UEFA-baas Ceferin waarschuwt clubs in 'roekeloze jacht op succes'
NYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin heeft Europese voetbalclubs gewaarschuwd voor te hoge uitgaven in hun "roekeloze jacht op succes". Volgens de UEFA zijn twaalf clubs gezamenlijk verantwoordelijk voor twee derde van het totale verlies van 1,9 miljard euro.
"Het is duidelijk dat sommige clubs hun economische duurzaamheid in gevaar brengen in hun roekeloze jacht op succes", liet de UEFA-baas optekenen.
Het vrijdag gepubliceerde rapport van UEFA's Club Licensing Benchmarking bracht naar buiten dat zestien van de twintig clubs in Europa met de hoogste lonen hogere salarisuitgaven hebben in vergelijking met de periode voor of tijdens de coronapandemie. Paris Saint-Germain gaf in 2022 liefst 726 miljoen euro uit aan salarissen, aanzienlijk meer dan de omzet.
Gestegen lonen
Het nieuwe rapport van de UEFA maakte duidelijk dat de lonen sinds het begin van de coronapandemie over het hele continent met gemiddeld 16 procent zijn gestegen. Lonen van verschillende topspelers verdubbelden in een periode van 10 jaar. De bedrijfskosten stegen met 11 procent, hetgeen in lijn is met de wereldwijde inflatie. Gemiddeld gaven clubs vorig jaar 83 procent van hun totale uitgaven uit aan lonen en transferkosten.
Het bericht van de UEFA volgt in de week dat Manchester City werd aangeklaagd voor het overtreden van de financiële regels. In totaal zouden er meer dan honderd overtredingen hebben plaatsgevonden tussen 2009 en 2018.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
41 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
17 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
19 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
21 uur geleden