Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA-baas ziet Oranje als kanshebber EK, maar niet als favoriet

UEFA-baas ziet Oranje als kanshebber EK, maar niet als favoriet

BERLIJN (ANP/DPA) - Voorzitter Aleksander Ceferin van de UEFA ziet het Nederlands elftal als een van de kanshebbers voor het EK in Duitsland, maar schaart de ploeg van Ronald Koeman niet onder de favorieten.

"Duitsland, Frankrijk, Engeland en Portugal, dit zijn wat mij betreft de favorieten op dit EK", zei Ceferin in een interview met persbureau DPA. "Ik zeg ook altijd dat je Spanje nooit moet onderschatten. En dan heb je altijd Kroatië, België, Nederland, misschien Denemarken."

Ceferin verklapte dat hij al tegen vrienden had gezegd dat hij dacht dat Duitsland hoge ogen zou gooien. "Ze hebben de afgelopen jaren behoorlijk slecht gespeeld. Maar ze hebben een goed team", wist de Sloveense voorzitter, die had gezien dat er "een andere sfeer was" in de Duitse selectie sinds de gewonnen oefenduels met Frankrijk (0-2) en Nederland (2-1) in maart.

Ceferin kijkt uit naar het toernooi, dat vrijdag begint met de wedstrijd van Duitsland tegen Schotland. "Eindelijk weer een klassiek voetbaltoernooi in een land met veel voordelen", verklaarde hij. De Duitsers zijn "altijd goede organisatoren". "En het is gemakkelijk om naar Duitsland te komen. Ik denk dat het een voetbalfeest wordt."

Meer uit Voetbal

Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

2 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

4 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

16 uur geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

19 uur geleden
Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

22 uur geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

22 uur geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

1 dag geleden