UEFA hervormt Champions League vrouwen en voert nieuw toernooi in
NYON (ANP/BELGA) - De Europese voetbalbond UEFA kiest er definitief voor om vanaf het seizoen 2025-2026 een hervorming door te voeren in de Champions League voor vrouwen. Er komt een soort minitoernooi met achttien ploegen, twee meer dan in de huidige groepsfase.
Elke ploeg zal zes wedstrijden spelen tegen zes verschillende tegenstanders, waarvan de helft thuis en de helft uit. De top vier plaatst zich rechtstreeks voor de kwartfinales, teams tussen de posities vijf en twaalf moeten hun ticket via een knock-outfase afdwingen. Vanaf de kwartfinales wordt eveneens met een knock-outsysteem gewerkt.
De titelverdediger is automatisch geplaatst voor deze nieuwe Champions League, net als de nationale kampioenen van de zes hoogst gerangschikte landen en de vicekampioenen van de top twee. De negen andere deelnemers moeten zich plaatsen via kwalificaties.
Daarnaast wordt een tweede Europese bekercompetitie voor vrouwen geïntroduceerd, vooral bedoeld om de kleinere landen te bedienen. In deze competitie over zes rondes (na ronde een en twee volgen de achtste finales) wordt meteen een knock-outsysteem gehanteerd. Dertien ploegen kwalificeren zich rechtstreeks en er zal ook plaats zijn voor afvallers uit de Champions League.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
9 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
15 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden