UEFA bestraft Engeland met boete van 30.000 euro
NYON (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een boete van 30.000 euro gekregen. De UEFA heeft de straf uitgedeeld vanwege drie incidenten tijdens de halve finale van woensdag op het EK tegen Denemarken (2-1).
Vlak voor de beslissende strafschop van Harry Kane kreeg de Deense doelman Kasper Schmeichel een laserpen op zich gericht. Scheidsrechter Danny Makkelie had daar in zijn rapport over de halve eindstrijd al melding van gemaakt. Engelse fans staken ook vuurwerk af en verstoorden het Deense volkslied.
Engeland stuit zondag op Italië in de finale van het EK.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
1 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
2 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
2 uur geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.
4 uur geleden