UEFA: Champions League definitief achter gesloten deuren
ZÜRICH (ANP) - Het voetbaltoernooi in de Champions League wordt volgens planning in augustus vanaf de kwartfinales in Lissabon gespeeld. Dat gebeurt in toernooivorm en, definitief, achter gesloten deuren. Dit heeft de UEFA donderdag beslist. Dat er in delen van de Portugese hoofdstad vanwege de verspreiding van het coronavirus weer een lockdown is ingesteld, vormt geen belemmering.
Publiek is ook niet welkom bij de wedstrijden die eerst nog in de achtste finales moeten worden gespeeld. Datzelfde geldt voor de Europa League, straks in Duitsland afgewerkt, en de wedstrijden in de Champions League voor vrouwen. Die worden in Spanje gespeeld. "Het toelaten van publiek is nu nog niet verantwoord", zegt de UEFA. De maatregel geldt tot nader orde.
De clubs die in de Champions League en de Europa League nog de tweede wedstrijd in de achtste finale moeten spelen doen dit in het land waar dit was gepland. Dat betekent dat de thuisclubs ook daadwerkelijk hun thuisvoordeel behouden, zij het dat ook hier geen toeschouwers welkom zijn. Voorwaarde is wel dat de uitspelende clubs zonder restricties vanwege coronamaatregelen het land mogen inreizen.
Éen wedstrijd
In de Champions League gaat het daarbij om Manchester City - Real Madrid, Bayern Munich - Chelsea, Juventus - Olympique Lyon en Barcelona - Napoli. De wedstrijden in de achtste finales in de Europa League waarin ook het eerste duel nog niet is gespeeld, worden nu met één wedstrijd in Duitsland beslist. Het gaat om de duels Inter Milan - Getafe en Sevilla - AS Roma.
Wel houdt de UEFA zich het recht voor beslissingen terug te kunnen draaien als de situatie rond het coronavirus in bepaalde landen verandert.
Meer uit Voetbal
THESSALONIKI (ANP) - Aanvaller Christos Tzolis van het Griekse nationale elftal heeft donderdag aan de thuiswedstrijd tegen Nederland in de Nations League (2-2) een dijbeenblessure overgehouden. De 24-jarige speler van Arsenal mist daardoor de ontmoeting met Duitsland van zondag in Thessaloniki. Dat heeft de Griekse bond bekendgemaakt.
7 minuten geledenTHESSALONIKI (ANP) - Noa Lang was donderdag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League blij eindelijk weer eens van waarde te kunnen zijn voor Oranje. De buitenspeler verving halverwege de tweede helft Ruben van Bommel en zorgde vanaf links geregeld voor gevaar. Oranje knokte zich na rust terug van een achterstand van twee doelpunten.
9 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft donderdag zijn excuses aangeboden voor het slechte spel van het Nederlands elftal in de uitwedstrijd tegen Griekenland (2-2) in de Nations League. "Dit was mijn fout. Hier neem ik de volledige verantwoordelijkheid voor. Dit was niet het systeem en niet de manier waarop we het moesten doen", sprak de Spanjaard tijdens een persconferentie in het Thoumba-stadion in Thessaloniki.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij heeft met Manchester City in de Champions League gelijkgespeeld tegen Real Madrid. In Engeland eindigde de wedstrijd in 1-1.
11 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Denzel Dumfries maakte de spelers van het Nederlands elftal de complimenten dat ze zich in de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League na een achterstand van 2-0 alsnog terug wisten te knokken tot 2-2.
11 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk was niet te spreken over het spel van het Nederlands elftal in de eerste helft tegen Griekenland in de Nations League. "We werden afgetroefd, dat is onacceptabel", zei de aanvoerder na het gelijkspel (2-2) in een eerste reactie bij de NOS.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De voetballers van Portugal hebben zonder vedette Cristiano Ronaldo tegen Denemarken de derde zege in de Nations League geboekt. In Kopenhagen wonnen de Portugezen met 4-2 na eerdere zeges op Wales en Noorwegen.
11 uur geleden