Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA gaat ook in clubtoernooien protesterende spelers straffen

UEFA gaat ook in clubtoernooien protesterende spelers straffen

NYON (ANP) - Ook in de Europese clubtoernooien geldt voortaan de regel dat alleen de aanvoerders commentaar mogen leveren op de arbitrage. De UEFA heeft besloten de bij het EK voetbal geïntroduceerde maatregel wegens succes vanaf volgende week ook in de diverse Europese toernooien in te voeren.

De UEFA wil niet meer zien dat meerdere spelers zich bij de scheidsrechter beklagen over een beslissing. Zij krijgen op het EK onmiddellijk een gele kaart. De invoering is volgens de bond geslaagd en wordt ook door de publieke opinie gezien als een verbetering van het imago van het voetbal, zo meldt de UEFA in een persbericht.

"Scheidsrechters hebben nu een open dialooglijn met de teams om belangrijke beslissingen uit te leggen, inclusief die waarbij VAR betrokken is", schrijft de bond. "Deze informatie en uitleg wordt alleen gegeven aan de aanvoerders, die de enige spelers zijn die het recht hebben om met de scheidsrechter te praten en op een respectvolle manier om opheldering te vragen."

De UEFA verzoekt aanvoerders hun medespelers te vragen respect te hebben voor de arbitrage en afstand te houden. Teams met een doelman als aanvoerder - vaak niet in de buurt van waar een discutabele situatie is voorgevallen - mogen één andere speler aanwijzen die de arbiter mag aanspreken.

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

5 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

5 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

7 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

7 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

8 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

8 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

9 uur geleden