UCI straft renners Thijssen en Mihkels na discriminerend filmpje
AIGLE (ANP) - De wielrenners Gerben Thijssen en Madis Mihkels moeten een boete betalen en een cursus volgen over de strijd tegen discriminatie. Dat heeft de internationale wielerunie UCI bepaald. De Est Mihkels had kort voor het begin van de Ronde van Guangxi een filmpje geplaatst op Instagram waarin hij zijn ogen tot spleetjes maakte. De Belg Thijssen deelde het filmpje.
Het duo werd door de ploeg Intermarché-Circus-Wanty uit de selectie voor de rittenkoers verwijderd. "We willen ons verontschuldigen bij het Chinese volk en de wielerfans, de overheid van Guangxi, de Chinese wielerbond en alle betrokkenen in de organisatie van de Ronde van Guangxi", schreef de Belgische ploeg.
"De UCI veroordeelt ondubbelzinnig alle vormen van racistisch en discriminerend gedrag en zet zich via de reglementen van de UCI en haar programma's in voor integriteit, diversiteit, inclusie en gelijkheid in de wielersport", stelt de internationale wielerbond, die beide renners nu op cursus stuurt. Over de hoogte van de boete wordt geen melding gemaakt.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
21 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
1 dag geleden