Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA en Franse bond: 2800 valse kaarten gescand bij finale CL

UEFA en Franse bond: 2800 valse kaarten gescand bij finale CL

PARIJS (ANP) - Bij de finale van de Champions League zijn ongeveer 2800 valse tickets gescand bij de toegangspoorten van het stadion. De UEFA en de Franse voetbalbond noemden dat aantal tijdens een vergadering op het Franse ministerie van Sport, die was uitgeschreven om te onderzoeken wat er precies mis is gegaan in aanloop naar de eindstrijd van zaterdag tussen Liverpool en Real Madrid in het Stade de France.

De Franse regering, die te maken kreeg met flinke kritiek vanwege het gebrek aan toezicht op de wedstrijd, zegt dat de "massale" kaartfraude de oorzaak is van de ongeregeldheden.

Het Franse persbureau AFP meldde dinsdag dat Franse veiligheidsdiensten de autoriteiten enkele dagen voor de finale waarschuwden voor het risico op 50.000 voetbalfans zonder toegangsbewijs of met een vals kaartje.

Liverpool-voorzitter Tom Werner eist excuses voor de behandeling van de fans van zijn club. In een maandag uitgelekte brief aan de Franse minister van Sport, Amélie Oudéa-Castéra, staat dat hij "vol ongeloof" was over haar opmerkingen over de gebeurtenissen van zaterdag. Oudéa-Castéra beschuldigde Liverpool aanvankelijk van het helpen veroorzaken van de chaos. Ze zei tegen een Frans radiostation dat de club er niet in was geslaagd om zijn supporters die naar Parijs gingen goed te begeleiden.

"Je opmerkingen waren onverantwoordelijk, onprofessioneel en totaal respectloos jegens de duizenden fans die fysiek en emotioneel werden geschaad", schrijft Werner in de brief. "Namens alle fans die deze nachtmerrie hebben meegemaakt, eis ik excuses van u en de garantie dat de Franse autoriteiten en de UEFA een onafhankelijk en transparant onderzoek toestaan."

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

8 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

10 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

11 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

12 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

12 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

13 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

14 uur geleden