UBS voorziet stagnatie winstgroei grote Amerikaanse bedrijven
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump kan de winstgroei van honderden grote beursgenoteerde bedrijven in de Verenigde Staten dit jaar volledig stagneren. Winstdalingen zijn zeker niet uitgesloten, zegt Bhanu Baweja, hoofdstrateeg bij zakenbank UBS. Hij verwijst naar bedrijven in de S&P 500, de index van de vijfhonderd grootste concerns in de VS met een beursnotering.
De econoom voorziet vooral dat Amerikaanse consumenten minder gaan uitgeven door de maatregelen van de Trump-regering, wat de winsten van bedrijven onder druk zal zetten. Elke daling van 1 procentpunt in de groei van het bruto binnenlands product (bbp) is volgens hem meestal consistent met een daling van 6,9 procentpunt in de winstgroei.
Marktkenners verwachten momenteel dat de winst van bedrijven in de S&P 500 dit jaar met ruim 11 procent stijgt, wat lager is dan de voorspelling van meer dan 14 procent aan het begin van het jaar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders en energieleveranciers gaan samenwerken om ook huishoudens te sturen om minder stroom te gebruiken tijdens piekuren. Bij bedrijven gebeurde dit al. Daarmee hopen de energieleveranciers het overvolle stroomnet in Nederland te ontlasten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Medewerkers van verpleeg- en verzorgingshuizen en in de thuis- en jeugdgezondheidszorg krijgen de komende twee jaar een loonstijging van 7,4 procent. Dat zijn de vakbonden met de werkgevers overeengekomen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.
9 uur geledenCUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.
13 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."
14 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.
15 uur geleden