UEFA gaat ook in clubtoernooien protesterende spelers straffen
NYON (ANP) - Ook in de Europese clubtoernooien geldt voortaan de regel dat alleen de aanvoerders commentaar mogen leveren op de arbitrage. De UEFA heeft besloten de bij het EK voetbal geïntroduceerde maatregel wegens succes vanaf volgende week ook in de diverse Europese toernooien in te voeren.
De UEFA wil niet meer zien dat meerdere spelers zich bij de scheidsrechter beklagen over een beslissing. Zij krijgen op het EK onmiddellijk een gele kaart. De invoering is volgens de bond geslaagd en wordt ook door de publieke opinie gezien als een verbetering van het imago van het voetbal, zo meldt de UEFA in een persbericht.
"Scheidsrechters hebben nu een open dialooglijn met de teams om belangrijke beslissingen uit te leggen, inclusief die waarbij VAR betrokken is", schrijft de bond. "Deze informatie en uitleg wordt alleen gegeven aan de aanvoerders, die de enige spelers zijn die het recht hebben om met de scheidsrechter te praten en op een respectvolle manier om opheldering te vragen."
De UEFA verzoekt aanvoerders hun medespelers te vragen respect te hebben voor de arbitrage en afstand te houden. Teams met een doelman als aanvoerder - vaak niet in de buurt van waar een discutabele situatie is voorgevallen - mogen één andere speler aanwijzen die de arbiter mag aanspreken.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
4 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
3 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
19 uur geleden