Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA-baas Ceferin waarschuwt clubs in 'roekeloze jacht op succes'

UEFA-baas Ceferin waarschuwt clubs in 'roekeloze jacht op succes'

NYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin heeft Europese voetbalclubs gewaarschuwd voor te hoge uitgaven in hun "roekeloze jacht op succes". Volgens de UEFA zijn twaalf clubs gezamenlijk verantwoordelijk voor twee derde van het totale verlies van 1,9 miljard euro.

"Het is duidelijk dat sommige clubs hun economische duurzaamheid in gevaar brengen in hun roekeloze jacht op succes", liet de UEFA-baas optekenen.

Het vrijdag gepubliceerde rapport van UEFA's Club Licensing Benchmarking bracht naar buiten dat zestien van de twintig clubs in Europa met de hoogste lonen hogere salarisuitgaven hebben in vergelijking met de periode voor of tijdens de coronapandemie. Paris Saint-Germain gaf in 2022 liefst 726 miljoen euro uit aan salarissen, aanzienlijk meer dan de omzet.

Gestegen lonen

Het nieuwe rapport van de UEFA maakte duidelijk dat de lonen sinds het begin van de coronapandemie over het hele continent met gemiddeld 16 procent zijn gestegen. Lonen van verschillende topspelers verdubbelden in een periode van 10 jaar. De bedrijfskosten stegen met 11 procent, hetgeen in lijn is met de wereldwijde inflatie. Gemiddeld gaven clubs vorig jaar 83 procent van hun totale uitgaven uit aan lonen en transferkosten.

Het bericht van de UEFA volgt in de week dat Manchester City werd aangeklaagd voor het overtreden van de financiële regels. In totaal zouden er meer dan honderd overtredingen hebben plaatsgevonden tussen 2009 en 2018.

Meer uit Voetbal

Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

15 minuten geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

9 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

10 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

10 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

10 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

11 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

19 uur geleden