UEFA-baas belooft dat hij finale CL weghoudt uit Saudi-Arabië
HAMBURG (ANP/DPA) - Zolang Aleksander Ceferin voorzitter van de UEFA is, zal de finale van de Champions League niet in Saudi-Arabië plaatsvinden. "Niet tijdens mijn ambtstermijn", verzekerde de baas van de Europese voetbalbond tijdens een sportcongres in Hamburg.
Saudi-Arabië investeerde de afgelopen jaren miljarden euro's in het voetbal. Talloze supersterren, zoals Cristiano Ronaldo, werden onder meer met exorbitante sommen geld naar de competitie gelokt. Het staatsinvesteringsfonds van het koninkrijk nam het merendeel van de aandelen in de Premier League-club Newcastle United over. Het WK van 2034 zal naar verwachting worden toegewezen aan Saudi-Arabië.
Ceferin ziet de betrokkenheid van de Arabische grootmacht niet als een bedreiging voor het Europese voetbal. "Het is oké", zei de Sloveen. Hij vindt de aanpak van het kopen van supersterren sowieso verkeerd. "Als je vooral spelers koopt die niet meer in Europa kunnen spelen en ze te veel betaalt, ontwikkel je dan je jonge spelers?", aldus de Sloveen, die verwees naar China, dat enkele jaren geleden, zonder succes, voor dezelfde strategie koos.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
6 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
6 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
6 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
7 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
10 uur geleden