Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA in gesprek met twaalf gastlanden over EK in 2021

UEFA in gesprek met twaalf gastlanden over EK in 2021

NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft de twaalf landen die komende zomer het EK zouden huisvesten gevraagd of ze dat volgend jaar ook willen en kunnen doen. Als gevolg van de coronacrisis is de Europese eindronde een jaar verschoven. De UEFA onderzoekt nu of de speelsteden en stadions dan opnieuw beschikbaar zijn.

Amsterdam is met de Johan Cruijff ArenA een van de twaalf locaties. ArenA-directeur Henk Markerink had voor volgend jaar zomer al "een paar mooie dingen met potlood op de agenda gezet". Om in juni 2020 drie groepswedstrijden en één duel uit de achtste finales van het EK te kunnen huisvesten, moet de ArenA de plannen wijzigen. Ook voetbalbond KNVB, de gemeente Amsterdam en Schiphol zitten in de organisatie van de EK-wedstrijden in Nederland.

Volgens een woordvoerder van de KNVB is "de grondhouding van alle betrokken partijen positief" om komend jaar alsnog het EK te huisvesten, maar is er nog geen beslissing genomen.

ArenA

De Johan Cruijff ArenA, de thuishaven van Ajax, bestaat volgend jaar 25 jaar. "Laten we er nu maar helemaal een prachtig jubileumjaar van maken", zei Markerink afgelopen maand, nadat de UEFA had besloten het EK te verplaatsen. "Ik verwacht dat we in 2021 de hele zomer met het EK en alle geplande artiesten kunnen vullen."

De andere speelsteden van het EK zijn Rome, Bakoe, München, Sint-Petersburg, Kopenhagen, Londen, Glasgow, Boekarest, Bilbao, Dublin en Boedapest. "Het EK vindt tussen 11 juni en 11 juli 2021 plaats en het is de bedoeling dat we hetzelfde wedstrijdschema en dezelfde locaties hebben", aldus de UEFA.

De Europese federatie praat ook al met Libéma over het opnieuw huren van de Expo Haarlemmermeer. Het evenementencomplex nabij Schiphol is aangewezen als International Broadcast Centre, de plek waar alle tv-signalen uit de stadions samenkomen en worden doorgestuurd naar alle uitzendgerechtigden over de hele wereld.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Dembélé terug in selectie van Paris Saint-Germain

PARIJS (ANP/RTR) - Ousmane Dembélé staat voor een terugkeer bij Paris Saint-Germain. De laatste winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld maakt deel uit van de selectie van de Franse kampioen voor het uitduel van dinsdag met Bayer Leverkusen in de Champions League.

1 uur geleden
Marokko verovert wereldtitel voor voetballers onder 20 jaar

SANTIAGO (ANP) - Marokko heeft de wereldtitel voor voetballers onder de 20 jaar gewonnen. De nationale jeugdploeg rekende in de finale af met Argentinië (2-0).

3 uur geleden
Derby in Tel Aviv afgelast om rellen Maccabi-fans

TEL AVIV (ANP/RTR) - Een voetbalwedstrijd tussen de Israëlische voetbalclubs Hapoel Tel Aviv en Maccabi Tel Aviv is zondagavond door de politie afgelast. Rellen die ontstonden rondom de derby werden "levensgevaarlijk", waarna besloten werd de wedstrijd niet door te laten gaan.

4 uur geleden
Real Madrid koploper in La Liga na zege bij Getafe

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga weer overgenomen van FC Barcelona. De ploeg van coach Xabi Alonso deed dat door de uitwedstrijd bij Getafe met 1-0 te winnen.

14 uur geleden
Slot vindt dat Liverpool veel vaker had moeten scoren

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot was kritisch over de efficiëntie van zijn spelers in de met 2-1 verloren thuiswedstrijd tegen Manchester United. Het was de vierde nederlaag op rij voor de Engelse landskampioen. Dat is Liverpool sinds 2014 niet meer overkomen.

15 uur geleden
Panathinaikos speelt gelijk in aanloop naar duel met Feyenoord

THESSALONIKI (ANP) - Panathinaikos reist met een gelijkspel op zak af naar Rotterdam voor het duel met Feyenoord in de Europa League. De Griekse club verspeelde in de competitiewedstrijd tegen Aris in Thessaloniki een voorsprong en speelde met 1-1 gelijk.

16 uur geleden
Heracles-trainer na 'nachtmerrie': ik ben verantwoordelijk

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo-trainer Bas Sibum sprak na de thuisnederlaag van 7-0 tegen Feyenoord van een "nachtmerrie". Een deel van de supporters vroeg om het vertrek van de oud-speler van de club.

17 uur geleden