Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA-baas belooft dat hij finale CL weghoudt uit Saudi-Arabië

UEFA-baas belooft dat hij finale CL weghoudt uit Saudi-Arabië

HAMBURG (ANP/DPA) - Zolang Aleksander Ceferin voorzitter van de UEFA is, zal de finale van de Champions League niet in Saudi-Arabië plaatsvinden. "Niet tijdens mijn ambtstermijn", verzekerde de baas van de Europese voetbalbond tijdens een sportcongres in Hamburg.

Saudi-Arabië investeerde de afgelopen jaren miljarden euro's in het voetbal. Talloze supersterren, zoals Cristiano Ronaldo, werden onder meer met exorbitante sommen geld naar de competitie gelokt. Het staatsinvesteringsfonds van het koninkrijk nam het merendeel van de aandelen in de Premier League-club Newcastle United over. Het WK van 2034 zal naar verwachting worden toegewezen aan Saudi-Arabië.

Ceferin ziet de betrokkenheid van de Arabische grootmacht niet als een bedreiging voor het Europese voetbal. "Het is oké", zei de Sloveen. Hij vindt de aanpak van het kopen van supersterren sowieso verkeerd. "Als je vooral spelers koopt die niet meer in Europa kunnen spelen en ze te veel betaalt, ontwikkel je dan je jonge spelers?", aldus de Sloveen, die verwees naar China, dat enkele jaren geleden, zonder succes, voor dezelfde strategie koos.

Meer uit Voetbal

Regragui vlak voor WK voetbal weg als bondscoach van Marokko

RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.

6 uur geleden
Rode kaart Van de Ven leidt nederlaag Tottenham in

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.

6 uur geleden
Afrika Cup voor voetbalsters vier maanden uitgesteld

GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.

11 uur geleden
Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

1 dag geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

1 dag geleden
AZ-trainer Echteld blij met nieuwe kans op prijs in bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.

1 dag geleden
Arsenal vergroot voorsprong op ManCity na zege bij Brighton

BRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.

1 dag geleden