Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA-baas belooft dat hij finale CL weghoudt uit Saudi-Arabië

UEFA-baas belooft dat hij finale CL weghoudt uit Saudi-Arabië

HAMBURG (ANP/DPA) - Zolang Aleksander Ceferin voorzitter van de UEFA is, zal de finale van de Champions League niet in Saudi-Arabië plaatsvinden. "Niet tijdens mijn ambtstermijn", verzekerde de baas van de Europese voetbalbond tijdens een sportcongres in Hamburg.

Saudi-Arabië investeerde de afgelopen jaren miljarden euro's in het voetbal. Talloze supersterren, zoals Cristiano Ronaldo, werden onder meer met exorbitante sommen geld naar de competitie gelokt. Het staatsinvesteringsfonds van het koninkrijk nam het merendeel van de aandelen in de Premier League-club Newcastle United over. Het WK van 2034 zal naar verwachting worden toegewezen aan Saudi-Arabië.

Ceferin ziet de betrokkenheid van de Arabische grootmacht niet als een bedreiging voor het Europese voetbal. "Het is oké", zei de Sloveen. Hij vindt de aanpak van het kopen van supersterren sowieso verkeerd. "Als je vooral spelers koopt die niet meer in Europa kunnen spelen en ze te veel betaalt, ontwikkel je dan je jonge spelers?", aldus de Sloveen, die verwees naar China, dat enkele jaren geleden, zonder succes, voor dezelfde strategie koos.

Meer uit Voetbal

Portugees Fernandes verkozen tot beste speler in Premier League

MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.

3 uur geleden
Eenhoorn nieuwe algemeen directeur Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.

4 uur geleden
FC Utrecht hoopt dat spits Min tegen Ajax weer beschikbaar is

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.

5 uur geleden
Voetballers Congo moeten van VS 21 dagen in quarantaine om ebola

NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.

5 uur geleden
Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

7 uur geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

18 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

18 uur geleden