Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA bespreekt mogelijke hervormingen in Champions League

UEFA bespreekt mogelijke hervormingen in Champions League

NYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalunie UEFA overweegt een aantal hervormingen in de Champions League. Een afschaffing van de groepsfase en een verhoogd aantal wedstrijden voor de 32 geplaatste clubs staan onder meer op de lijst van mogelijke veranderingen. De UEFA bespreekt de eerste opties vrijdag tijdens een digitale vergadering met vertegenwoordigers van de topcompetities in Europa.

De UEFA wil met een gewijzigde opzet de amusementswaarde vergroten. Het huidige speelsysteem omvat acht groepen van vier clubs, met per ploeg drie thuis- en drie uitduels. Meer dan eens zijn de poulewedstrijden in de voorlaatste of laatste speelronde niet meer van belang, omdat de nummers 1 en 2 van de groep al zeker zijn van een plaats bij de laatste zestien. Daarin wil de UEFA nu verandering gaan brengen.

In een van de voorstellen zouden de 32 geplaatste clubs in de 'groepsfase' liefst tien verschillende tegenstanders treffen. Op basis van een ranglijst zou dan kwalificatie voor de volgende ronde kunnen plaatsvinden. Met deze formule, die sowieso meer wedstrijden per club oplevert, rekent de UEFA op meer spanning, op meer publieke belangstelling en ook op meer inkomsten.

Het zogenoemde Zwitserse model kan al op enige steun rekenen in de Europese voetbalwereld. Zo liet Andrea Agnelli, de baas van de associatie van Europese topclubs (ECA), zich al gematigd positief uit over de nieuwe plannen van de UEFA.

Meer uit Voetbal

Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemeniƫ heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

8 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

11 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

11 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

13 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

13 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

13 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

18 uur geleden