UEFA: geen harde deadline voor uitspelen competities
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft geen harde deadline gesteld waarop de nationale competities uitgespeeld moeten zijn. Het streven is om dat voor 3 augustus te doen, maar UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin benadrukt hier flexibel mee te willen omspringen.
"Er is geen specifieke deadline. We onderzoeken verschillende opties wanneer de competities kunnen eindigen, waarbij we wel rekening houden met de start van het volgende seizoen", zei Ceferin in de Italiaanse krant Corriere della Sera. "Het wordt wel heel moeilijk om een seizoen in september of zelfs oktober nog uit te spelen. Dat zou wel heel veel impact hebben op de speelkalender voor 2020-2021."
Mocht er over enkele weken weer gevoetbald worden in Europa, dan gebeurt dat volgens Ceferin in ieder geval voor lege tribunes. "Maar het is beter om te voetballen zonder publiek dan helemaal niet te voetballen", zegt de Sloveen. "Voetbal kan de emotie en vreugde terugbrengen in de huiskamers van de fans. En na verloop van tijd gaan de stadions weer volstromen, daar ben ik zeker van."
Vergadering
De UEFA vergadert dinsdagmiddag via een videoverbinding weer met de nationale bonden. De federatie hoopt dan antwoorden te kunnen geven op de talloze vragen die leven bij de 55 aangesloten lidstaten. Namens de KNVB zullen secretaris-generaal Gijs de Jong, bondsvoorzitter Just Spee en directeur betaald voetbal Eric Gudde meepraten. Ze horen dinsdagavond ook wat de overheid doet met de maatregelen die nu gelden om verspreiding van het coronavirus in te dammen. Tot 1 juni mag er in ieder geval niet gevoetbald worden.
De bonden kunnen vooraf onderwerpen en vragen indienen bij de UEFA. Het uitvoerend bestuur van de Europese federatie vergadert donderdag en neemt dan mogelijk ook weer beslissingen over onder meer de Europese toernooien.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea-speler Mykhaylo Mudryk mag weer voetballen. De Engelse voetbalbond (FA) heeft in overleg met het Wereldantidopingagentschap (WADA) de tuchtzaak rondom een mogelijke dopingovertreding van de Oekraïner afgehandeld. Dit maakte de bond vrijdag bekend.
19 minuten geledenZEIST (ANP) - PSV-captain Mauro Júnior blijft bij PSV. Hij wil komend seizoen de winnaarsmentaliteit bij PSV verbeelden. "Ik ken het woord winnaarsmentaliteit zeker", zei de Braziliaan in Zeist in aanloop naar de strijd om de Johan Cruijff Schaal tussen PSV en AZ zondag in Eindhoven. "Ik probeer altijd hard te werken. Binnen en buiten de lijnen. We moeten dat als team ook doen."
2 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA onderzoekt de gevolgen van een uitbreiding van het WK voetbal van 48 naar 64 landen voor het eindtoernooi van 2030. Dat blijkt uit een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
3 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tsjechië heeft met Santi Denia de eerste buitenlandse bondscoach van het land aangesteld. De 52-jarige Spanjaard is de opvolger van Miroslav Koubek, die na het teleurstellende WK opstapte. Tsjechië behaalde slechts 1 punt in de groepsfase.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft Gianni Infantino "een verkeerde man" genoemd om de FIFA te leiden. Dat heeft Burnham volgens het Franse persbureau gezegd tegen verschillende media tijdens een bezoek aan Sheffield. Burnham noemde het voorstel van de FIFA om een deel van de rechten van het WK voetbal te verkopen "een schandalig voorstel".
4 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP) - Een meerderheid van de 211 voetbalbonden die lid zijn van de FIFA, is tegen het voorgestelde commercialiseringsplan van de wereldvoetbalbond. De Aziatische voetbalbond (AFC) verklaarde vrijdag dat het "solidair" is met de Europese bond (UEFA) en de Noord-Amerikaanse voetbalbond (CONCACAF) over hun afwijzing. De FIFA wil een deel van de commerciële rechten verkopen, waaronder die voor het WK. Voorzitter Gianni Infantino heeft gezegd uiterlijk 19 september duidelijkheid te willen van alle leden.
5 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Aziatische voetbalbond (AFC) heeft verklaard dat het "solidair" is met de UEFA en de CONCACAF over hun afwijzing van het commercialiseringsplan van de FIFA. De AFC dreigde echter niet met een boycot van de FIFA-competities, zoals de Europese bond donderdag wel deed. Na de aankondiging van de boycot door de UEFA wees de Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF het voorstel eveneens af.
6 uur geleden