UEFA-baas Ceferin: FIFA beseft ook dat tweejaarlijks WK no-go is
NYON (ANP) - Een tweejaarlijks WK voetbal wordt niet langer overwogen, heeft UEFA-baas Aleksander Ceferin laten weten. Volgens Ceferin is ook wereldvoetbalbond FIFA tot inkeer gekomen.
"Een tweejaarlijks WK is een no-go voor iedereen in het voetbal. Ik ben blij dat de FIFA dat ook beseft", liet Ceferin optekenen door Financial Times Football Business Summit. "Ik heb er deze week een discussie over gehad met de voorzitter van de FIFA. We kunnen niet zeggen dat voetbal in andere continenten niet ontwikkeld kan worden, maar we moeten op één lijn zitten en het mag de Europese en Zuid-Amerikaanse bonden niet schaden."
Met een WK om de twee in de plaats van vier jaar wilde de wereldvoetbalbond het voetbal mondialer maken. "Er zijn veel voordelen aan verbonden. Zo geef je onder meer de kans aan meer landen om deel te nemen. Toen werd beslist het WK om de vier jaar te houden, zo'n 100 jaar geleden, telde de FIFA veertig landen. De voorzitter van de FIFA is nu de voorzitter van 111 landen en elk land heeft het recht te dromen", zei FIFA-baas Gianni Infantino vorig jaar over zijn intenties. Zijn plannen werden flink bekritiseerd door andere bonden, spelers en trainers.
Infantino liet eind vorig jaar nog blijken nog altijd te geloven in een tweejaarlijks WK, ondanks de felle kritiek. Ceferin: "We hebben gesprekken, maar wat mij betreft is een tweejaarlijks WK van tafel. Ik weet zeker dat we binnenkort met de FIFA tot een oplossing zullen komen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
17 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
18 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
19 uur geleden