UBS voor miljoenen beboet om wangedrag overgenomen Credit Suisse
ZÜRICH (ANP/AFP/RTR) - De Zwitserse bank UBS moet de Amerikaanse en Engelse centrale banken een boete betalen van bijna 400 miljoen dollar. Aanleiding is het handelen van Credit Suisse, de Zwitserse concurrent die UBS eerder dit jaar overnam. Zo deed Credit Suisse zaken met investeringsfonds Archegos dat omviel door risicovol gedrag.
Archegos nam grote financiële risico's op de beurs, met zware verliezen tot gevolg. Credit Suisse was een van de tussenpersonen voor die transacties. De affaire rond Archegos kostte de bank miljarden. Ook UBS verloor daardoor eerder honderden miljoenen dollars.
De Federal Reserve spreekt over wangedrag en "onveilige en ongezonde praktijken" bij Credit Suisse. Volgens de toezichthouder van de Bank of England heeft de Zwitserse bank "onvoldoende gereageerd op zorgen die naar voren zijn gebracht". De Fed legt UBS nu een boete op van bijna 269 miljoen dollar, de Bank of England een boete van 87 miljoen pond. Omgerekend is dat samen zo’n 350 miljoen euro.
UBS heeft in mei al aangegeven 4 miljard dollar opzij te zetten voor eventuele rechtszaken die voortkomen uit de overname van Credit Suisse.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.
3 minuten geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.
14 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.
1 uur geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland, Duitsland en vier andere landen hebben de EU een begrotingsultimatum gesteld. Dat schrijft de krant Financial Times, die een brief van de leiders van de landen heeft ingezien. Ze eisen dat uitgaven met "honderden miljarden" worden verlaagd, anders dreigen ze steun voor de zevenjarige begroting te onthouden.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein ging dinsdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Hongkong na de bekendmaking van tegenvallende cijfers. Shein maakte op 1 september zijn beursdebuut in Hongkong en kwam maandag voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met resultaten naar buiten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen, maakte het advies- en ingenieursbureau bekend. De Nederlandse onderneming kondigde verder aan het merendeel van zijn architectuuractiviteiten af te stoten, evenals de activiteiten in China.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.
5 uur geleden