UEFA en Franse bond: 2800 valse kaarten gescand bij finale CL
PARIJS (ANP) - Bij de finale van de Champions League zijn ongeveer 2800 valse tickets gescand bij de toegangspoorten van het stadion. De UEFA en de Franse voetbalbond noemden dat aantal tijdens een vergadering op het Franse ministerie van Sport, die was uitgeschreven om te onderzoeken wat er precies mis is gegaan in aanloop naar de eindstrijd van zaterdag tussen Liverpool en Real Madrid in het Stade de France.
De Franse regering, die te maken kreeg met flinke kritiek vanwege het gebrek aan toezicht op de wedstrijd, zegt dat de "massale" kaartfraude de oorzaak is van de ongeregeldheden.
Het Franse persbureau AFP meldde dinsdag dat Franse veiligheidsdiensten de autoriteiten enkele dagen voor de finale waarschuwden voor het risico op 50.000 voetbalfans zonder toegangsbewijs of met een vals kaartje.
Liverpool-voorzitter Tom Werner eist excuses voor de behandeling van de fans van zijn club. In een maandag uitgelekte brief aan de Franse minister van Sport, Amélie Oudéa-Castéra, staat dat hij "vol ongeloof" was over haar opmerkingen over de gebeurtenissen van zaterdag. Oudéa-Castéra beschuldigde Liverpool aanvankelijk van het helpen veroorzaken van de chaos. Ze zei tegen een Frans radiostation dat de club er niet in was geslaagd om zijn supporters die naar Parijs gingen goed te begeleiden.
"Je opmerkingen waren onverantwoordelijk, onprofessioneel en totaal respectloos jegens de duizenden fans die fysiek en emotioneel werden geschaad", schrijft Werner in de brief. "Namens alle fans die deze nachtmerrie hebben meegemaakt, eis ik excuses van u en de garantie dat de Franse autoriteiten en de UEFA een onafhankelijk en transparant onderzoek toestaan."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
6 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
7 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
9 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
9 uur geleden