UEFA gaat ook in clubtoernooien protesterende spelers straffen
NYON (ANP) - Ook in de Europese clubtoernooien geldt voortaan de regel dat alleen de aanvoerders commentaar mogen leveren op de arbitrage. De UEFA heeft besloten de bij het EK voetbal geïntroduceerde maatregel wegens succes vanaf volgende week ook in de diverse Europese toernooien in te voeren.
De UEFA wil niet meer zien dat meerdere spelers zich bij de scheidsrechter beklagen over een beslissing. Zij krijgen op het EK onmiddellijk een gele kaart. De invoering is volgens de bond geslaagd en wordt ook door de publieke opinie gezien als een verbetering van het imago van het voetbal, zo meldt de UEFA in een persbericht.
"Scheidsrechters hebben nu een open dialooglijn met de teams om belangrijke beslissingen uit te leggen, inclusief die waarbij VAR betrokken is", schrijft de bond. "Deze informatie en uitleg wordt alleen gegeven aan de aanvoerders, die de enige spelers zijn die het recht hebben om met de scheidsrechter te praten en op een respectvolle manier om opheldering te vragen."
De UEFA verzoekt aanvoerders hun medespelers te vragen respect te hebben voor de arbitrage en afstand te houden. Teams met een doelman als aanvoerder - vaak niet in de buurt van waar een discutabele situatie is voorgevallen - mogen één andere speler aanwijzen die de arbiter mag aanspreken.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
6 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
15 uur geleden