UEFA en Franse bond: 2800 valse kaarten gescand bij finale CL
PARIJS (ANP) - Bij de finale van de Champions League zijn ongeveer 2800 valse tickets gescand bij de toegangspoorten van het stadion. De UEFA en de Franse voetbalbond noemden dat aantal tijdens een vergadering op het Franse ministerie van Sport, die was uitgeschreven om te onderzoeken wat er precies mis is gegaan in aanloop naar de eindstrijd van zaterdag tussen Liverpool en Real Madrid in het Stade de France.
De Franse regering, die te maken kreeg met flinke kritiek vanwege het gebrek aan toezicht op de wedstrijd, zegt dat de "massale" kaartfraude de oorzaak is van de ongeregeldheden.
Het Franse persbureau AFP meldde dinsdag dat Franse veiligheidsdiensten de autoriteiten enkele dagen voor de finale waarschuwden voor het risico op 50.000 voetbalfans zonder toegangsbewijs of met een vals kaartje.
Liverpool-voorzitter Tom Werner eist excuses voor de behandeling van de fans van zijn club. In een maandag uitgelekte brief aan de Franse minister van Sport, Amélie Oudéa-Castéra, staat dat hij "vol ongeloof" was over haar opmerkingen over de gebeurtenissen van zaterdag. Oudéa-Castéra beschuldigde Liverpool aanvankelijk van het helpen veroorzaken van de chaos. Ze zei tegen een Frans radiostation dat de club er niet in was geslaagd om zijn supporters die naar Parijs gingen goed te begeleiden.
"Je opmerkingen waren onverantwoordelijk, onprofessioneel en totaal respectloos jegens de duizenden fans die fysiek en emotioneel werden geschaad", schrijft Werner in de brief. "Namens alle fans die deze nachtmerrie hebben meegemaakt, eis ik excuses van u en de garantie dat de Franse autoriteiten en de UEFA een onafhankelijk en transparant onderzoek toestaan."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
14 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
1 dag geleden