnen afgesloten. Dat vertelde de UEFA woensdag na een vergadering van het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.

De KNVB verdeelde de Europese tickets over Ajax (beste ticket Champions League), AZ (tweede voorronde Champions League), Feyenoord (groepsfase van de Europa League), PSV (derde voorronde van de Europa League) en Willem II (tweede voorronde van de Europa League).

AZ en FC Utrecht waren het daar niet mee eens. Utrecht stapte naar de UEFA omdat het de bekerfinale tegen Feyenoord nog wil spelen. AZ wilde het beste ticket voor de Champions League van Ajax overnemen. De club uit Alkmaar eindigde in punten gelijk met Ajax, met een slechter doelsaldo. De KNVB wuifde het protest van AZ al resoluut weg.

Ontevreden clubs

De UEFA bevestigde dat het brieven van ontevreden Nederlandse clubs heeft ontvangen. "Die zullen we vlak voor de deadline van 3 augustus nog eens bekijken", gaf een medewerker van de UEFA de ontevreden clubs FC Utrecht en AZ weinig hoop meer.

FC Utrecht wil graag de bekerfinale nog spelen omdat het in de competitie ook al op een vervelende manier naast Europees voetbal had gegrepen. De club eindigde als zesde met slechts drie punten minder en een wedstrijd minder gespeeld dan Willem II. Utrecht had een veel beter doelsaldo dan de concurrent uit Tilburg.

Utrecht beraadt zich vanaf donderdag over de nieuwe situatie en komt vervolgens naar verwachting met een reactie. De leiding van AZ heeft het besluit om naar de UEFA te stappen tot nu toe niet willen toelichten.

Meer uit Voetbal

Bayern München legt trainer Kompany langer vast

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Bayern München heeft het contract met coach Vincent Kompany opengebroken en met twee jaar verlengd. De 39-jarige Belg ligt nu tot de zomer van 2029 vast bij de Zuid-Duitse voetbalclub, zo meldde de koploper van de Bundesliga dinsdag.

3 uur geleden
Dyche volgt Postecoglou op als coach van Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft in Sean Dyche een nieuwe coach gevonden. De Engelse voetbalclub uit de Premier League meldt dat nadat zaterdag Ange Postecoglou was ontslagen. De 60-jarige Australiër was pas sinds 9 september werkzaam bij de nummer 18 van de Premier League.

5 uur geleden
Voetbalbond VS krijgt steun voor organisatie vrouwen-WK

NEW YORK (ANP/AFP) - Mexico, Costa Rica en Jamaica hebben zich aangesloten bij de Verenigde Staten om het WK voetbal voor vrouwen in 2031 te organiseren. Dat heeft Cindy Parlow Cone, de voorzitter van de Amerikaanse voetbalbond, verklaard. Eerder meldde FIFA-baas Gianni Infantino al dat de VS de enige kandidaat waren. In 2027 vindt het toernooi plaats in Brazilië.

6 uur geleden
Ajacied Mokio in Belgische selectie voor WK onder 17 in november

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ajax-speler Jorthy Mokio is door de Belgische voetbalbond geselecteerd voor het WK onder 17, dat van 3 tot en met 27 november in Qatar plaatsvindt. Ook Martin Henrion (Ajax), Noah Fernandez (PSV) en Brent Jonkers (PSV) zitten in de groep van 21 spelers.

17 uur geleden
Voetbalster Groenen voelt 'een andere energie' bij Oranje

ZEIST (ANP) - Voetbalster Jackie Groenen voelt "een andere energie" met de komst van bondscoach Arjan Veurink en zijn staf. Dat zei de 128-voudig international tijdens een persconferentie in Zeist.

20 uur geleden
Bondscoach Veurink had 'goede gesprekken' met afzwaaiende Spitse

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft "goede gesprekken" gehad met recordinternational Sherida Spitse die gaat stoppen. Dat zei Veurink tijdens de persconferentie in Zeist, in aanloop naar de oefenwedstrijd tegen Polen van aanstaande vrijdag.

21 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt topper tussen Feyenoord en PSV

ZEIST (ANP) - Allard Lindhout heeft zondag de leiding bij de topper in de Eredivisie tussen Feyenoord en PSV. De 38-jarige scheidsrechter krijgt in De Kuip ondersteuning van grensrechters Rogier Honig en Johan Balder. Alex Bos is de vierde official en Dennis Higler de videoscheidsrechter.

23 uur geleden