UEFA gaat beslissing VAR op grote schermen uitleggen tijdens EK
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Voetbalfans krijgen bij het EK in Duitsland meer uitleg over de beslissingen van de videoscheidsrechter. Roberto Rosetti, de baas van de scheidsrechterscommissie van de UEFA, zei dat op schermen in de stadions in Duitsland "technische uitleg" zal worden gegeven over de beslissingen van de VAR, om zo het begrip van de supporters te verbeteren.
Rosetti vertelde tijdens een briefing over de arbitrage in de Allianz Arena in München dat scheidsrechters in het veld uitleg kunnen geven aan de aanvoerders van de teams. Andere spelers die de beslissing in twijfel trekken of om uitleg vragen kunnen echter rekenen op een sanctie.
Deze regel is ook toegepast in de drie finales van de Europese clubtoernooien, liet de UEFA weten. Hierbij werden twee gele kaarten in de finale van de Champions League uitgedeeld, twee in de Europa League en één in de Conference League.
"We doen dit voor de volgende generaties", legde Rosetti uit. "Voor het voetbal, en het imago van het voetbal, voor de jonge spelers en de jonge scheidsrechters." Bij de ploegen waar de keeper de aanvoerder is, zoals Italië en Slovenië, wordt een veldspeler uitgekozen als aanspreekpunt.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
1 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
4 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
4 uur geleden