UCI maakt komst Champions League baanwielrennen bekend
BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale wielerfederatie UCI heeft de komst van een nieuw initiatief voor het baanwielrennen bevestigd: de Champions League. De eerste editie vindt in november van volgend jaar plaats.
De plannen voor een dergelijke evenement werden al in maart van dit jaar gepresenteerd. De baankalender moest worden hervormd, was het oordeel. "Het moet compacter, publieksvriendelijker", zei UCI-voorzitter David Lappartient. Het nieuwe initiatief had als werktitel de World League.
Op zes evenementen in Europa zullen van november tot december 2021 de beste mannen en vrouwen het tegen elkaar opnemen in vier disciplines; sprint, keirin, eliminatierace en scratch.
De wedstrijden zullen slechts een paar uur duren, waardoor het geschikter is voor televisie-uitzendingen. Olympisch kampioenen Chris Hoy en Kristina Vogel zullen als ambassadeurs optreden en analyses verzorgen.
"Vandaag presenteren we, samen met onze partner Eurosport Events, het toekomstige baanwielrencircuit, speciaal ontworpen voor fans op televisie. Van november tot december 2021 brengt de Champions League de wereld samen, met als doel het publiek van de discipline te verbreden naar een nieuw, sensatiezoekend publiek", aldus Lappartient.
"De sterke visuele identiteit, de legendarische ambassadeurs en de compacte kalender beloven voor een frisse wind te zorgen in een historische discipline van onze sport en de Olympische en Paralympische Spelen."
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
17 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
18 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
21 uur geleden