UEFA bereidt zich voor op EK voetbal met minder of geen publiek
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA bereidt zich voor op de mogelijke impact van de coronapandemie op het EK van komende zomer. De UEFA heeft enkele voorwaarden aangepast die gelden voor de voetbalfans die toegangskaartjes hebben gekocht voor de EK-wedstrijden.
In de aangepaste voorwaarden die de kopers donderdag per mail ontvingen, staat nu dat ze hun aankoopbedrag terugkrijgen in het geval een wedstrijd zonder publiek wordt gespeeld of met minder toeschouwers op de tribunes. Het is de bedoeling dat de UEFA in maart een beslissing neemt over het toelaten van toeschouwers bij het EK.
De Europese eindronde wordt gespeeld in twaalf verschillende landen. Amsterdam huisvest met de Johan Cruijff ArenA vier wedstrijden, waaronder de drie groepswedstrijden van het Nederlands elftal. Het EK zou afgelopen zomer al worden gehouden, maar werd als gevolg van de pandemie een jaar uitgesteld. De verkochte toegangskaarten blijven geldig, maar de kopers kunnen hun kaarten tot en met 26 januari ook teruggeven en het aankoopbedrag terugkrijgen.
Enorme vraag
De vraag naar kaarten voor het EK was enorm. Voor de 3 miljoen beschikbare kaarten kwamen zo'n 20 miljoen aanvragen binnen. De tickets werden via loting toegewezen.
"Door de aanhoudende onzekerheid rond Covid-19, kunnen we de kaartverkoop voor het EK nog niet hervatten", schrijft de UEFA, die aangeeft dat daar in maart meer over bekend wordt. In de aangepaste voorwaarden is opgenomen dat de kaartkopers zich moeten houden aan de gezondheidsmaatregelen die in ieder land zijn genomen wat betreft de bestrijding van de pandemie. Ook staat daar nu in dat de pandemie als overmacht wordt gezien en dat de kopers dus hun geld terug krijgen als ze de wedstrijden niet kunnen bezoeken.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.
19 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Dick Schreuder heeft de Rinus Michels Award voor de beste coach van het afgelopen Eredivisieseizoen gewonnen. De 54-jarige trainer van NEC was samen met Anthony Correia (voorheen Telstar, nu FC Utrecht) en Peter Bosz van PSV genomineerd. Bosz mocht de prijs de afgelopen twee jaar in ontvangst nemen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft met "grote verslagenheid" gereageerd op het overlijden van clubicoon Leo van Veen. De oud-voetballer en -trainer overleed woensdag op 80-jarige leeftijd. Hij was al geruime tijd ziek.
2 uur geledenGARDEREN (ANP) - Miguel Ángel Sánchez Muñoz, roepnaam Míchel, eist dat alle spelers van Ajax een winnaarsmentaliteit ontwikkelen. "Daarnaast is het voor mij belangrijk dat onze fans trots zijn op hoe we voetballen", zei de nieuwe trainer van de club uit Amsterdam tijdens zijn eerste gesprek met Nederlandse journalisten.
2 uur geledenGARDEREN (ANP) - Daley Blind twijfelde geen moment toen hij zijn carrière bij Ajax kon afsluiten. "Dit is wat ik wilde", vertelde hij na zijn eerste training voor het nieuwe seizoen. "De cirkel is rond, zoals ze zeggen. Voor mij is dit een droom die uitkomt."
3 uur geledenFOXBOROUGH (ANP/RTR) - Het is nog onzeker of Frankrijk donderdag een beroep kan doen op Aurélien Tchouaméni voor de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Marokko. De middenvelder kwam tijdens het laatste duel met Paraguay (1-0-zege) niet in actie door een spierblessure.
4 uur geleden