UEFA hervormt Champions League vrouwen en voert nieuw toernooi in
NYON (ANP/BELGA) - De Europese voetbalbond UEFA kiest er definitief voor om vanaf het seizoen 2025-2026 een hervorming door te voeren in de Champions League voor vrouwen. Er komt een soort minitoernooi met achttien ploegen, twee meer dan in de huidige groepsfase.
Elke ploeg zal zes wedstrijden spelen tegen zes verschillende tegenstanders, waarvan de helft thuis en de helft uit. De top vier plaatst zich rechtstreeks voor de kwartfinales, teams tussen de posities vijf en twaalf moeten hun ticket via een knock-outfase afdwingen. Vanaf de kwartfinales wordt eveneens met een knock-outsysteem gewerkt.
De titelverdediger is automatisch geplaatst voor deze nieuwe Champions League, net als de nationale kampioenen van de zes hoogst gerangschikte landen en de vicekampioenen van de top twee. De negen andere deelnemers moeten zich plaatsen via kwalificaties.
Daarnaast wordt een tweede Europese bekercompetitie voor vrouwen geïntroduceerd, vooral bedoeld om de kleinere landen te bedienen. In deze competitie over zes rondes (na ronde een en twee volgen de achtste finales) wordt meteen een knock-outsysteem gehanteerd. Dertien ploegen kwalificeren zich rechtstreeks en er zal ook plaats zijn voor afvallers uit de Champions League.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
7 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
13 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
21 uur geleden