Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA-baas Ceferin waarschuwt clubs in 'roekeloze jacht op succes'

UEFA-baas Ceferin waarschuwt clubs in 'roekeloze jacht op succes'

NYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin heeft Europese voetbalclubs gewaarschuwd voor te hoge uitgaven in hun "roekeloze jacht op succes". Volgens de UEFA zijn twaalf clubs gezamenlijk verantwoordelijk voor twee derde van het totale verlies van 1,9 miljard euro.

"Het is duidelijk dat sommige clubs hun economische duurzaamheid in gevaar brengen in hun roekeloze jacht op succes", liet de UEFA-baas optekenen.

Het vrijdag gepubliceerde rapport van UEFA's Club Licensing Benchmarking bracht naar buiten dat zestien van de twintig clubs in Europa met de hoogste lonen hogere salarisuitgaven hebben in vergelijking met de periode voor of tijdens de coronapandemie. Paris Saint-Germain gaf in 2022 liefst 726 miljoen euro uit aan salarissen, aanzienlijk meer dan de omzet.

Gestegen lonen

Het nieuwe rapport van de UEFA maakte duidelijk dat de lonen sinds het begin van de coronapandemie over het hele continent met gemiddeld 16 procent zijn gestegen. Lonen van verschillende topspelers verdubbelden in een periode van 10 jaar. De bedrijfskosten stegen met 11 procent, hetgeen in lijn is met de wereldwijde inflatie. Gemiddeld gaven clubs vorig jaar 83 procent van hun totale uitgaven uit aan lonen en transferkosten.

Het bericht van de UEFA volgt in de week dat Manchester City werd aangeklaagd voor het overtreden van de financiële regels. In totaal zouden er meer dan honderd overtredingen hebben plaatsgevonden tussen 2009 en 2018.

Meer uit Voetbal

Bonmatí breekt kuitbeen en staat maanden aan de kant

MADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.

44 minuten geleden
Real Madrid verliest koppositie in La Liga aan Barcelona

GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.

9 uur geleden
Neres helpt Napoli aan zege op AS Roma

ROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.

10 uur geleden
Menzo stapt op als bondscoach van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.

10 uur geleden
Duel Ajax - FC Groningen wordt dinsdag zonder fans uitgespeeld

AMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.

10 uur geleden
KNVB: vooral triest voor de echte supporters

ZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.

11 uur geleden
Ajax: excuses aan iedereen die benadeeld is

AMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.

11 uur geleden