UEFA hervormt Champions League vrouwen en voert nieuw toernooi in
NYON (ANP/BELGA) - De Europese voetbalbond UEFA kiest er definitief voor om vanaf het seizoen 2025-2026 een hervorming door te voeren in de Champions League voor vrouwen. Er komt een soort minitoernooi met achttien ploegen, twee meer dan in de huidige groepsfase.
Elke ploeg zal zes wedstrijden spelen tegen zes verschillende tegenstanders, waarvan de helft thuis en de helft uit. De top vier plaatst zich rechtstreeks voor de kwartfinales, teams tussen de posities vijf en twaalf moeten hun ticket via een knock-outfase afdwingen. Vanaf de kwartfinales wordt eveneens met een knock-outsysteem gewerkt.
De titelverdediger is automatisch geplaatst voor deze nieuwe Champions League, net als de nationale kampioenen van de zes hoogst gerangschikte landen en de vicekampioenen van de top twee. De negen andere deelnemers moeten zich plaatsen via kwalificaties.
Daarnaast wordt een tweede Europese bekercompetitie voor vrouwen geïntroduceerd, vooral bedoeld om de kleinere landen te bedienen. In deze competitie over zes rondes (na ronde een en twee volgen de achtste finales) wordt meteen een knock-outsysteem gehanteerd. Dertien ploegen kwalificeren zich rechtstreeks en er zal ook plaats zijn voor afvallers uit de Champions League.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
6 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
7 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
21 uur geleden