
UEFA handhaaft vooralsnog schorsing Russische voetbalteams
NYON (ANP) - De schorsing van Russische voetbalteams voor alle internationale wedstrijden blijft voorlopig gehandhaafd. De straf ging in, kort na de Russische inval in Oekraïne vorig jaar. Volgens informatie van het Duitse persbureau dpa sprak een Russische delegatie dinsdag in Nyon met een afvaardiging van de UEFA, om een oplossing te vinden. Die is er vooralsnog niet.
Naar verluidt blijven de partijen wel met elkaar in gesprek en staat er voor februari een nieuwe bijeenkomst gepland. De sanctie geldt voor de nationale formatie van Rusland en de clubs. De UEFA heeft vooralsnog geen commentaar gegeven. De algemene verwachting is dat de ban pas wordt opgeheven, als er een einde komt aan de Russische invasie. Rusland kan zich vooralsnog niet kwalificeren voor de eindronde van het Europese kampioenschap, die in 2024 in Duitsland wordt gespeeld.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft aanvaller Moussa Soumano overgenomen van Ajaccio, dat uitkomt op het tweede niveau in Frankrijk. De 19-jarige Fransman met Malinese roots tekent voor vier jaar, als de laatste details zijn afgerond. Dat meldt de nummer 15 van de Eredivisie van vorig seizoen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Luka Modric zet zijn voetballoopbaan voort bij AC Milan. De nieuwe trainer Massimiliano Allegri bevestigde maandag bij zijn presentatie dat de Kroatische middenvelder naar Milaan komt. Modric (39) vertrok eind mei na dertien seizoenen bij Real Madrid waarmee hij onder meer zes keer de Champions League won.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax vertrekt maandag zonder de (jeugd)internationals die in de laatste periode actief waren op toernooien naar het trainingskamp voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen in Zeist. De nieuwe trainer John Heitinga neemt wel een aantal beloften van Jong Ajax op in zijn groep van 27 spelers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde belangstelling voor het WK voetbal voor landenteams is twee keer zo groot als voor het WK voetbal voor clubs. Dat blijkt uit een analyse van sportmarketingdeskundige Marcel Blijlevens op basis van data uit GWI Core. Bijna 32 procent van de ondervraagden in 54 landen is geïnteresseerd in de eindronde voor landen, terwijl slechts 16,7 procent interesse toont in het kampioenschap voor clubs.
3 uur geledenSPLIT (ANP) - De Kroaat Ivan Rakitic beëindigt zijn voetbalcarrière. De 37-jarige oud-international maakte maandag zijn beslissing op Instagram bekend.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC wordt overgenomen door het Japanse bedrijf Yanmar. De club uit de Keuken Kampioen Divisie maakte maandag bekend dat het familiebedrijf, dat al tien jaar stadionsponsor is, een overeenkomst heeft getekend met Kroonenberg Groep over de overname van alle aandelen en het stadion van de club.
6 uur geleden