UEFA geeft duidelijkheid over komende voetbalmaanden
LYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA neemt woensdag een aantal beslissingen die voor duidelijkheid moeten zorgen over het programma voor de komende maanden. Het uitvoerend comité beslist tijdens een onlinevergadering onder meer hoe het seizoen in de Champions League en Europa League moet worden afgemaakt. De Nederlandse clubs zijn vooral benieuwd hoe het programma voor de Europese toernooien van volgend seizoen eruit komt te zien.
De Champions League en Europa League waren in de achtste finales aanbeland toen het coronavirus in maart in Europa om zich heen greep. Beide toernooien worden waarschijnlijk op een centrale plaats uitgespeeld; de Champions League in Lissabon en de Europa League in enkele Duitse steden.
De UEFA beslist op de vergadering, die om 12.00 uur begint, ook hoe de speelkalender van het uitgestelde EK eruitziet. Zo moeten er nieuwe data worden gevonden voor de play-offs, waaruit de laatste vier deelnemers aan het EK komen. Ook moet duidelijk worden of het toernooi volgend jaar weer in twaalf verschillende landen gespeeld kan worden.
Het Europese voetbalbestuur buigt zich tevens over de tweede editie van de Nations League, die voor Oranje in september zou moeten beginnen met wedstrijden tegen Polen en Italië. Na de vergadering, rond 15.30 uur, geeft UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin een persconferentie.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
11 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
12 uur geleden