Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UCI komt met waslijst aan maatregelen voor veiliger wielerkoersen

UCI komt met waslijst aan maatregelen voor veiliger wielerkoersen

AIGLE (ANP) - De internationale wielrenunie UCI heeft een waslijst aan maatregelen aangekondigd om de veiligheid in wielerkoersen te vergroten. Het aanstellen van een speciale veiligheidsmanager bij elke koers springt in het oog, alsmede de introductie van standaardeisen voor de dranghekken langs de finishstraat. De maatregelen worden vanaf begin 2021 van kracht en gelden voor zowel het mannen- als het vrouwenpeloton.

De maatregelen zijn afkomstig van een speciale werkgroep, waarin onder anderen de ploegmanagers Richard Plugge (Jumbo-Visma), Iwan Spekenbrink (Sunweb) en de wielrenners Philippe Gilbert en Matteo Trentin zitting hadden. Aanleiding was de harde kritiek die afgelopen jaar vanuit de renners en ploegleiders kwam op de vaak onveilige situaties in wegwedstrijden, met zware valpartijen als gevolg.

De roep om betere dranghekken klonk met name na de afgrijselijke val van Fabio Jakobsen in de Ronde van Polen. De jonge Nederlander kreeg in de massasprint een duw en reed in volle vaart dwars door de broze hekken aan de kant van de weg heen. Hij liep zware verwondingen op in vooral zijn gezicht.

Grondige analyse

De UCI wil ook ongevallen die de laatste vijf jaar zijn voorgekomen in koersen uit de WorldTour grondig analyseren. Met die gegevens wil de bond gerichter de gevaarlijke plekken uit het traject halen of beter beveiligen. Ook wil de UCI technologie inzetten om enkele weken voor de start van een koers al de geplande route door te lichten en onveilige passages of obstakels in de weg aan te wijzen. De organisaties kunnen daar dan op inspelen en zodoende de risico's op valpartijen verminderen.

De renners zelf kunnen ook strenger bestraft worden als ze zich tijdens een koers gevaarlijk gedragen, zoals het weggooien van bidons of op een riskante manier afdalen. "We hebben nu een gedegen plan van aanpak voor het wielrennen, dat tot stand is gekomen door alle betrokken partijen en dat we ook steeds gezamenlijk zullen blijven verbeteren", aldus voorzitter David Lappartient van de UCI.

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

1 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

2 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

2 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

2 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

4 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

4 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

4 uur geleden