UEFA houdt coronavirus richting EK scherp in de gaten
ROME (ANP/RTR) - De UEFA houdt de verspreiding van het coronavirus op weg naar het EK nauwlettend in de gaten. Dat vertelde Michele Uva, de Italiaanse vice-voorzitter van de UEFA. "We zitten in de wachtkamer", zei hij. "We monitoren land per land en volgen de bevelen van de lokale autoriteiten. We komen in actie als dat nodig is en de situatie daar om vraagt."
Van alle Europese landen is Italië het zwaarst getroffen door het coronavirus. Het aantal besmettingen in het land is al gestegen naar 280. Zeven personen zijn overleden. De meeste gevallen zijn in de provincies Lombardije en Veneto. Veel sportevenementen zijn afgelast in Italië. Zes van de tien voetbalwedstrijden in de Serie A worden komend weekeinde achter gesloten deuren afgewerkt.
Rome is nog niet getroffen. In de Italiaanse hoofdstad staan tijdens het EK drie groepswedstrijden en een kwartfinale op het programma. Bij het duel tussen Napoli en FC Barcelona in de Champions League zijn dinsdagavond wel toeschouwers welkom. Het duel tussen Internazionale en Ludogorets Razgrad in de Europa League wordt donderdag zonder fans gespeeld.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
13 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
16 uur geleden