UBS-voorzitter tegen strengere regels voor grote Zwitserse banken
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Colm Kelleher, voorzitter van UBS, waarschuwt dat de plannen van de Zwitserse overheid om de kapitaaleisen voor grote banken te verzwaren, de positie van Zwitserland als financieel centrum kunnen ondermijnen.
Eerder dit jaar onthulde de overheid plannen om strengere eisen te stellen aan de kapitaalbuffers van UBS en de andere grote banken in het land, met als doel de financiële sector robuuster te maken na de val van Credit Suisse vorig jaar.
Kelleher is het echter niet eens met deze maatregelen. "Wat ik echt een groot probleem vind, is de verhoging van de kapitaalvereisten. Dat slaat gewoon nergens op", zei hij in een interview met de Zwitserse krant SonntagsBlick. Hij waarschuwt dat hogere kapitaaleisen de concurrentiepositie van Zwitserland zouden verzwakken en zullen resulteren in minder aantrekkelijke prijzen voor bankproducten voor consumenten.
Hoewel de exacte details van de kapitaaleisen nog niet bekend zijn, noemde minister van Financiën Karin Keller-Sutter in april schattingen dat UBS nog eens 15 tot 25 miljard dollar aan extra kapitaal nodig zou hebben "plausibel".
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
14 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
18 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
19 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
1 dag geleden