Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA gaat ook in clubtoernooien protesterende spelers straffen

UEFA gaat ook in clubtoernooien protesterende spelers straffen

NYON (ANP) - Ook in de Europese clubtoernooien geldt voortaan de regel dat alleen de aanvoerders commentaar mogen leveren op de arbitrage. De UEFA heeft besloten de bij het EK voetbal geïntroduceerde maatregel wegens succes vanaf volgende week ook in de diverse Europese toernooien in te voeren.

De UEFA wil niet meer zien dat meerdere spelers zich bij de scheidsrechter beklagen over een beslissing. Zij krijgen op het EK onmiddellijk een gele kaart. De invoering is volgens de bond geslaagd en wordt ook door de publieke opinie gezien als een verbetering van het imago van het voetbal, zo meldt de UEFA in een persbericht.

"Scheidsrechters hebben nu een open dialooglijn met de teams om belangrijke beslissingen uit te leggen, inclusief die waarbij VAR betrokken is", schrijft de bond. "Deze informatie en uitleg wordt alleen gegeven aan de aanvoerders, die de enige spelers zijn die het recht hebben om met de scheidsrechter te praten en op een respectvolle manier om opheldering te vragen."

De UEFA verzoekt aanvoerders hun medespelers te vragen respect te hebben voor de arbitrage en afstand te houden. Teams met een doelman als aanvoerder - vaak niet in de buurt van waar een discutabele situatie is voorgevallen - mogen één andere speler aanwijzen die de arbiter mag aanspreken.

Meer uit Voetbal

NEC haalt middenvelder Hansen-Aarøen naar Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.

37 minuten geleden
Aston Villa verliest van tien man Brentford, ManUnited wint nipt

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.

47 minuten geleden
PSV-trainer Bosz verlengt aflopend contract met twee jaar

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.

52 minuten geleden
Doelman Pasveer keert met zege terug bij Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.

1 uur geleden
PSV laat Feyenoord kansloos (3-0) en ziet landstitel al naderen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.

1 uur geleden
PSV vergroot enorme voorsprong nog verder met zege op Feyenoord

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.

1 uur geleden
Mbappé laat Real Madrid in tiende minuut blessuretijd ontsnappen

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid behoed voor puntenverlies tegen het laaggeklasseerde Rayo Vallecano. Hij benutte in de tiende minuut van de blessuretijd een strafschop (2-1). Real Madrid blijft tweede in La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona, dat zaterdag van Elche won (3-1).

1 uur geleden