UCI maakt komst Champions League baanwielrennen bekend
BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale wielerfederatie UCI heeft de komst van een nieuw initiatief voor het baanwielrennen bevestigd: de Champions League. De eerste editie vindt in november van volgend jaar plaats.
De plannen voor een dergelijke evenement werden al in maart van dit jaar gepresenteerd. De baankalender moest worden hervormd, was het oordeel. "Het moet compacter, publieksvriendelijker", zei UCI-voorzitter David Lappartient. Het nieuwe initiatief had als werktitel de World League.
Op zes evenementen in Europa zullen van november tot december 2021 de beste mannen en vrouwen het tegen elkaar opnemen in vier disciplines; sprint, keirin, eliminatierace en scratch.
De wedstrijden zullen slechts een paar uur duren, waardoor het geschikter is voor televisie-uitzendingen. Olympisch kampioenen Chris Hoy en Kristina Vogel zullen als ambassadeurs optreden en analyses verzorgen.
"Vandaag presenteren we, samen met onze partner Eurosport Events, het toekomstige baanwielrencircuit, speciaal ontworpen voor fans op televisie. Van november tot december 2021 brengt de Champions League de wereld samen, met als doel het publiek van de discipline te verbreden naar een nieuw, sensatiezoekend publiek", aldus Lappartient.
"De sterke visuele identiteit, de legendarische ambassadeurs en de compacte kalender beloven voor een frisse wind te zorgen in een historische discipline van onze sport en de Olympische en Paralympische Spelen."
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
3 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
5 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
15 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
23 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
1 dag geleden