UEFA: geen harde deadline voor uitspelen competities
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft geen harde deadline gesteld waarop de nationale competities uitgespeeld moeten zijn. Het streven is om dat voor 3 augustus te doen, maar UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin benadrukt hier flexibel mee te willen omspringen.
"Er is geen specifieke deadline. We onderzoeken verschillende opties wanneer de competities kunnen eindigen, waarbij we wel rekening houden met de start van het volgende seizoen", zei Ceferin in de Italiaanse krant Corriere della Sera. "Het wordt wel heel moeilijk om een seizoen in september of zelfs oktober nog uit te spelen. Dat zou wel heel veel impact hebben op de speelkalender voor 2020-2021."
Mocht er over enkele weken weer gevoetbald worden in Europa, dan gebeurt dat volgens Ceferin in ieder geval voor lege tribunes. "Maar het is beter om te voetballen zonder publiek dan helemaal niet te voetballen", zegt de Sloveen. "Voetbal kan de emotie en vreugde terugbrengen in de huiskamers van de fans. En na verloop van tijd gaan de stadions weer volstromen, daar ben ik zeker van."
Vergadering
De UEFA vergadert dinsdagmiddag via een videoverbinding weer met de nationale bonden. De federatie hoopt dan antwoorden te kunnen geven op de talloze vragen die leven bij de 55 aangesloten lidstaten. Namens de KNVB zullen secretaris-generaal Gijs de Jong, bondsvoorzitter Just Spee en directeur betaald voetbal Eric Gudde meepraten. Ze horen dinsdagavond ook wat de overheid doet met de maatregelen die nu gelden om verspreiding van het coronavirus in te dammen. Tot 1 juni mag er in ieder geval niet gevoetbald worden.
De bonden kunnen vooraf onderwerpen en vragen indienen bij de UEFA. Het uitvoerend bestuur van de Europese federatie vergadert donderdag en neemt dan mogelijk ook weer beslissingen over onder meer de Europese toernooien.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was na het gewonnen WK-duel met Zweden (5-1) lovend over de openingstreffer van Brian Brobbey. "In de eerste goal zat alles wat je wil", aldus Koeman.
30 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft dankzij de zege van 5-1 tegen Zweden het record van de Braziliaanse voetballers uit de jaren 50 en 60 verbroken. Oranje is nu veertien WK-duels op rij ongeslagen. Tot zondag, toen het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-2 gelijkspeelde tegen Japan, moest Nederland het record nog delen met sterspeler Pelé en de andere Braziliaanse internationals van die tijd.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal is nagenoeg zeker van een plaats in de volgende ronde van het wereldkampioenschap. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in Houston met 5-1 winnen van Zweden. Oranje was het toernooi begonnen met een gelijkspel (2-2) tegen Japan.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft nu in totaal honderd keer gescoord in de geschiedenis van het wereldkampioenschap voetbal. Brian Brobbey zorgde zaterdag voor die mijlpaal, door in de groepswedstrijd tegen Zweden in Houston twee doelpunten te maken.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Brian Brobbey heeft in zijn veertiende interland voor het Nederlands elftal zijn tweede en derde doelpunt als international gemaakt. De spits van Sunderland opende in de groepswedstrijd tegen Zweden op het wereldkampioenschap in de vijfde minuut de score op aangeven van Cody Gakpo. In de zeventiende minuut verdubbelde hij de voorsprong. Dit keer gaf Denzel Dumfries de assist.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman geeft Brian Brobbey in de groepswedstrijd tegen Zweden een basisplaats, omdat hij verwacht dat de ruimtes net als zondag tegen Japan klein zullen zijn. "We moeten aanvallend meer brengen en de ruimtes zullen weer klein zijn. Aan hem heb je dan meer als aanspeelpunt dan Donyell Malen. Donyell zal nu vanaf de rechterflank naar binnen komen, waardoor Denzel Dumfries ook weer hogerop kan spelen", legde Koeman uit aan de NOS.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Zweden begint de tweede groepswedstrijd op het wereldkampioenschap voetbal tegen Nederland met een ongewijzigd basiselftal. Bondscoach Graham Potter kiest in het Houston Stadium voor dezelfde elf spelers als in het eerste duel met Tunesië, dat Zweden met 5-1 won.
4 uur geleden