UEFA en Franse bond: 2800 valse kaarten gescand bij finale CL
PARIJS (ANP) - Bij de finale van de Champions League zijn ongeveer 2800 valse tickets gescand bij de toegangspoorten van het stadion. De UEFA en de Franse voetbalbond noemden dat aantal tijdens een vergadering op het Franse ministerie van Sport, die was uitgeschreven om te onderzoeken wat er precies mis is gegaan in aanloop naar de eindstrijd van zaterdag tussen Liverpool en Real Madrid in het Stade de France.
De Franse regering, die te maken kreeg met flinke kritiek vanwege het gebrek aan toezicht op de wedstrijd, zegt dat de "massale" kaartfraude de oorzaak is van de ongeregeldheden.
Het Franse persbureau AFP meldde dinsdag dat Franse veiligheidsdiensten de autoriteiten enkele dagen voor de finale waarschuwden voor het risico op 50.000 voetbalfans zonder toegangsbewijs of met een vals kaartje.
Liverpool-voorzitter Tom Werner eist excuses voor de behandeling van de fans van zijn club. In een maandag uitgelekte brief aan de Franse minister van Sport, Amélie Oudéa-Castéra, staat dat hij "vol ongeloof" was over haar opmerkingen over de gebeurtenissen van zaterdag. Oudéa-Castéra beschuldigde Liverpool aanvankelijk van het helpen veroorzaken van de chaos. Ze zei tegen een Frans radiostation dat de club er niet in was geslaagd om zijn supporters die naar Parijs gingen goed te begeleiden.
"Je opmerkingen waren onverantwoordelijk, onprofessioneel en totaal respectloos jegens de duizenden fans die fysiek en emotioneel werden geschaad", schrijft Werner in de brief. "Namens alle fans die deze nachtmerrie hebben meegemaakt, eis ik excuses van u en de garantie dat de Franse autoriteiten en de UEFA een onafhankelijk en transparant onderzoek toestaan."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
12 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
15 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
15 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
17 uur geleden