UEFA doet onderzoek naar racisme bij Slavia Praag - Rangers
LYON (ANP) - De UEFA gaat onderzoek doen naar mogelijk racisme bij de wedstrijd in de Europa League tussen Slavia Praag en Rangers FC. Middenvelder Glen Kamara van de Schotse kampioen heeft verklaard tijdens het duel door een tegenstander met racisme te zijn geconfronteerd.
Kamara werd woest toen Praags centrale verdediger Ondrej Kudela hem met zijn hand voor de mond iets toeriep. Coach Steven Gerrard van Rangers riep de UEFA vervolgens op tot actie. "Ik ken Glen. Hij verzint zoiets niet. Wij zijn ongelooflijk teleurgesteld in wat is gebeurd. Ik ben kwaad."
Slavia liet weten dat de bewuste speler na een overtreding had gescholden, maar ontkende dat er sprake was van racisme. De club zei verder zelden met zulk gemeen spel te zijn geconfronteerd als tegen de Schotten.
Slavia schakelde Rangers uit in de achtste finale.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
4 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
6 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
6 uur geleden