Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UCI komt met waslijst aan maatregelen voor veiliger wielerkoersen

UCI komt met waslijst aan maatregelen voor veiliger wielerkoersen

AIGLE (ANP) - De internationale wielrenunie UCI heeft een waslijst aan maatregelen aangekondigd om de veiligheid in wielerkoersen te vergroten. Het aanstellen van een speciale veiligheidsmanager bij elke koers springt in het oog, alsmede de introductie van standaardeisen voor de dranghekken langs de finishstraat. De maatregelen worden vanaf begin 2021 van kracht en gelden voor zowel het mannen- als het vrouwenpeloton.

De maatregelen zijn afkomstig van een speciale werkgroep, waarin onder anderen de ploegmanagers Richard Plugge (Jumbo-Visma), Iwan Spekenbrink (Sunweb) en de wielrenners Philippe Gilbert en Matteo Trentin zitting hadden. Aanleiding was de harde kritiek die afgelopen jaar vanuit de renners en ploegleiders kwam op de vaak onveilige situaties in wegwedstrijden, met zware valpartijen als gevolg.

De roep om betere dranghekken klonk met name na de afgrijselijke val van Fabio Jakobsen in de Ronde van Polen. De jonge Nederlander kreeg in de massasprint een duw en reed in volle vaart dwars door de broze hekken aan de kant van de weg heen. Hij liep zware verwondingen op in vooral zijn gezicht.

Grondige analyse

De UCI wil ook ongevallen die de laatste vijf jaar zijn voorgekomen in koersen uit de WorldTour grondig analyseren. Met die gegevens wil de bond gerichter de gevaarlijke plekken uit het traject halen of beter beveiligen. Ook wil de UCI technologie inzetten om enkele weken voor de start van een koers al de geplande route door te lichten en onveilige passages of obstakels in de weg aan te wijzen. De organisaties kunnen daar dan op inspelen en zodoende de risico's op valpartijen verminderen.

De renners zelf kunnen ook strenger bestraft worden als ze zich tijdens een koers gevaarlijk gedragen, zoals het weggooien van bidons of op een riskante manier afdalen. "We hebben nu een gedegen plan van aanpak voor het wielrennen, dat tot stand is gekomen door alle betrokken partijen en dat we ook steeds gezamenlijk zullen blijven verbeteren", aldus voorzitter David Lappartient van de UCI.

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.

22 minuten geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

31 minuten geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

2 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

3 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

3 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

8 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

22 uur geleden