UEFA gaat ook in clubtoernooien protesterende spelers straffen
NYON (ANP) - Ook in de Europese clubtoernooien geldt voortaan de regel dat alleen de aanvoerders commentaar mogen leveren op de arbitrage. De UEFA heeft besloten de bij het EK voetbal geïntroduceerde maatregel wegens succes vanaf volgende week ook in de diverse Europese toernooien in te voeren.
De UEFA wil niet meer zien dat meerdere spelers zich bij de scheidsrechter beklagen over een beslissing. Zij krijgen op het EK onmiddellijk een gele kaart. De invoering is volgens de bond geslaagd en wordt ook door de publieke opinie gezien als een verbetering van het imago van het voetbal, zo meldt de UEFA in een persbericht.
"Scheidsrechters hebben nu een open dialooglijn met de teams om belangrijke beslissingen uit te leggen, inclusief die waarbij VAR betrokken is", schrijft de bond. "Deze informatie en uitleg wordt alleen gegeven aan de aanvoerders, die de enige spelers zijn die het recht hebben om met de scheidsrechter te praten en op een respectvolle manier om opheldering te vragen."
De UEFA verzoekt aanvoerders hun medespelers te vragen respect te hebben voor de arbitrage en afstand te houden. Teams met een doelman als aanvoerder - vaak niet in de buurt van waar een discutabele situatie is voorgevallen - mogen één andere speler aanwijzen die de arbiter mag aanspreken.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
52 minuten geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
53 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
7 uur geleden