Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA-baas belooft dat hij finale CL weghoudt uit Saudi-Arabië

UEFA-baas belooft dat hij finale CL weghoudt uit Saudi-Arabië

HAMBURG (ANP/DPA) - Zolang Aleksander Ceferin voorzitter van de UEFA is, zal de finale van de Champions League niet in Saudi-Arabië plaatsvinden. "Niet tijdens mijn ambtstermijn", verzekerde de baas van de Europese voetbalbond tijdens een sportcongres in Hamburg.

Saudi-Arabië investeerde de afgelopen jaren miljarden euro's in het voetbal. Talloze supersterren, zoals Cristiano Ronaldo, werden onder meer met exorbitante sommen geld naar de competitie gelokt. Het staatsinvesteringsfonds van het koninkrijk nam het merendeel van de aandelen in de Premier League-club Newcastle United over. Het WK van 2034 zal naar verwachting worden toegewezen aan Saudi-Arabië.

Ceferin ziet de betrokkenheid van de Arabische grootmacht niet als een bedreiging voor het Europese voetbal. "Het is oké", zei de Sloveen. Hij vindt de aanpak van het kopen van supersterren sowieso verkeerd. "Als je vooral spelers koopt die niet meer in Europa kunnen spelen en ze te veel betaalt, ontwikkel je dan je jonge spelers?", aldus de Sloveen, die verwees naar China, dat enkele jaren geleden, zonder succes, voor dezelfde strategie koos.

Meer uit Voetbal

Spits Højlund blijft na huurperiode definitief bij Napoli

NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.

2 uur geleden
FC Groningen neemt Hernes definitief over van Newcastle United

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.

2 uur geleden
Nederlandse clubs leveren meer WK-deelnemers dan ooit

DEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.

4 uur geleden
PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

17 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

17 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

19 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

19 uur geleden