Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA-baas Ceferin waarschuwt clubs in 'roekeloze jacht op succes'

UEFA-baas Ceferin waarschuwt clubs in 'roekeloze jacht op succes'

NYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin heeft Europese voetbalclubs gewaarschuwd voor te hoge uitgaven in hun "roekeloze jacht op succes". Volgens de UEFA zijn twaalf clubs gezamenlijk verantwoordelijk voor twee derde van het totale verlies van 1,9 miljard euro.

"Het is duidelijk dat sommige clubs hun economische duurzaamheid in gevaar brengen in hun roekeloze jacht op succes", liet de UEFA-baas optekenen.

Het vrijdag gepubliceerde rapport van UEFA's Club Licensing Benchmarking bracht naar buiten dat zestien van de twintig clubs in Europa met de hoogste lonen hogere salarisuitgaven hebben in vergelijking met de periode voor of tijdens de coronapandemie. Paris Saint-Germain gaf in 2022 liefst 726 miljoen euro uit aan salarissen, aanzienlijk meer dan de omzet.

Gestegen lonen

Het nieuwe rapport van de UEFA maakte duidelijk dat de lonen sinds het begin van de coronapandemie over het hele continent met gemiddeld 16 procent zijn gestegen. Lonen van verschillende topspelers verdubbelden in een periode van 10 jaar. De bedrijfskosten stegen met 11 procent, hetgeen in lijn is met de wereldwijde inflatie. Gemiddeld gaven clubs vorig jaar 83 procent van hun totale uitgaven uit aan lonen en transferkosten.

Het bericht van de UEFA volgt in de week dat Manchester City werd aangeklaagd voor het overtreden van de financiële regels. In totaal zouden er meer dan honderd overtredingen hebben plaatsgevonden tussen 2009 en 2018.

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid schakelt Brugge uit in CL door hattrick Sørloth

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.

1 uur geleden
Mexicaanse president geeft veiligheidsgarantie voor WK voetbal

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.

5 uur geleden
Real Madrid staat 100 procent achter Vinícius in racismezaak

MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.

7 uur geleden
Carleer valt af bij Oranje-voetbalsters, Levels opgeroepen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.

7 uur geleden
Marokkaans international Hakimi staat terecht voor verkrachting

PARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.

8 uur geleden
United wint van Everton en staat vierde in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.

23 uur geleden
UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

1 dag geleden