UBS van topman Hamers voelt tegenwind van dalende aandelenmarkten
ZÜRICH (ANP/DPA) - De Zwitserse bank UBS heeft dankzij de verkoop van belangen een iets hogere winst geboekt in het tweede kwartaal dan in de eerste drie maanden van dit jaar. Volgens de Nederlandse topman Ralph Hamers komt dat onder meer omdat private beleggers zich in de afgelopen maanden met volop koersbewegingen afzijdig hielden. Hamers spreekt van "één van de uitdagendste periodes in de afgelopen tien jaar".
De winst van UBS was met 2,1 miljard dollar, omgerekend een kleine 2,1 miljard euro, iets hoger dan in het eerste kwartaal toen die iets meer dan 2 miljard dollar bedroeg. In de maanden april tot en met juni verdiende UBS echter 848 miljoen dollar aan de verkoop van zijn aandeel in een samenwerkingsverband op het gebied van vastgoed in Japan. Zonder die eenmalige bate was de winst dus rond de 1,3 miljard dollar uitgekomen.
Vooral de investeringsbank en de afdeling vermogensbeheer hadden het zwaar temidden van teruglopende beurskoersen. Institutionele beleggers bleven actief, maar particulieren deinsden terug van de aandelenmarkten. Daarnaast gaf UBS meer uit aan investeringen in IT, een stokpaardje van Hamers en ook een belangrijke reden voor UBS om hem bij ING, waar hij eerder topman was, los te weken.
Voor de rest van het jaar waarschuwt Hamers dat de vooruitzichten onzeker zijn. Daarvoor haalt hij de hoge inflatie, de oorlog in Oekraïne en nog altijd voortdurende coronabeperkingen in delen van Azië als oorzaken aan.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zorgen van beleggers over stijgende rentes op staatsobligaties gerelativeerd. "Ik zou me zorgen maken als het om een stijging ging die alleen in de VS speelt", zei Bessent in een interview met nieuwssite Axios dat dit weekend verscheen. Dat laatste is volgens hem niet het geval.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.
16 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.
18 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
21 uur geleden