Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA keurt EK-selecties van 26 spelers definitief goed

UEFA keurt EK-selecties van 26 spelers definitief goed

NYON (ANP) - De nationale voetbalteams mogen bij het EK van 2024 in Duitsland volgende maand uit een selectie van maximaal 26 spelers bestaan. De Europese voetbalbond heeft het verzoek de selecties van 23 naar 26 spelers uit te breiden goedgekeurd, zo meldt de UEFA via X.

Het initiatief tot een bredere selectie komt bij Ronald Koeman vandaan. De Nederlandse bondscoach zei een selectie van 26 spelers noodzakelijk te vinden, omdat in aanloop naar het EK spelers, mede door overbelasting, geblesseerd kunnen raken. Koeman kreeg bijval van andere bondscoaches.

De bondscoaches moeten uiterlijk 7 juni hun selectie doorgeven. Het EK begint op 14 juni met de wedstrijd van gastland Duitsland tegen Schotland. Het Nederlands elftal speelt op 16 juni de eerste groepswedstrijd tegen Polen.

Meer uit Voetbal

Meer dan een miljoen mensen bij parade wereldkampioen Spanje

MADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.

6 uur geleden
FIFA begint onderzoek naar opstootje na WK-finale

ZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.

6 uur geleden
Feyenoorder Hwang vertrekt per direct naar FC Porto

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.

6 uur geleden
UEFA-voorzitter boycotte WK-finale om meningsverschillen met FIFA

NYON (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA heeft zondag vanwege meningsverschillen met wereldvoetbalbond FIFA geweigerd om naar de WK-finale tussen Spanje en Argentinië te gaan. Het zou gaan om meningsverschillen over tuchtprocedures, de logistiek rond de arbitrage en de organisatie van de wedstrijden. Dat meldde een bron aan persbureau Reuters.

7 uur geleden
Messi na WK-finale: deze wond heeft tijd nodig om te genezen

EAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De Argentijnse sterspeler Lionel Messi noemt de pijn van het verliezen van de WK-finale tegen Spanje enorm. "Deze wond heeft tijd nodig om te genezen", schreef hij op Instagram een dag na de nederlaag.

8 uur geleden
Koning Felipe bedankt wereldkampioen Spanje in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe VI heeft de nationale voetbalploeg van zijn land bedankt na de gewonnen WK-finale tegen Argentinië van zondag. "Als ons nationale team speelt, spelen we allemaal mee. Als jullie winnen, winnen jullie voor heel Spanje", zei de koning maandag tijdens een receptie voor de selectie van bondscoach Luis de la Fuente in Madrid.

9 uur geleden
Engelse oud-voetballer en bondscoach Keegan (75) overleden

LONDEN (ANP/AFP) - De Engelse oud-voetballer Kevin Keegan is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. De tweevoudig winnaar van de Gouden Bal (1978, 1979) had kanker.

12 uur geleden